Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogyan oldjátok meg?

Ti hogyan oldjátok meg?

Figyelt kérdés
Van egy 2,5 éves kislányom ( Hanna ) , most született meg a kicsi kisfiú ( Marcell ) ! 3 hete vittük haza a kicsit a kórházból , de Hanna valahogy nem barátkozik meg vele , oda se megy hozzá , még egy képre se hajlandó oda állni hozzá ! Nagyon anyás lett , eddig viszont az apja volt a mindene , most viszont nem szál le rólam , szinte egész nap csak ez hallom "anya gyere " , még akkor is kitúrja a picit ha szopizik ! Múltkor pl. nem tudtunk elindulni sétálni , mivel nem hagyta , hogy toljam a babakocsit , azt akarta , hogy az ő kezét fogjam ! Annyiszor elmagyaráztam neki , hogy most kis tesód van te vagy a nagy mutasd meg neki , hogy tudsz te viselkedni , de mintha csak a falnak beszélnék , vissza mondja , hogy nem érdekli ! Ti hogyan oldjátok meg , azt , hogy foglalkoztok mind 2 ? És hogyan lehet velük elindulni sétálni ?

2012. dec. 20. 12:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
ez természetes és nagyon nehéz lesz az első év. Nálunk amíg nem vette el a kicsi a nagy játékát, max. megdobálta cumival, hogy hallgasson, de nem foglalkozott vele. Igen, féltékeny volt, főleg a szoptatásra. Én tudtam tolni a babakocsit fél kézzel, és ha jobb idő van, kismotoron is mehet melletted a kislányod. Ha alszik a baba, vele foglalkozzál.
2012. dec. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ezt hívják testvérféltékenységnek, ami normális dolog:).

Az én tippem, amivel segíthetsz magatokon, az a hordozás. A kicsit magadra tudod venni, akár otthon, hogy játssz, foglalkozz a naggyal, és sétálni is tudnátok, kézenfogva:).

"(...)Olyan családoknál pedig, ahol van testvér, nagyon nagy könnyebbséget adhat, ha a kicsit magunkon hordva tudunk a nagyobbal játszani, játszóterezni, fürdetni. ĺgy az ő igényeit is kielégíthetjük, ezáltal segíthetünk a testvérféltékenysége leküzdésében.(...)" innen: [link]

2012. dec. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Ez a féltékenység ,ezzel készítenek ki ! Csak mindenki körülöttem az összes barátnőm , hogy hát nekünk nem volt ilyen gondunk , de ezt nem hiszem ! A másik baj , hogy Barni egy nagyon hasfájos + vashiányos baba , így folyamatosan sír és persze ölbe akar lenni ! Hannával az baj , hogy szerintem ő bele ülne a babakocsiba ha lehetne !
2012. dec. 20. 12:58
 4/15 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt az elején probléma, de a lányom annyira szeretne mindent a bébivel csinálni. Söt mindenbe bevonom. Ö törli le a kakit a fenekéröl (na persze ha már én megtisztítottam), krémezi be a popsiját, tolja a babkocsit. Ha valamit nem tud akkor mondom neki hozza az ö babáját és azon csinálja ahogy anya. Mi úgy indulunk sétálni hogy vagy ö tolja a babakocsit (na ez a rosszabb verzió), vagy hozza az ö babakocsiját amibe ül egy mackó mindig.

Most 2 éves és azt kell mondanom hogy már lassan átveszi a szerepemet. Ha a tesó bukik már rögtön rohan és törli le neki.

2012. dec. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
ne higgy a barátnőidnek, nálunk 20 hó korküllel is volt féltékenység, ezt nem lehet kikerülni.
2012. dec. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ha megtetszene a hordozás, akkor akár be is ülhetne a tesó a kocsiba, persze ha Téged ez nem zavar:). Sok 2- 3 áves szeret még babakocsizni, nem baj ez szerintem:).

Az meg, hogy mások mit mondanak, ne érdekeljen:)! Nagyon kevés az olyan testvér, akit valamilyen módon ne viselne meg a tesó érkezése:). Lehet, hogy nem pont a kicsit "bántják", hanem a szülőkkel kezdenek kicsit másképp viselkedni, anyásabbak lesznek, de nagyon ritka, hogy semmilyen változást ne hozzon a testvér születése.Ez normális dolog, ráadásul a két és fél- három évesek éppen dackorszakolnak is, ami nehezített pálya...

2012. dec. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Bocsánat, hogy több részletben írok!

Ha a kicsid hasfájós, sírós baba, akkor pláne érdemes lenne a hordozáson gondolkodnod, hidd el, nagyon nagy segítség lehet:).

2012. dec. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

van , hordozókendőnk :) Használom , is csak hát Barnika nem szeret annyira benne lenni ! De próbálkozom még vele ! Sajna a babakocsit nem érné fel Hanna , mivel nem állítható a karja [link]

Ilyenünk van ! Viszont ő is szokott úgy jönni , hogy hozza a játékkocsit ! Szerintetek egy testvér kocsi ?

[link]

2012. dec. 20. 13:21
 9/15 anonim ***** válasza:
Milyen kendőtök van? Hogyan kötöd?
2012. dec. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

[link]

Ugyan ilyen van !

Vagy úgy , mint a kenguruba lenni , vagy ilyen fekvő pózba !

2012. dec. 20. 13:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!