Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogyan oldjátok meg?

Ti hogyan oldjátok meg?

Figyelt kérdés
Van egy 2,5 éves kislányom ( Hanna ) , most született meg a kicsi kisfiú ( Marcell ) ! 3 hete vittük haza a kicsit a kórházból , de Hanna valahogy nem barátkozik meg vele , oda se megy hozzá , még egy képre se hajlandó oda állni hozzá ! Nagyon anyás lett , eddig viszont az apja volt a mindene , most viszont nem szál le rólam , szinte egész nap csak ez hallom "anya gyere " , még akkor is kitúrja a picit ha szopizik ! Múltkor pl. nem tudtunk elindulni sétálni , mivel nem hagyta , hogy toljam a babakocsit , azt akarta , hogy az ő kezét fogjam ! Annyiszor elmagyaráztam neki , hogy most kis tesód van te vagy a nagy mutasd meg neki , hogy tudsz te viselkedni , de mintha csak a falnak beszélnék , vissza mondja , hogy nem érdekli ! Ti hogyan oldjátok meg , azt , hogy foglalkoztok mind 2 ? És hogyan lehet velük elindulni sétálni ?

2012. dec. 20. 12:52
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Esetleg testvérfellépő a kocsihoz. Lehet, hogy élvezné és legalább a séták megoldódnának.

A féltékenységgel kapcsolatban lehet, hogy az kellene, hogy tudj Hannával egy kicsit többet kettesben lenni, egy pár órát, ha megoldható, csak anya és lánya, valamilyen közös program, addig apa vagy nagyszülők vigyáznának a Kisfiadra. És akkor esetleg megpróbálhatnád elmagyarázni valahogy, ahogy egy 2,5 évesnek el lehet.

2012. dec. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Akkor nekem szerencsém van! A kisfiam 2 éves 3 hónapos volt, amikor megszületett a testvére. A pici most 5 hónapos és eddig egyáltalán nem volt féltékenykedés, pedig nagyon féltem tőle. A szoptatásnál sem volt soha gond, eddig! Remélem ezután sem! Nagyon szereti a picit, rengeteget puszilgatja és szórakoztatja, ami nagyon tetszik a kicsinek.

Csak azért írtam le, mert tényleg létezik ilyen is!

A testvérkocsi jó lehet, ha olyan helyekre mész vele, ahol nem gond, hogy nagyobb és elférsz vele. A kendőt meg szerintem biztos meg fogja szokni a baba és akkor biztos könnyebb dolgod lesz. Nehéz egyébként ez a dackorszak, az én fiam is ki tud akasztani rendesen.

Kitartást, idővel biztos könnyebb lesz!

2012. dec. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Most Barni vagy Marcell a fiad?
2012. dec. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Marci csak barna haja van ezért mindenki Barninak hívja :)
2012. dec. 20. 15:54
 15/15 A kérdező kommentje:

Igen ez jó ötlet , hogy anya-lánya programok !

Amúgy a kisfiam neve : Átsh Marcell Barnabás ( Ezért is meg azért is mivel barna a haja hívjuk Barninak )

2012. dec. 20. 15:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!