Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mei tai vagy hordozókendő?...

Mei tai vagy hordozókendő? Melyiket választanád és miért?

Figyelt kérdés
Teljesen kezdő hordozó anyuka vagyok. Túrázni szeretném vinni 1 éves 11 kg-os kisbabámat. De tanácstalan vagyok, mert nem tudom eldönteni,hogy mit vegyek mai tai-t vagy hordozókendőt. Igazából annyira kezdő vagyok, hogy nem is tudom mi a különbség a Nandu és a hordozókendő között :-)) ügyes, tapasztalt anyukák segítsetek :-)
2012. dec. 21. 15:53
 1/3 anonim ***** válasza:

A Nandu az egy hordozókendő márka:), magyar termék.

Egy évesnek, ha most kezditek a hordozást, akkor már mei tait- választanék, mivel ha eddig nem hordoztad, akkor ezt könnyebb lenne " megszoknia", és könnyebb megtanulni használni mint a kendőkötést egy ficergő egy évessel:).

De ha tetszik a kendőzés, akkor azt is érdemes lehet megtanulnod, mert többféle képpen tudod használni mint a mei tait.

De ha kizárólag háton hordozáshoz keresel eszközt ekkora gyerekhez, akkor a mei tait mondanám:).

2012. dec. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia! Sok mindentől függ, mit érdemes választani. Általános az, hogy egy jó minőségű (keresztsávoly) hordozókendő a legoptimálisabb egy babának és az anyának is, hiszen az biztosan passzol mindkettejük testére. Viszont hogyha soha nem kendőztél, s ababád sincs a horozáshoz szokva, akkor időbe telhet, mire elsajátítod és magabiztossá válsz a kötésben (ami miatt a babád sem érzi magát kényelmetlenül addig, míg a hátadra kerül). A meitai egy már járni tudó gyereknek jó választás, ám érdemes előre érdeklődnöd a terpesszélességéről, a body magasságáról, sőt akár fel is próbálni, hogy kényelmes-e, mert rengeteg féle létezik. Egy jó, minőségi darabbal nem lehet melléfogni.


Budapesti vagy? A Hordozóházban vagy a kerületi klubokban többet ki leht próbálni, ha írsz egy privit, el tudlak irányítani a legközelebbibe, ott a kendőzést is meg tudják mutatni, vannak tanácsadók is, akiket házhoz lehet hívni.


Ha nincs rá lehetőséged, én azt javasolnám, hogy ne a vaterán vegyél, hanem inkább a mamami.hu-t keresd meg, ott a piactéren rengeteg megfelelő minőségű hordozóeszköz cserél gazdát elég jó áron.

2012. dec. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 xStefix ***** válasza:
100%

A kendő azért jó, mert univerzális - de te már szinte csak háton és esetleg csípőn hordozáshoz fogod használni, vagyis az elölhordós funkciója kiesik. Én kendőt inkább annak javasolnék, akinek kicsi a babája és rendszeresen szeretne hordozni.

A mei-tai is több pózban használható, és nagy előnye, hogy (eleinte legalábbis) könnyebb megkötni, mint a kendőt. Ha rövidebb időre/távra veszed fel a babádat, ez jobb lehet, mert könnyebb le-felvenni.

Viszont, mivel a babád sincs hozzászokva, hogy hordozzák, és te sem vagy fizikailag edzett, én inkább fix háti hordozót választanék! Ha csak alkalmanként vinnéd magadon, szerintem ez lenne a legcélszerűbb.


Nekem mei-taiom van, rendszeresen használom, de pont azon gondolkodom, hogy másfajta eszközt veszek, mert majd leszakad a hátam a kisfiam 9,5 kilója alatt. Pedig ő még csak 7 hós lesz... Hiába hordozom születése óta, ekkora súlyt csakis idővel lehet megszokni, és jól tartó, jó minőségű eszközzel javasolt vinni.

2012. dec. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!