Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik kenguru lenne jó?

Melyik kenguru lenne jó?

Figyelt kérdés

Tudom, nagyon megosztó a kérdésem. Szeretném leszögezni, van rugalmas kendőm, abban hordozom 2 hónapos babámat, ha a 2 gyerekkel megyünk valahova (a "nagy" még babakocsis), és majd mei-tai-t, vagy csatos hordit fogok venni. DE! A párom nem hajlandó felkötni a kendőt, és a mei-tai-t is kizárta, hogy abban felvegye a gyereket. Ezért gondoltam veszek egy kengurut is, hogy amikor kell, apa is tudja hordozni a kicsit. Max. egy-egy bevásárlóközpontos látogatás erejéig (kb. fél órákról van szó). A kicsi már tartja a fejét. A lányomnál egy BébéConfor Welcome Excel-ünk volt, azt mindeketten nagyon szerettük, de eladtam, nem terveztünk kistesót...arra most nincs pénzünk.

Ezek közül még a "legkisebb rossz"?

Chicco Go (vagy Go plusz)

Baby Björn

Graco Kyo

Bébé Confor Welcome Extens


Esetleg ha van más ötletetek, azt is szívesen fogadom!

Köszönöm előre is a segítségeteket!



2012. dec. 22. 15:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%
A párodnak miért nem jó a csatos hordozó? Ugyanúgy kell felvenni, mint a kengurut, csak egészségesebb! Egy Manduca, vagy Gremese ssc tökéletes az apukáknak :)
2012. dec. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
37%
Nekünk Pierre Cardin csatos, tépőzáras kengurunk van. Én meg vagyok vele elégedve és az ára se horror. Plusz könnyen bele lehet rakni a picit még beöltözve is.
2012. dec. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem merek még csatost venni, legalább kúsznia kellene hozzá.
2012. dec. 22. 16:44
 4/11 anonim ***** válasza:
48%
nekünk bertoni volt,5-6 ezer az új ára,de láttam vaterán szinte újat 1500-ért.
2012. dec. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
37%

Stokke My Carrier. Szerintem szuper találmány :)


Vagy a Cybex first.go is jó szerintem, ha még picike a Picike :)

2012. dec. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
61%

Én is a csatost mondanám. Igaz, hogy csak akkortól ajánlott, ha már legalább kúszik, a legjobb lenne a kendő, viszont még pici babának is ezerszer jobb egy kengurunál.

Sőt, én pl. a Manducát előbb is merném ajánlani, mint ahogy kúszni kezd, mert abban - fogalmam sincs, hogy miért, de - viszonylag gömbölyűbb a baba gerince, és a térdei is jobban fel vannak húzva ezáltal.

Vagy a Bondolino. Az kifejezetten jó pici babáknak.

2012. dec. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
30%

Az idiótának üzenem, aki lepontozott: legalább nézd meg, hogy miket ajánlottam. Mindkettő helyes tartást biztosít a gyermeknek...

Gyíkarcú trollok, Istenem.

2012. dec. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
60%
Én is a manducát ajánlom, még mindig kevésbé káros nem kúszó babánál is mint a kenguru.
2012. dec. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
20%

Jaj, ne már egyik sem "legkisebb rossz", ne vegyél már be minden GYIK-es legendát :) A kenguru nem ördögtől való, nem kínzóeszköz, ha megfelelő fajtájút és megfelelő módon használod.

Nekünk Chicco Go van, kb a kisfiam 3 hetes kora óta használjuk rendszeresen. Apuka is használja sokszor, nagyon egyszerű felcsatolni, kényelmes a hordozó személynek és a babának is. Arra nagyon figyelni kell, hogy oldalt a pántokat jól állítsd be, a baba méreteihez és ruhájához igazítva, hogy ne tudjon benne "nyaklani", tehát tartsa mindenhol, de ne is szorítsa.

2012. dec. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! SZÁMOMRA MINDEN VÁLASZ HASZNOS VOLT! Sajnálom, hogy valaki már megint lepontozott,a válaszok alapján látom, hogy a kengurusokat...

A cybex nagyon szimpi, de elég drága sajnos még használtan is! Chicco-t néztem, jónak tűnik! Mindenképpen veszek egy kengurut, a csatost majd csak később, ahogy írtam, meg aztán mindegyik fajtát próbálnom kell, mert nagyon pici vagyok, lehet a Manduca nem is lenne jó!

2012. dec. 24. 08:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!