Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3,5 hónapos, és még nem...

3,5 hónapos, és még nem tartja a fejét ha hason van. Nagyon le vagyunk maradva?

Figyelt kérdés

Nem szeret hason lenni, ennek ellenére naponta egyszer-kétszer hasra teszem. Nem azt mondom, hogy egyáltalán nem emeli a buksiát, de csak másodpercekre tartja. A karjával viszont egyáltalán nem emeli a kis mellkasát.

Azért aggódom csak, mert az orvos, és a védőnő is megeszi az életemet azzal, hogy már rég kéne tartania a fejét 45 fokban.


2012. dec. 22. 16:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
legkésőbb 3 hónaposan kellene 45 fokban tartania fejét. Az én fiam ezt már 2 hónaposan megtette, de a mai napig (lassan 6 hónapos) nem szeret a hasán lenni. Ezért mi úgy csináltuk, hogy sokat feküdt rajtunk és így kényelmes volt neki. Sokat emelgette így a fejét.
2012. dec. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem szeretnéd elvinni baba tornára? hátha segítene.
2012. dec. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
59%
Ne aggódj (még), szerintem nincs baj a babáddal. Az én lányom se emelte a fejét ilyen idősen, iszonyú sírások voltak, ha hasra tettem. Sokáig, ha meg is emelte a fejét, 2-3 másodperc múlva visszaejtette, csak úgy koppant a nózi! Ha a hátán feküdt, és megpróbáltam felhúzni, a feje lent maradt. A védőnő már konduktorhoz, meg gyógytornászhoz akarta küldeni, de nem volt lehetőségem elvinni. Aztán megerősödött, magától, egyik napról a másikra behozott minden lemaradását, egy évesen járt, mint a többi gyerek.
2012. dec. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem biztos ami biztos nézesd meg.....
2012. dec. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Inkább én is megnézetném! Az én hipotón fiamnál a doki nem vette észre! Én saját magam kerestem fel egy tornászt, aki szerint is jócskán hipotón volt a válla meg a nyaka!

3,5 hónaposan szerintem is kellene már tartania!

2012. dec. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem le van maradva egy picit.többet kellene hasra tenni.
2012. dec. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A kislányom karácsonykor lesz 2 hónapos, és már egy ideje megtartja a fejét. Hason alszik, nekünk csak így tud aludni...
2012. dec. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen le vagytok maradva, nem véletlenül piszkálnak vele, mielöbb vidd szakemberhez.
2012. dec. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is hasonló a helyzet. Kisfiam 3,5 hónapos, és utál hason lenni, de mivel muszáj, én naponta többször is 5-10 percre hasra fektetem.

Múlt héten kezdtük a szigorú "edzést". Nem azt mondom, hogy eddig nem volt hason, de ha sírt visszafordítottam azonnal. Na most nem, csak sírjon egy kicsit, küzdjön.

Ezt értük el:

1. nap: fejét belefúrta a matracba és ordított

2. nap: forgatta a fejét

3. nap: 45 fokban megemelte, és úgy forgatta, pár mp-re meg is tartotta

4. nap: 90 fokban megemelte, és úgy forgatta, és egyre hosszabb ideig megtartotta a fejét

5. nap: alkarján támasztotta magát, 90 fokban emelte a fejét

6. nap: már támaszkodva, fejét tartva nézelődött

Most ott járunk, hogy már azért sír, ha visszafordítom a hátára, imád hason lenni. És csak 6 nap telt el. Sajnáltam,hogy sírt, de egy kicsit hagytam, mert muszáj edződni. Szembe álltam vele, hogyha felemeli a kis buksiját engem lásson, odaraktam a kedvenc játékait, ja és persze közben folyamatosan dicsérgetem, és "jutalmat" is kap utána, ha ügyes volt. Nálunk az a jutalom, hogy leveszem a pelust, és vagy 10 percig pucéron rugkapál az ágyon, ezt nagyon élvezi, tudom, hogy ennek örül. (Jól befűtök előtte a szobába hősugárzóval, így nem fázik meg pucéron se.)

Kitartást Nektek! Próbáljátok meg Ti is minél sűrűbben hasra tenni, és hagyni egy kicsit "szenvedni". Látod, Nálunk is bejött, remélem Nektek is sikerülni fog!

Boldog Karácsonyt kívánok!

2012. dec. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Harmadik vagyok. Jól le lettem pontozva, mindössze azért, mert nem riogattam a kérdezőt rögtön azzal, hogy visszamaradott a babája, meg nem szaladtam a sajátommal egyből gyógytornászhoz! Amikor én szültem, egy fiatal védőnőnk volt, ő ijesztgetett minket lemaradással, meg minden. El is voltam keseredve, mert a gyógytornász eléggé messze volt elérhető, és autó hiányában, tömegközlekedéssel lehetetlen bárhová is eljutni. Ez nem Pest, itt van egy busz hajnali ötkor, egy délben, és egy este hatkor, ugyanígy a visszairányban is. Itt vagy van autód, vagy bezárod magad a faluba. Nekünk nem volt. Nos, el voltam keseredve, amikor eljött hozzánk a régi védőnő látogatóba, ismeri anyósomat. 42 évig volt védőnő, több ezer (!) gyerek nőtt fel a keze alatt. Neki panaszkodtam, erre ő mondta, hogy manapság rengeteg az egymással versengő szuperanyu, akik szerint már szégyen, ha a gyerek nem vet cigánykereket hét hónaposan, nem beszél mondatokban 9 hónaposan, vagy nem fejt meg kétismeretlenes egyenletet egy évesen. Mert az interneten olvasták, hogy más gyerek már csinálja. És persze hallgat róla nagyokat, hogy az ő gyereke bizony "le van maradva", rohan fejlesztő tornára, mert az ma amúgy is divatos. Meg a mai tapasztalatlan védőnők csak a tankönyv szó szerinti értelmezését ismerik, és nem veszik figyelembe, hogy minden gyerek más és más ütemben fejlődik. Van egy kiadott irány, amit a gyereknek tudnia kell, a legtöbb gyerek tudja is, de vannak, akik lassabban haladnak, mégsincs baj. Jó bő egy-másfél hónapot rá kell hagyni a papír által kiadott "tudni valókra". És meg fogom látni, amikor megérik rá, mindent csinálni fog az enyém is. 35 éve nem volt ilyen divatos a gyógytornász, mégsincs olyan egészséges ember, akinek gondot okoz felülni, felállni, járni... Vannak ugyan tényleges visszamaradások, de elenyésző százalékban, korántsem annyi, mint amennyi a beparázott szülő. Igen, az én lányom is le volt maradva, ha így nézzük, fél évesen nem volt képes forogni, 10 hónaposan csak kúszott, mint a kommandósok, ha felültettem, eldőlt. mászni, felülni is 11 hónaposan kezdett. Most azt mondjátok, alaposan le volt maradva. De megerősödött gyógytornász nélkül, magától, egyszer csak felállt, egy évesen, és járt, elesés nélkül. Mindent tudott, amit más szuper képességű gyerek. Ma másodikos. Osztályelső, mozgékony, élénk gyerek.
2012. dec. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!