Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Merev a babám jobb oldali...

Merev a babám jobb oldali fejbiccentő izma. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Hétfőn lesz 3 hetes a kicsike, és már elejétől kezdve észrevettem, hogy hátonfekve mindig a bal oldalra fordítja a fejét és úgy alszik, a jobb oldalon nem szeret, csak ha oldalt fektetem és kitámasztom (különben átfordul a bal oldalra). Néztem neten, hogy mi lehet, de nem kaptam egyértelmű választ. Mindig próbáljuk, hogy a másik oldalra fordítsa a fejét, és amikor ébren van, és hasra tesszük, akkor is próbáljuk nála elérni, hogy forduljon a másik oldalra, de nagyon dühös lesz tőle és nagyon sír. Mit tehetnék? Gyerekorvos már kétszer is megvizsgálta, mióta itthon vagyunk, de nem mondott semmit...
2012. dec. 22. 18:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mielőbb vidd SZAKEMBERHEZ, (neurológus) a gyerekorvost meg cseréld le, mert elég fura, hogy erre a problémára nem reagál semmit.

Minél előbb viszed el fejlesztésre, gyógytornára, annál gyorsabban fog helyrejönni, és a későbbi mozgásfejlődése is annál zavartalanabb lesz.

Ne várj, veszítenivalód nincs!

2012. dec. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szólj a dokinak. Ezt úgy hívják, hogy a bal oldalát preferálja. Általában azért van, mert a hasadban is azon az oldalán volt. Nagyon sok ilyen van, köztük az én 2 hónapos babám is. Ilyenkor megrövidül a jobb oldalon az izom, és ezt csak gyógytornával lehet helyrehozni. 3 hét még nem számít, de figyelj oda rá. Minden színes dolgot amit lát a kiságyból, ami érdekli, rakd a jobb oldalra. Ha alszik, támaszd ki ha kell, a jobb oldalán aludjon. Ha beszélsz hozzá, inkább jobbról beszélj. Finom erőszakkal fordítsd neki el.
2012. dec. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat. Már pár napja ez csináljuk, hogy mindent a jobb oldaláról mondunk/mutatunk neki, próbáljuk rávenni, hogy fordítsa át a fejét a másik oldalra, meg ma egész nap csak úgy szoptattam, hogy csak jobbra fordulás árán érje el a cicim. Ma a párom megmasszírozta neki, mert amúgy üvöltött (fáradt volt biztos az állandó jobb oldalon történő szopizástól) és akkor elhallgatott, láthatóan jól esett neki.

Az a baj, hogy nyakunkon a karácsony meg az újév is és legkorábban csak jövőre érem el a dokinkat. Klinkára vigyem be ezzel, vagy hogy legyen?

2012. dec. 22. 22:48
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem úgysem csinálnak vele semmit, csak adnak időpontot gyógytornára, ha kell. Viszont az minél előbb megvan annál jobb. De te tudod, szerintem nem sürgős.
2012. dec. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!