Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akkor most én kárt teszek a...

Akkor most én kárt teszek a lányomban ezzel?

Figyelt kérdés

Teát iszik a lányom már egészen pici korától. Hasfájós, székrekedéses volt kiskorában nagyon és ezért köménymag teát kapott meg kamillát cukorral.Most meg már nem issza meg a vizet. Ha az van az itatópoharában akkor inkább nem iszik. Mindenhol csak ezt látom, hogy ne igyon a baba teát, de miért? Mi baja lesz?

Twining teát adok neki gyengére főzve egy kocka nád cukorral.Ezt issza egész nap. 9 hónapos


2012. dec. 26. 21:40
1 2 3 4
 11/32 kíváncsicska ***** válasza:
51%
Na most én is le leszek pontozva.Szuperanyuk az a mennyiségű cukor nem árt a babáknak ami egy granulátumos teában van.A vizet a lányom nem itta meg nyáron sem, pedig nagyon izzadékony baba.Adtam neki garnulátumosat na abból ivott.Inkább azt igyon mint hogy kiszáradjon.A fogak ápolására ebben a korban is van megfelelő módszer.Igaz nem fogkrém még.És majd a vizet is megissza ha kap rá késztetést.Nálunk úgy itta meg először, hogy érdekelte a lányom (ekkor olyan 9-10 hónapos lehetett) hogy mi mit iszunk.Adtunk neki az üvegből és azóta megissza.Nem lesz baja a lányodnak.Túl van spirázva ez nem adhatsz a gyerekedek sem sót sem cukrot dolog.
2012. dec. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
29%
5-ös vagyok.Miért lettem lepontozva?Nem mintha számítana de itt ilyen IQ bajnokok vannak??Ha valakinek nem egyezik a véleménye már le kell pontozni???Szánalmas vagy vagy vagytok akik ezzel foglalkoznak.
2012. dec. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
57%
Nem a teával van a baj, azt nyugodtan ihat, hanem a cukorral. A nádcukor pont olyan egészségtelen mint a sima.
2012. dec. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
72%
11es, te megnézted valaha mennyi cukor van a granulátumos teákban? Több mint 90% cukor.
2012. dec. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%
Arra figyelj, hogy a gyümölcsteák 90%-a gyümölcs ízesítésű fekete tea.
2012. dec. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
49%
Én lányom megissza ezt is azt is. Nem számit mi van a csőrös poharában... deh.... keverte a biztositékot sok válasz és sok válasznak a lepontozása. Kíváncsi lennék azok az anyukáknak a sírós pofájukra mikor nézi a pár hónapos babája karjába csepegő infúziót mert kiszáradt a csak vízet ihatsz projekt következtében. Mi van itt az anyukákkal könyörgöm?? Mindannyian teán nőttünk fel. CUKROS teán. És ne merjétek azt hazudni hogy NEEEEM. És láss csodát gyönyörű fogaim vannak nekem is. Nem értem én már itt a dolgokat. Ne adj eeezt ne adj aaazt...! És tessék ott lesz a sok vitamin hiányos kisgyerek akik a bölcsit/ovit, 1 hét bölcsi/ovi 3 hét otthon anyával táppénzen-el kezdik. Nincs illetve nem lesz a gyerekeknek immunrendszere. Úgy tűnik a mai világba ezt mindenki elfelejti. Csak a vagánykodás a fontos, hogy ééééén csak szója tejet veszek, meg gyümölcsöt facsarok, meg csak ez csak az. Igen, megtehetném én is ezeket, de nem. Nem vagyok lusta sem de ha gyerekem meglátja csokit a polcon otthon oda fogom adni neki mert neki AKKOR az esik jól. Szóval értsétek meg, attól hogy a gyereketeken akarjátok behozni azt amit veletek anyukátok elcsesszintett nem feltétlenül jó a gyerek szemszögéből. Hm...... de jól esett leírni.
2012. dec. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
70%
Igen én is cukros teán nőttem fel, de nem fogok adni a 4 hónapos gyerekemnek cukrot. Nem hiszem, hogy ettől kiszáradna és vitaminhiányos lenne. Én tudom milyen naponta 4-szer inzulinozni magam és számolni a szénhidrátot egy életen át. Semmi szüksége hozzáadott cukorra egy csecsemőnek (egyébként egy felnőttnek sem), bár a legtöbben mindenféle látható egészségkárosodás nélkül túlélik, ha kapnak. Az édesség és tea fogyasztás is lehet kulturált, a gyerek korának megfelelő.
2012. dec. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
87%

A kifejezetten babáknak való granulátumos tea a babák szervezetéhez van igazítva. Csak a dobozon leírt mennyiségű hígítással adható. A forgalomban lévő teáknak szigorú szabályoknak és alkalmassági teszteknek kell megfelelnie a fogyasztóvédelem felügyeletének köszönhetően ahol vizsgálják a babák szervezetére mért hatását. Tehát csak annyi cukor van benne amennyit napközben egy kisbaba fogyaszthat. A fogait pedig 1 éves koráig napi 1x, majd napi 2x mosni kell a babáknak is. Illetve a fogak megjelenésével együtt minél hamarabb el kell hagyni a cumisüvegből való ivását a teának. Így biztonságosan alkalmazható.

Azért szoktuk mérsékelten felhívni a kismamák figyelmét a cukor használatára, mert sokan hajlamosak túlzásba vinni ezt.

Felnőtteknek való teát viszont nem adhatsz a lányodnak! A gyümölcsös tea rendkívül káros neki, ha a bolti formában adod. Olyan gyümölcsök vannak benne amivel az ő szervezetének még nem kéne találkoznia-ezzel növelve az allergia veszélyt- illetve magas csersavat tartalmaznak, amely egy felnőtt szervezet számára elhanyagolható, de egy gyermeknek kifejezetten magas.

Csersav: Sárgára színezi a fogakat!

A babáknak való készítmények csersavban mentesek (pl a granulátumos legtöbbnyire), vagy mérsékelten tartalmazzák.


Újszülött ínyét minden egyes evés-ivás(kivéve a natúr víz) után nedves géz lappal töröljük át csökkentve a fogszuvasodás veszélyét.

Ez egy baktérium amit EL LEHET KAPNI!

Tehát a csecsemő leendő fogainak megőrzése céljából TILOS a felnőttnek szájon csókolni a babát.

Ha valaki így tesz gyakorlatilag már biztosítja a gyermekét arról, hogy legyen később lyukas foga és az elszaporodott baktérium szépen megtelepedjen a szájában. Azaz már akkor ,,fogszuvasodása" van amikor még foga sincs. Ezt nagyon jó lenne ha minden szülő tudatosítaná magában. Mert semmit nem ér a cukormentes ,,diéta" és a gyakorikerdesek.hu-n lévő hegyi beszédek a fogak ápolásáról, ha eleve megfertőzzük a gyermekünket.


Azok a kismamák akik hozzám jönnek kezelésre mindig kapnak tőlem felvilágosító füzetet a baba fogainak ápolásáról. Már a tavalyi katalógusban átszerkesztettük ,,baba igyon vizet!" bekezdést, amelyben felhívjuk a szülők figyelmét arra, hogy minidig arra kell törekedni minél kevesebb cukros ételt és italt adjunk a gyereknek, de a megfelelő kereteken belül történő alkalmazása teljesen elfogadott. Ennél sokkal fontosabb a fogszuvasodás baktérium átadásának megelőzése illetve a csersav kerülése.


Tehát a jelenleg kialakult ,,vitában" azt kell mondjam, hogy aki a kifejezetten granulátumos vizet adja a babának az sokkal kevesebb kárt tesz mint aki kifejezetten cukros vizet mivel a granulátumos hígítva kevesebb cukrot tartalmaz. De a kedves kérdező nem a cukorral árt, hanem a nem megfelelő tea választásával amellyel mellesleg még hasfájást és emésztőrendszeri zavarokat is idézhet elő. Fontos, hogy minden élelmiszer kifejezetten babák számra (az adott életkorának megfelelő) gyártott és szigorúan ellenőrzött legyen. Kivéve azok akik még a ,,régi idők" szerint termesztenek élelmiszert, tehát tartósítószer és vegyszer nélkül termesztik azokat otthonukban. Sajnos a boltban vásárolt zöldségek és gyümölcsök mind olyan anyagokkal vannak tele és oly annyira nincsenek vizsgálva, hogy nem egyszer terjesztett egy export élelmiszer halálos vírust is(gondoljunk csak a ,,spanyol uborka"-ként elhíresült fertőzött zöldségre. Ha ezzel etettek volna meg egy csecsemőt...)


Remélem sikerült helyére tenni a dolgokat!

Kívánok mindezzel Boldog Karácsonyi Ünnepeket és Új Esztendőt minden kedves anyukának!

Üdvözlettel:

dr. Gyócsi Katalin

Szájszebész, fog és szájbetegségek szakorvosa

2012. dec. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
37%
Én is kaptam cukros teát. Meg is lett az eredmény örök életemben kezelhetem magam.
2012. dec. 27. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
36%

Én vagyok a 8. válaszoló, a "szuperanya" egyesek jellemzése szerint, bár úgy érzem ez a cím most nem megtisztelő részetekről! :o) Természetesen én sem csak vizet adok a Lányomnak, bár szerencsére nagyon szereti és minden mással szemben előnyben részesíti. A cukorral az italban akkor van gond, ha mondjuk csőrös vagy bármilyen pohárból hosszan szopogatja, mert az igazán fogroncsoló hatású. Persze a fogak strapabírása is genetikai adottság, de emlékszem az én időmben is voltak olyan osztálytársaim, akiknek csak szuvas csonkok álltak ki a fogai helyén, illetve pont a múltkor olvastam itt, hogy egy (gondolom sokan vannak így ezzel, csak nem mindenki ír ide ki kérdést) anyuka szintén ezzel kűzd a sok cukros tea adása miatt és kétségbe van esve, hogy most akkor mit csináljon.

Persze mindenki azt ad a gyermekének, amit jónak lát. Mi a Férjemmel is egészségesen élünk, többek között a teánkba sem teszünk cukrot, akkor a gyereket miért terheljem vele?! Mindenből kaphat, amit megkíván, de mértékkel.

2012. dec. 27. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!