Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akkor most én kárt teszek a...

Akkor most én kárt teszek a lányomban ezzel?

Figyelt kérdés

Teát iszik a lányom már egészen pici korától. Hasfájós, székrekedéses volt kiskorában nagyon és ezért köménymag teát kapott meg kamillát cukorral.Most meg már nem issza meg a vizet. Ha az van az itatópoharában akkor inkább nem iszik. Mindenhol csak ezt látom, hogy ne igyon a baba teát, de miért? Mi baja lesz?

Twining teát adok neki gyengére főzve egy kocka nád cukorral.Ezt issza egész nap. 9 hónapos


2012. dec. 26. 21:40
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
60%

A legnagyobb kárt jelenleg azzal okoztad, hogy rászoktattad az édes lére...

Kérem, magyarázza már el valaki normális hangnemben, hogy mi szüksége van egy kisbabának, egy csecsemőnek a teára, ráadásul a cukrozottra?

Egy kisbaba iszik anyatejet/tápszert, mindkettőnek van íze és cukortartalma, most amellé miért kell még pluszba egy ízesített, cukrozott löttyel itatni?

Az meg tök logikus, hogy ha valakit folyamatosan egy édes ízű lével itatnak, akkor annak a víz nem fog ízleni, főleg ha még sosem kóstolta azelőtt!


Tudok egy konkrét példát mondani, a páromat, akivel egyidősek vagyunk: én 90%-ban vizet iszom, ő viszont agyoncukrozott teát, szörpöt vagy édes üdítőket, a vizet nem hajlandó meginni, mert szerinte nincs íze és neki hányingere lesz tőle.

Nekem nincs gond a fogaimmal, neki viszont már hiányzik a fele, pedig ugyanúgy ápoljuk mindketten. Oké, ez részben lehet genetika is, na de a szüleimnek is rosszak a fogai, akkor engem talán a gólya hozott? :) Ja nem, a Jézuska, mert dec.25-én születtem :)


Szóval a lényeg, hogy a vízzel nincs semmi gond, a folyadékbevitel nagy részének abból kéne állnia annál is inkább, mert a cukrozott italok csak felesleges kalóriabevitellel járnak és emiatt nem tud pihenni az emésztőrendszer sem 2 étkezés között. Emiatt nem értem azt sem, aki nagyobb babát (1 év felett) még éjszaka is etet-itat.


Na jó mind1, mindenki csinálja, ahogy akarja!

2012. dec. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
63%

Én is kaptam cukros teát, nekem semmi baja nem lett a fogaimnak. Könnyű ráfogni valamire, mint beismerni, hogy nagyrészt öröklött dolog. Lányom is kapott cukros löttyöket, teát, stb, mégsem lett semmi baja a fogainak.

Kisfiam ugyanez. Csak a teát hajlandó meginni, másfél éves, csak a tea kell neki, a vízre besértődik.

2012. dec. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
54%
Nem értem miért kanyarodtunk el a kérdéstől a fogakra. Egyáltalán nem csak a fogak miatt nem kell tea és cukor a babának. Semmi szüksége nincs rá, hiába okoskodik itt bárki, hogy Ő is kapott és semmi baja. Egyszerűen nem értem, hogy egyes szülők miért adnak szándékosan olyat a gyereküknek, amiről a szakemberek megmondják, hogy káros. Azért, mert csak egy kicsit káros és valószínűleg túléli? De ha semmi haszna nem származik belőle és még nem is kéri, akkor mi értelme? Nyilván egy 3 éves gyerektől már nem tiltanám 100%-ban pl. a csokit. Ott már van haszon is, mert annak már van élvezeti értéke. Akkor már meg lehet tanítani neki az egészséges határokat. Ott is mérlegelek, hogy mikor, mennyit, milyen minőségűt. De azért az, hogy egy csecsemőnek, akinek semmi szüksége nincs hozzáadott cukorra, csak azért adni, mert 30 éve én is kaptam és még élek, számomra döbbenetes.
2012. dec. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
54%
Csak azt tudom leírni, én hogy csináltam. Fél éves koráig csak anyatejet kapott, ez fedezte a folyadék és tápanyag igényét. Aztán féléves korától jöttek a gyümik, zöldségek, tejpép. Házit főztem, cukor egyedül a tejpépben volt, de ezek mellé ment a szopi is. Már próbálgattam neki a vizet, de nem kellett. 9 hónaposan adtam neki először húst, ritkán, talán ekkor már ivott egy keveset, de soha semmi jelét nem mutatta hogy szomjazna, annak ellenére sem kért, hogy kínáltam. sosem gondoltam volna, hogy teát adjak neki cukorral! A cukor gáz, akár azon nőtt fel valaki, akár nem.
2012. dec. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
71%

A cukor csak üres kalória, nincs rá szüksége egy kisgyereknek. csak megterheli a szervezetét, hízlalja, megdobja a vércukorszintjét, a foga meg egész nap ázik a cukros lötyiben. Anyukák, miért akartok ártani a gyerekeiteknek?

Én is cukros teát kaptam, mert akkor az volt a szokás, h a cumisüvegből egész nap szörcsöltük a lötyit. Meg is lehet nézni az ovis képeimet: minden fogam barna, rossz, letöredezett csonk. Így nem voltam szép kislány. A mai napig bánt. Felnőttként amibe csak lehet, nem teszek cukrot.

2012. dec. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:

Ahogy nár írtam azért kezdtem teával itatni a lányomat, mert 1 hetes korától borzasztó hasfájós lett. Mikor már nem tudsz hogyan segíteni a babádnak, mert semmi nem használ, nem tud kakilni csak segítséggel és nem jönnek ki a szelek akkor te is adnál neki hátha..Nos nálunk ez sem segített (mármint a cukros kamilla tea) csak és kizárólag az erős orvos által felírt görcsoldó. 3 hónapos koráig minden áldott nap szenvedett minden szopi után. Aztán elapadt a tejem és a tápszert kapott. Hogy most az én tejem puffasztot vagy kinőtte a hasfájást senki nem fogja már megmondani, de akkor ott én bizony nem gondolkodtam azon, hogy árt-e neki a cukor vagy sem.Örültem mikor hallottam valami új módszert, hogy na hátha segít.Ekkor rontottam el ugyanis azóta teát iszik.

Kedves 15ös ebben a teában nincsen koffein tudom, hogy sok gyümölcsteában van.Viszont a csersavra nem is gondoltam..

Kedves 16os örülök, hogy leírtad a véleményed egyet értek veled :)

Ja és én senkit nem pontoztam ez a ti művetek :)

2012. dec. 27. 15:08
 27/32 anonim ***** válasza:
69%

Kedves Kérdező! (Én az egyik cukor ellenes vagyok ilyen pici babánál)


Te egyet értesz azzal, hogy aki nem kap cukros teát az infúzióra kerül és vitaminhiányos lesz?

Amúgy az én lányom is hasfájós volt, én is kipróbáltam sokmindent, a cukros kamilla teát a kamilla miatt nem mertem, nem a cukor miatt. Végül nálunk az Infacol és az idő segített. De nem is hasfájásra néha-néha adott kamilla teáról szól szerintem a vita, hanem a cukros gyümölcsteáról, amit állításod szerint egész nap iszik a 9 hónapos lányod. Szerintem erre semmi szükség, de azt azért nem gondolom, hogy ezzel kárt teszel a lányodban. Biztos, hogy az én kislányom is fog olyan ételeket, italokat fogyasztani, ami nem a legegészségesebb, de én próbálom ezt minél későbbre tolni és megtenni, amit lehet. Jó egészséget és sok boldogságot kívánok nektek.

2012. dec. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
67%

21-es vagyok, még 1 gondolatot fűznék a témához.

6 és 3 éves fiaim vannak, akik persze imádják az édességet és mivel mértékkel esszük, így nem zavar a dolog.

Viszont én akkor is nagyon örülök annak, hogy a nagy 1,5 éves koráig nem cukroztam semmi ételét-italát, mert legalább annyival kevesebbet eszik élete folyamán. Nem lett mohó, mert nem tiltottam tőle konkrétan, csak amikor még pici volt, akkor inkább natúr túrót/joghurtot kevertem össze gyümölccsel a bolti krémtúró/joghurt helyett és nagyon ízlett neki.

Nem vagyok biomami egyáltalán, de ezt fontosnak tartottam és most is örülök, hogy ha szomjasak, akkor vizet kérnek.

2012. dec. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
70%

Elolvastam minden hozzászólást, érdekeseket írtatok!

Lehet, hogy kicsit off leszek, de van egy 13 éves lányom, és döbbenten hallgattam a minap, amit mesélt! Szóval a kiscsajszik a suliban nem isznak vizet!! Úgy értem, hogy egyáltalán nem isznak vizet soha!! Csak üdítőt, teát, szörpöt, energiaitalt, stb. És megdöbbentek a lányomon, aki vizet ivott a szünetben, hogy "te jó ég, te szereted a vizet????". Állítólag ők utálják, és csak nyáron isznak néha vizet, mert a melegben van amikor jólesik!! Na és a többségük enyhén párnázott popsival és testalkattal rendelkezik, ugye értitek, mit akarok mondani? Konkrétan a cukros lötyik mozgásszegény életmóddal párosulva, szépen lassan, de rettenetesen hízlalnak! :)

Ennek semmi köze a kérdéshez, és persze az én lányom is szereti az üdcsit, teát, mindent, de főleg a vizet szomjoltásra! Ennyire oda kell figyelni már pici korban, mihez szoktatjuk a kicsiket! Persze mindig van visszaút, és mindig lehet változtatni kellő határozottsággal szerintem.

Kérdező, szép lassan szoktasd hozzá a lányodat is a víz ízéhez, nem kell hirtelen, csak szép lassan! Nem tettél semmi rosszat, csak jót akartál, és biztos vagyok abban is, hogy megoldódik a gondotok! Ha hamarabb nem, akkor oviban, mert ott ugye tuti, hogy az ebéd mellé vizet fognak kapni a gyerkőcök, tapasztalat! :) Sokan akkor ismerkednek vele, de mindegyik megszereti, mint valami szuper újdonságot! :))

2012. dec. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!Hasznos válaszokat kaptam. Nem ezzel az infúziós dologgal azért nem értek egyet..:) Nos azért zavar engem ez és ezért is tettem fel a kérdést. Még remélem, hogy nem rontottam el nagyon és néha néha fogok tenni vizet az itatópoharába hátha rákap. :) Minden jót Nektek és Boldog Új Évet!
2012. dec. 28. 13:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!