Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok arról ha bolti...

Mit gondoltok arról ha bolti tejberizst adok a babámnak?

Figyelt kérdés
9 hónapos és már sok mindent eszik. Boltiból túrórudit, gyümölcsös jogobella joghurtot.Ma vettünk csokis tejberizst és arra gondoltam adok neki belőle.
2012. dec. 27. 17:16
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
ÁÁ nem a lustaságról van szó.Éppen ezt beszéltük a férjemmel a boltban, hogy ha megveszem a bolti tejet és belefőzöm a rizst az sem jobb, mert az a tej sem tej.Minden nap főzök neki ebédet úgy ahogy azt kell.Még külön, mert még sok mindent nem eszik pl. sertéshús.Szóval nem érzem magam lustának.Egyébként nem vagyok az a túl vigyázó típus. 4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást és most ott tartunk, hogy darabosan eszik mindent.Két foga van elől, de az ínyével szétrágja darabokat.Szerencsémre imád enni :) Köszi mindenkinek!
2012. dec. 27. 18:14
 12/18 anonim ***** válasza:
64%

Kedves 8-as!

Ha ajó evő lesz a babád, elsem fogod hinni majd amit most írtál! Én is így jártam. Az első kanalak borzasztóak voltak. Vagy 3 hétig mintha szó szerint sz@rt tettem volna a gyerek szájába. Aztán meg már csak azt vettem észre , hogy napközben egyszer sem szopik már .Úgy belejött az evésbe. Ekkor volt 6, 5 hónapos a babám.

2012. dec. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Eszembe jutott valami!Kedves 8as az én babám sem szerette a répát, a mai napig fintorog és rázza a hideg tőle. Próbáld meg esetleg a krumplit az almával vagy a sütőtököt.
2012. dec. 27. 20:34
 14/18 anonim ***** válasza:
én is vettem. kb. 10 gr cukor van 1 adagban. Így inkább mellőzöm. Baja nem lesz tőle, de inkább csinálok neki házit, gyümivel, kakaóval, akármivel.
2012. dec. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

8-as vagyok.

Köszi a tippeket. Egyébként nem az a baj, hogy nem szereti a répát, hanem hogy olyan keveset bír még megenni belőle, hogy nekem most még az 1 étkezés kiváltása is távolinak tűnik.

Még az jutott eszembe, hogy 9 hónaposan egyáltalán lehet már tejet adni? Vannak kifejezetten babáknak való desszertek, pudingok. Azok nem jók? Olyan jól néznek ki. Pl. a Müllerben rengeteg ilyet láttam. Sőt az egyik grízpudingból már magamnak is vettem, mert nincs benne hozzáadott cukor, így én is meg tudom enni.

2012. dec. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Tejtermékeket lehet már adni 8. hónaptól. Sajt, túró, joghurt. Ezekben feldolgozott állapotban van tej. Simán magában csak később 1- másfél évtől ajánlott adni.Igen vannak ilyen pudingok meg egyebek külön babáknak, de az én lányom már a neki való tejpépet és sinlacot sem eszi meg, mert nem olyan ízes..Ne aggódj mindenki így kezdi :) Sok sikert.
2012. dec. 27. 21:37
 17/18 anonim ***** válasza:

Értem, köszönöm.

Akkor már csak azt nem tudom, hogy amit neked ajánlottak többen, hogy Te főzd meg tejben a rizst, akkor az adható 9 hónaposnak?

2012. dec. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Adható, mert abban is feldolgozom a tejet. Belefőzöm a rizst.
2012. dec. 28. 13:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!