Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináltok amikor altatás...

Mit csináltok amikor altatás közben felébred a másik gyerkőc? Kis korkülönbséggel született testvérekre gondolok.

Figyelt kérdés
Tehát mondjuk a szituáció legyen a következő. Altatod a nagyot aki 2 éves és nem 5 perc neki az elalvás. Eközben felébred a kicsi, aki még csecsemő. Te egyedül vagy otthon. Ilyenkor mit teszel? De lehet ugyanez mondjuk etetés közben éjjel vagy hasonló szituk.
2012. dec. 27. 19:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Imádkozok hogy a kicsi ne üvöltsön, és a nagy elaludjon. Ha ez nem jön be akkor a kicsit próbálom mellre tenni hogy csendben legyen míg a nagy elalszik. Ha a nagy felébred és végképp nem alszik, de a kicsi álmos, akkor a nagynak beteszek mesét, és elvan míg a kicsit elaltatom. Ha egyik sem jön be akkor beletörődök hogy borul a rend, és leülünk játszani, vagy mesét nézni, míg kidőlnek, mert felelsleges az altatással kínlódni.
2012. dec. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem pont ekkora gyerköceim vannak.


Ha felébred a kicsi vagy elkezd sírni miközben a nagyot altatom akkor mondom a nagynak, hogy mindjárt jövök addig aludjon, behozom a tesót. Behozom a tesót, ha éhes viszek neki tápit is és addig ott ringatom a kicsit míg a nagy elalszik.

Èjszaka férjem itthon van,de ahhoz megyek be aki felébred ha elöször a a nagy akkor ö tud várni 1 percet míg a kicsit elrendezem. ha a kicsit rendezem és akkor ébred a nagy akkor a kicsi sír egy kicsit míg megnézem mi a baj a másik szobában.

2012. dec. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kicsit félek az alvástól. Nekem ugyanis a férjem 24-48ban dolgozik, kénytelen vagyok egyedül megoldani a dolgokat. Eddig egyszer volt olyan éjjel, hogy nagyon kellett pisilnem, és pont akkor kelt fel a lányom. Mondtam neki, hogy mindjárt jövök, addig ég a lámpa a folyosón. Hát nem értette meg és addig sírt amíg el nem végeztem a dolgomat. És sajnos esste elég sokáig tart elaltatni (20-40 perc között). Ez úgy szokott zajlani, hogy mellé fekszek az ágyába és összebújunk. Nem tudom milyen lesz a kicsi, de szeretnék előre felkészülni mindenféle praktikával, hogy ne érjen majd váratlanul.
2012. dec. 28. 07:58
 4/9 anonim ***** válasza:
66%

Húha...azon nem gondolkodtál még,hogy át kéne állni másfajta altatási módszerre? Még a kicsi előtt,hogy ne érezze majd akkor,hogy miatta szorul háttérbe.

Mikor szülsz?

Valami olyat kéne kitalálnod,amivel rövidre redukálod az elalvásnál a 2 évesed mellett töltött időd...Mondjuk egy 10perces alvási ceremónia után elhagyod a szobáját.Van időd még átszoktatni? Ha igen és benne vagy,akkor írd le mit hogy szoktál és kiötlünk valamit!:)

2012. dec. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Április végén fogok szülni. Amikor megtudtam, hogy terhes vagyok, akkor még ringatással altattam, erről sikeresen leszoktattam. Gyorsabban is el tudom altatni, de csak úgy, ha az ölembe veszem és beülünk a fotelba. Aztán amikor elaludt, akkor átteszem az ágyába. De gondoltam inkább így fogja megtanulni az önálló alvást. Sajnos a mese nem érdekli, csukja befelé a mesekönyvet. Este fürdés után már nincs játék, hanem tej és alvás. 9kor fekszik.
2012. dec. 28. 11:35
 6/9 A kérdező kommentje:
Ja és még amire szüksége van alváskor, hogy "befogjam a szemét". Bár majdnem teljes sötétségben altatom, akkor is meg kell ezt tennem, mert különben az életben nem csukja be a szemét. Amikor meg már majdnem elalszik, akkor ő húzza kezemet a szemére. Egyébként elalvásig elég aktív az ágyban, ide-oda forog, felül, rugdossa a falat, stb.
2012. dec. 28. 11:37
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem elég álmos a gyerek és azért csinálja ezt. Kezd bel leszoktatni erröl mielött a tesó itt lesz, mert bele öszülsz ebbe.

Elöször a délutáni alvással kezdjétek és egyszerüen csak ülj mellé, majd ha ezt megszokta akkor a maci üljön mellé.


Valami miatt nem is bízik meg benned, ha azért üvölt mert kimész wc-re. Enyém is üvöltös hisztis, de ha kimegyek wc-.re mondom neki és megérti mert már 2 éves.

2012. dec. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ő még nincs egészen másfél éves és egy picit le is van maradva a kortárssaihoz képest. Most kezdi még csak érteni amit mondok neki.

Napközben hamar elalszik, max 10 perc kell neki. 1kor fektetetem és legkésőbb fél 4kor keltem, ha nem kel magától.

2012. dec. 28. 12:17
 9/9 anonim ***** válasza:

Én egyszerre altatom őket: a nagy hozzám bújik hátulról, közben pedig a kicsit szoptatom. De ha a kicsi esetleg előbb elalszik, majd felébred, amikor a nagyot altatom, akkor cicire rakom.

Nálunk inkább a délutáni altatás a kritikus, mert pont nem egyszerre alszanak, a kicsinek már nem nagyon van igénye az ebéd utáni szopizásra, így aztán nem mindig tudom hova tenni, amíg altatom a nagyot. De eddig még egyben van. :)

2012. dec. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!