Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kész rémálom 7,5 hónapos...

Kész rémálom 7,5 hónapos kislányomat pelenkázni. Van ötletetek, hogy mi a teendő? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Ahogy leteszem a pelenkázóra, fordul hasra, ül fel, mászik, néha feláll belém kapaszkodva. Eleinte próbálom hagyni, de egy idő után elfogy a türelmem. Van, hogy lefogom, de hát akkor nagyon sír, nyilván fáj neki, meg ideges, hogy lefogom. Nem tudom, mit csináljak, mostanában tiszta idegbeteg vagyok és nincs türelmem hozzá. Valamelyik nap kb fél óra alatt sem sikerült átpelusozni, a férjem mire hazaért a közértből már sírt a lányom is és én is! Előre félek már a pelenkázástól. Köszi a segítséget!
2012. dec. 28. 22:17
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
71%

7-es vagyok...


Akkor van egy rossz hírem :D


Pár hónap, és elindul... lesz, hogy leveszed róla a pelenkát, ő meg vigyorogva megindul a szoba másik sarkába...


Na az aztán a jó buli ;)

2012. dec. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Úristen! Erre még nem is gondoltam, tuti meg fogok bolondulni!! :-)
2012. dec. 28. 23:11
 13/20 anonim ***** válasza:
53%

Nálunk is ez a helyzet, de a lefogás és az erőszakoskodás csak ront a dolgon (mert én is úgy próbáltam kezdetben leszerelni naívan), úgyhogy nálam a tuti fegyver a humor :)

Persze néha nehéz erőt vennem magamon, amikor az idegeimen táncol, de ha grimaszolok, megnevettetem mondjuk azzal, hogy amikor szökésben van megpuszilom a pociját, vagy bohóckodva megtornáztatom a lábait, az mindig lecsendesíti pár pillanatra, figyel, nevetgél, addig gyorsan rányomom a tépőzárt, megigazítani persze már hason, így-úgy kell, de így legalább nincs sértődés, és hamar végzünk :)

2012. dec. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Szoktam én is puszilgatni a lábát, pociját, addig nyugton is van, de úgy meg nem tudom pelenkázni!! Biztos érzi, hogy ideges vagyok, mert a férjem néha gyorsabban kész van, pedig ő nagyon ritkán pelenkáz.
2012. dec. 28. 23:31
 15/20 anonim ***** válasza:
53%

13. vagyok

Hát nem mondom, hogy tökéletes munkát végzek puszilgatás közben, de azért a tépőzárat rá tudom nyomni, a lényeg, hogy valahogy álljon meg rajta a pelus, utána megigazítani már egyszerű bármilyen pozícióban :)

2012. dec. 29. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
53%

Hehe. Bocsi :)

Én röptében pelenkázom a fiamat... :D Van, hogy ölben, van, hogy úgy, hogy áll.

2012. dec. 29. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
53%
Egyébként a bugyipelenkát egyszerűbb ráadni :)
2012. dec. 29. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
70%

Én állva pelenkáztam ilyenkor , együtt viccesen. Megállt az asztalon ,én leültem a székre ,Ő a fejembe kapaszkodott ,puszit nyomtam a pocijára és berregtem .Pelust kihajtottam ,lába közé tettem az öntapadót lehúztam és a hasijára (igen a kis bőrére ragasztottam -nem nem fáj,nem nem irritálja) Majd elöl is felhúztam a pelust és felhúztam a hasiról az öntapadót ,alá hajtottam a pelenkát és kész.

Volt hogy billeget a bébi de mindig ott volt a karom ,sokkal nagyobb biztonságba volt mint a pelenkázón.3 alkalom után imádta adta a pelusát .Az a lényeg hogy ne kapj idegrohamot hanem kezeld játékosan.Nem rossz Ő csak a mozgásfejlődéssel jár ,ha lefogod akkor még be is pipul.

Esetleg van ilyen belelépős bugyi pelenka, el fog múlni ez a korszak ,csak túl kell élni.

2012. dec. 29. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat. Hát nekem nem megy, hogy ülve, állva mozgás közben... Eleve letörölni, bekenni, ráadni, közbe milliószor vált testhelyzetet! Végre bekenem a kisfenekét, ha felül rákenni az egészet a pelenkázóra... Ma adtam neki új dolgokat, volt, hogy bevált, volt, hogy nem. Majd próbálkozom, mást úgysem tudok csinálni! :-)
2012. dec. 29. 17:46
 20/20 anonim ***** válasza:
Nalunk is ez a helyzet a 8 hos fiammal! En vettem pampers easy up pelust, es azt hasznaljuk!
2012. dec. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!