Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek a tanácsát fogadjátok...

Kinek a tanácsát fogadjátok meg? Védőnő vagy gyerekorvos? Ha mindkettő mást tanácsol?

Figyelt kérdés

pl. a gyerek orvos szerint el lehet kezdeni egyes ételek bevezetését a védőnő szerint nem szabad....

Most akkor kinek higgyek?


2009. aug. 25. 12:31
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Én saját magamra hallgatnék! Nálunk doki és védőnő is mondott már olyat, hogy égnek állt a hajam tőle, pl. a dokim azt, hogy ne szoptassam a babámat 5-10 percnél tovább :O Talán a védőnő hasznosabb infókat adott nekem, de én mindennek utána nézek a neten, könyvben, fórumon.
2009. aug. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
74%
Akinek van gyereke!:-)
2009. aug. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekorvosra hallgatok!
2009. aug. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Legjobb az ösztöneidre hallgass,Te ismered a Babád,és Neked kell tudni mi az amit Ő ehet,és mit nem.Természetesen én is az orvost ajánlom elsősorban,csak jobban tudja mint bárki más.Nálunk a védőnők kicsit eltúlozzák a dolgot,mert amikor 7 hónapos elmúlt a fiam,és mentünk tanácsadásra,erre Ő ezt mondta: Ugye csak szoptatom még?Nehogy adjak bármit is...Én 4,5 hónaposan elkezdtem a hozzátáplálást,és azóta eltelt majdnem 5 hónap,mindent szépen,válogatás nélkül megeszik,megiszik.A tejtermékekről annyit,CSAK abban az esetben lehet adni a gyereknek tehéntejet,ha a családban nincs allergiára való hajlam.Nos nálunk szerencsére senki nem allergiás semmire,én pl 4 hónapos korom óta iszom a tejet,és 30 éves vagyok,szerencsére semmi bajom. :) Így bizony mertem adni felesen tejcsit már.Nekem első Babám aki nagyon erős Baba,nagyon egészséges,kiegyensúlyozott.Tudom nem egyformák a gyerekek,ezért írtam azt,hogy csak Te tudod,ismered a gyermekedet!Ha nem vagy biztos a dolgodban,kérj segítséget!Most biztos le leszek pontozva,de most nem ez a fontos.NEM mérgezem a Babámat,hanem arra törekszem,hogy ne legyen az immunrendszere,szervezete gyenge!Nálunk mindenki tehéntejen nőtt fel,semmi bajuk,sőt! :) Először mindenből keveset,aztán vársz 1-2 napot,ha nincs tünet akkor semmi baj nem lesz,és évek múlva sem!Elhiheted nekem. :)

Szép Napot Mindenkinek!

2009. aug. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Az én babám 4 hónapos kora óta kap mást is mint tápszert. Kipróbáltuk a gyümölcs püréket amiket lehetett kapni, rájuk van irva mikortól adható. Amik azokban voltak azt te is meg tudod csinálni otthon friss dolgokból. Az én babám 11 hónaposan nem fogadta el a tápszert ezért én akkor adtam először forralt tejet neki. Valamivel etetni kellett. Nem lett baja. Persze addigra már próbáltunk tejtermékeket. Joghurtot reszelt sajtot, krémtúrót. nem főztem neki külön sosem, mert nem ette meg amit csináltam. Inkább lemondtunk a fűszeres kajákról, lájtosabban csináltam mindent és azt eszi amit mi. Persze ő már majdnem két éves.

Én a védőnő és az orvos mellett megkérdeztem anyukámat is. Hiszen egészségben felnevelt ő is két gyereket.

2009. aug. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

21:23-as válaszolónak írom, hogy igaza van :)

nekem is sok tanácsot ad anyukám :) de nem mindent merek elfogadni pl ő is mondja hogy adjak felesen tejcsit a fiamnak, ő sem eszi meg a tápszert, tejterméket már adok neki, meg amit főzők magunknak abból (nem pörkölt)...

8 hónapos és már 10 kg persze nem kövér mert meg van a magassága is :)

nagyon erős mindenki mondja, erős fogása van és kiegyensúlyozott ezért jobban is merek adni neki már több félét, meg gondolom egy ekkora gyereknek több kalóriára is szüksége van

mindenkinek köszönöm a válaszokat sokat jelentett nekem!!

2009. aug. 29. 21:43
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Én csak halkan irom, mert lehet megköveznek, de az én lányomnak a tarhonya pörkölttel a kedvence egy kb éves kora óta....


21:33 as voltam

2009. aug. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!