Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hordozhatom ebbe 4,5 hós...

Hordozhatom ebbe 4,5 hós babámat hetente 3-4 órát?

Figyelt kérdés

[link]


Úgy nézem elég széles az alja.


2012. dec. 31. 06:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy ebben a formában nem jó hordozni a gyereket. Anyuka felé fordítva kell. Egyébként meg szerintem többet is lehet hordozni, mint heti 3-4 órát.
2012. dec. 31. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%
kifelé fordítva semmiképp, terheled a gerincét, kenguru pedig bizonyítottan nem a legjobb eszköz erre, mei tait vagy csatos hordozót ajánlanék.
2012. dec. 31. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Vegyel inkabb meitait!
2012. dec. 31. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nagyon jó, hogy odaigyelsz a terpeszre:)! VIszont nem ez az egyetlen, ami miatt nem a kenguru a javasolt hordozóeszköz:). Az alátámasztásnak térdhajlkattól térdhajlatig kell érnie, a lábaknak felhúzva kell lennie, hogy jól "álljon" a csípője és ezáltal a gerince. Csak így, ha ezek együtt teljesülnek, lehet tehermentes a gerincoszlop, az izomzata és ízületei. Önmagában a "nem túl keskeny" ülep nem elég ahhoz, hogy egy hordozó jó legyen:).
2012. dec. 31. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az időtartamhoz: arra szoktam gondolni, hogy nekem jó lenne- e ha heti 3- 4 órán át a testsúlyom többszörösét tennék rám, az ágyékomnál megtámasztva( nagyjából így hat a kicsi ágyékára, gerincére a testhelyzet, mivel ő ugye még nem tudja magát tartani)...
2012. dec. 31. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen, hordozhatod benne. Ha a kenguru valóban annyira káros lenne, mint ahogy néhányan itt szeretik ezt ezredszerre is leírni, akkor már rég betiltották volna.

De amint látod, itt elég vegyes válaszokat kapsz, ezért érdemesebb megkérdezni egy hozzáértőt.

Én ezt tettem egyébként, a gyerekorvosunk és egy ortopédorvos is egymástól függetlenül azt mondta, hogy a kenguru egyáltalán nem káros, ha nem egész nap abban van a baba.

2013. jan. 1. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mit jelent a nem egész nap? 30 perc még oké, 60 már nem? Vagy 2 óra még oké, 4 már nem?

Miért olyan nehéz arra a kevés időre is egészséges hordozót használni? Ha már az ember beruház, és magára veszi a gyermekét, akkor miért olyan nehéz kicsit utána nézni, olvasni és normális hordozót választani?

Egyébként nem mindegy, hog yteszed fela kérdést.

1. "-DOktor úr, káros ha beleteszem kicsit a babát?/ KÁros a babának?

- Nem, ha nem 0- 24ben van benne."


2. " Doktor úr, miben hordjam a babámat? KEnguruban vagy kendőben? MElyikhelyes használata jobb a babámnak?"


10- ből 9 orvos nem a kengurura szavaz. MÁr ha tudja egyáltalán mi a különbség...

2013. jan. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem mellesleg, ez is ezredszerre kerül elő , hogy ha káros lenne... Annyi és annyi dolog van, amit gyártanak és káros... vagy nagy eséllyel nem használ... de nem láttunk még csak egy bulvárcikket sem arról, hogy hogyan támogatja a kenguru az egészséges fejlődést, hogyan hat a baba ágyékára, csípőízületére a lógó láb, egyenes gerinc... LÉgyszi, ha tud valaki ilyet, mutassa meg! ja, olyat, ami nem a kengurugyártó honlapjáról van. KÖszönöm!
2013. jan. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!