Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos a kislányom, már 3...

Renika kérdése:

6 hónapos a kislányom, már 3 hónapja nem szopizik. Kakaót tejet mikortól adjak neki?

Figyelt kérdés
Reggelire tejpépet adok neki már ha eszik, nem mindig akar. Ebédre főzeléket eszik, uzsira is, majd krémtúrót vagy johurtot, vacsira meg tápszert. Éjjel többször felsír nyüszizik de csak álmába adokj neki teát majd a cumiját és alszik tovább. Ez miért lehet?
2012. dec. 31. 21:04
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
76%

Ha szakkönyves mamik=odafigyelő és értelmesen gondolkodó mamik, akkor vállalom :P

Tőlem tegye mindenki úgy tönkre magát és szegény, ártatlan gyermekét, ahogy akarja, de rossz tanácsot adni... Jaj.


Boldog új évet :)

2012. dec. 31. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
87%

Én is kaptam 2 hónapos koromtól mindenfélét. Én allergiás vagyok az almára, az őszibarackra, a dióra, a mogyoróra, a mákra, a szezámmagra, a zellerre, a káposztára, a paradicsomra, a szójára. Ezek az allergiák tizenéves koromban jöttek elő, még véletlenül sem akkor, amikor először ettem ezeket. Igen, a legtöbb embernek nem okoznak gondot, de én így jártam. A lányomnak nem adok semmit hamarabb, mint ahogy ajánlják. (Egyébként anyukám is követte az akkori ajánlásokat, de azóta csak fejlősött az orvostudomány)

Gondolhatjátok milyen egyszerű agy élni. Mert még otthon meg is csinálok bármit, de már egy étteremben nagyon nehéz választani. Hát még ha hozzáteszem, hogy huszonéves korom óta cukorbeteg is vagyok.

2012. dec. 31. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
87%

Tudod ez az "én újszülött koromban is kakaót ittam és semmi bajom" érveléssel az a baj, hogy lehet, hogy rád igaz, de azért vannak rajtad kívül egy páran.

Ez olyan, mint amikor valaki azzal érvel, hogy az ő babakorában nem volt légzésfigyelő, aztán mégis itt van. Persze, mert ha meghalt volna bölcsőhalálban, akkor nem tudna itt irkálni, hogy de igen vegyetek légzésfigyelőt, mert életet menthet.

Nekem pl lett bajom a túl korai hozzátáplálástól, rengeteg ételfélére vagyok allergiás és folyamatosan emésztési problémákkal küzdök. Én nem kívánom ugyanezt a saját gyerekemnek, úgyhogy én bizony "szakkönyves" mami lettem.

2013. jan. 1. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
82%

Barátnőm laktóz érzékeny. Anno ugye náluk is az volt a bevett szokás, hogy ha nincs anyatej, akkor jöhet a tej. Náluk meg is mondta a doki, hogy szinte tutira azért lett laktóz érzékeny, mert korán kapta a tejet!

Én csak azt nem értem,hogy miért kell sietni? Anyáink korában nyilván volt egy fajta nagyon rossz tápszer és ennyi.

Ma már rengeteg fajta, ízű tápszer van! Miért nem lehet várni egy picit?

2013. jan. 1. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
0%
És ha a tápszerbe raknál kakaóport esetleg? Nálunk ez jött be amikor a fogzás miatt mindent elutasított. Az én 6 hónaposom is már sok szilárdat eszik, de a te babád mondjuk mikor eszik gyümölcsöt? Nem inkább azt kellene még neki adni a krémtúró meg a joghurt helyett?
2013. jan. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Fel tesoim a kedves edes anyukajuktol lettek cukrosok (7 evesek,17 honapos koruktol oltani kell oket) ,mert a draga anyukajuk tehentejjel itatta oket (csak azzal, bebietel meg egyeb mast nem kaptak 1 eves korukig). Allandoan, 2 hos koruktol kezdve!!! anyukamnak elment a teje 2 hos koromban es a tapszert nem fogadtam el, igy mama javaslatara higitott tehentejet kaptam...3 hosan tyukhuslevesbol zoldsegeket es kutya bajom!!!! DE! pont ezert irtam le ezt a 2 ellenpeldat, ugyh sztem is varj meg, mert ezek a tejes dolgok nagyon koraiak!
2013. jan. 1. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!