Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek? Hasmenése van a 4...

Mit tegyek? Hasmenése van a 4 hó. -s babámnak, de nem tudom hogy a orvos által felírt fájdalomcsillapítótól (mellékhatás ként fel van sorolva) vagy az másféle tápszerre váltástól?

Figyelt kérdés

A hasmenése már kb 1 hónapja kezdódött vmi ismeretlen ok miatt,ami akkor kb 2 hét alatt elmúlt,de ez csak 3-4 napig tartott,mert oltást kapott a fiam,plussz a fogzásra láz és fájdalom csillapítót kapott,amire ugyan rá volt írva hogy mostanában fennált gyomor-emésztési betegség esetén nem javallott,hasmenés,hasfájás lehet a mellékhatás,ennek ellenére bíztam benne hogy az orvos csak tudja mit mikor lehet szedni és kb 3 napig napi 2szer adtam neki.

Ugyanekkor tápszert is váltottam ki,de után kellett rendelni,ezért 5 doboznyiból csak 1 et adta olyat amilyet kellett volna kapnia(milumil HA 1)De mire,a megbeszéltek szerint, hétvége után mentünk a gyógyszertárba,ott már milumil 1-es tápszert adtak,hogy miért nem tom,és nem tudtuk visszaváltani,mert a férjem ment érte és ő nem tájékozott ebben hogy milyen is kellett volna.a lényeg,hogy az új tápszerben a fehérje teljesen emésztetlenül van ,szemben a korábbival,ami egy bizoyos arányban emésztettet tartalmaz. az újat egyszerre kezdtem adni a babámnak a gyógyszerrel és nem tuzdom most melyik is válthatja ki a hasmenést.Adom a már korábban hasmenésre felírt gyógyszereket,amik lassacskán talán hatnak,de igazán nem tudom meddig várjak a látvágnyos javulásra.talán vegyek a régi tápszerből,adjam azt neki és akkor kiderül hogy az új-e az oka?

ja és még az érdekelne,hogy ha az új táőszertől megy a hasa,milyen más hatásai lehetnek akár a későbbiekre nézve a fúl sok fehérjenek?


2009. aug. 25. 22:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Hogy tartalmazhat egy tápszer emésztett fehérjét?Valamit elnéztél a dobozán?Lehet,hogy valóban a tápszertől van hasmenése.Ezt az orvossal kellene megbeszélni.A sok gyógyszer sem lehet jó,a sok mellékhatása miatt.
2009. aug. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

kevesebbet adtam nekin mint az előirt,

és mesterségesen lebontott fehérje van benne

2009. aug. 25. 22:36
 3/5 anonim ***** válasza:

hasmenés sokmindentol lehet, akár magátol a fogzástol is. ismerek babák, aki semmi más jelét nem mutatta annak, hogy jonnek a fogai!!!ha jol értem, legutobb is akkoriban volt neki, amikor bujtak a fogacskái, nem lehet most is?


a gyogyszereknél a legáltalánosabb mellékhatás a hasmenés v egyéb emésztési problémák, mindegyikre rá van írva, nem hiszem, h ettol lenne...

a tejhez csak annyit, hogy a sima, nem HA-s tápszer sem tartalmaz TUL sok fehérjét, az sem mérgezo és ugyanakkora babáknak készult, csak más formában van benne, mint a HA-s tápszerben.


ha visszatéro probléma nálatok a hasmenés, és pici babárol van szo, én beszélnék a gyerekorvossal...

2009. aug. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! A fimnak mikor hasmenese volt, az volt az elso hogy maig nem mult el, addig nem kaphatott tapszert. Helyette rizset, repat, akor o 6 hos volt, nem tudom a 4 hos babanak mit lehet adni, talan a rizs levet. Kapott olyan tapszert is, ami hasmenesre van, es aztna lassan keverni ahhoz a rendeset, azutan mar nem volt problemank.
2009. aug. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
amig,nem maig, bocsi
2009. aug. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!