Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hétfőn volt 1 hetes a babám.70...

Hétfőn volt 1 hetes a babám.70-100grammokat szopizik. Tegnap is 100-at evett este, de kereste sírva a cicit, ráraktam a másikra, abból is evett, de nem tudom hogy azért mert éhes, vagy csak mert a közelségemet akarja?

Figyelt kérdés
Ahányszor felveszem,indig elkezdi keresni a cicit és csúszik lejebb a mellem fellé.Evés után van hogy nyöszörög hason fekve úgy csinál mint mikor a vállammnál keresné,majd néha az öklét becuppantja. Létezik hogy 100 gram után is éhes? Ma reggel 7ko evet 90-et,majd 8-kor még 60-at. Biztonság kedvéért váltsam ki a tápszeres receptet?Mert este 10 körül,teljesen kicsavarta mind két cicit,és még mindig nyügi volt. Nem tudom mit tegyek.
2009. aug. 26. 09:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem biztos, h. éhes! Nagyon kell vigyázni, mert sokszor attól lesz hasfájós a baba, h. túletetik. Mindig a cicit keresi, ez természetes, ez még a szopóreflex. Szerintem a 100 gr 1 hetes babának elég. Nekem azt javasolta annak idején a védőnő is és a gyerekorvos is, h. 2 óránál gyakrabban ne szopiztassam.

Próbálj neki cumit adni, vagy megnyugtatni másképpen, sétálj vele, babusgasd.

2009. aug. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyan ez volt, a cumaval megoldódott. Pedig elvem volt, hogy nem adok cumit neki. De hát ember tervez...
2009. aug. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Amikor az öledbe veszed a babád akkor azért is csuszik lefelé a cicihez, mert érzi a tejcsi szagát. Nekem is így csinálta. Nem hiszem, hogy éhes lenne, bár az sincs kizárva, hogy egy növekedési szakaszhoz ért, ilyenkor többet eszik, de ez 1-2 napon belűl visszaáll. Nekem is így volt. Sokszor képesek a babák túl enni magukat és nem azért, mert éhesek, hanem azért mert szeretnek szopcsizni, anya közelébe lenni stb. Én amikor hasonlókat tapasztaltam mint te, 2 óránként megszoptattam. Sűrűbben semmiféleképpen sem, ne hogy túl etesd. Én figyeltem minden alkalommal, hogy kortyol e, ha nem csak szopizik, vedd le. Adj neki cumit, bár én nem tudtam rászoktatni (kiköpte mindig), utóbbiakban azt mondom hála. Ha ez sem válik be csak fogd az öledbe, nyugtasd meg és majd szépen elalszik. Én így tettem, bevállt. Bár sokszor szopcsiztatásnál azt sem tudtam hol ál a fejem!!! Kellemes babázást!!!
2009. aug. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)
2009. aug. 26. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!