Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek az Eörs /...

Mi a véleményetek az Eörs / Angelika keresztnevekről?

Figyelt kérdés

12 hetes vagyok. Gondolkozunk még a Bulcsú, Márk neveken.

Lánynevek: Angelika, Hédi,Hanna. Ha lenne ezeken kívül ötletetek a Zám családnévhez, akkor írjátok meg. :)



2013. jan. 2. 11:13
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Esetleg ami most eszembe jutott az a Kornél.

Csak a becézése nem az igazi szerintem.

2013. jan. 4. 07:32
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az Eörs jobban tetszik, de am nem muszáj a nevéből kiindulva becézni:) Korni szerintem aranyos:)
2013. jan. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

A Kornél névről nekem óhatatlanul Kosztolámyi "Esti Kornél"-ja jut eszembe, úgyhogy ezt a nevet kicsit öregesnek és léhának találom.


[link]


Mindig arra kell gondolni, hogy a legérzékenyebb korban, a kisiskolás időkben úgy ki lehet csúfolni egy gyermeket, hogy egész életére visszaható sérülést szenvedhet.

Az úttörő-időkben elképzelhetetlen lett volna az Eörs-Örs név, a kisdobosok, úttörők őrsei miatt.

Az Angelika név nagyon kedves, de én elgondolkoznék istenes tartalma miatt...

Az az igazság, hogy a legtöbb keresztnév a tartalma vagy az esetleges asszociációi miatt nevetségessé teheti a viselőjét. (Én Phyllis-nek akartam keresztelni a kislányomat egy régi regény hatására, aztán eszembe jutott a syphilis, és gyorsan lemondtam róla...)

Persze a gyerekek minden nevet ki tudnak figurázni, és a kicsi idősebb korára is gondolni kell... Még az egyébként egyszerű Jennifer is adhat alkalmat a csúfolásra, mint ahogy az Anna, Magda, Katalin stb. is!

Bulcsú nevű osztálytársamból így lett például "Pá-pá". A Zám Márk egyforma hangzása és rövidsége miatt lehet gúny tárgya, és így tovább...

Szóval tanácsot adni nagyon nehéz, nevet választani egy kisgyermeknek még nehezebb.

De azért ne csüggedj, majdcsak találsz olyan nevet, ami tetszik neked is, a környezetednek is, bár ez sem a legkönnyebb feladat, tapasztalatból beszélek!

Majd írd meg alkalomadtán, milyen ekhatározásra jutottatok.


Sok sikert!

2013. jan. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tetszik az Eörs név, de tudtommal jelenleg nincs az anyakönyvezhető nevek listáján!

[link]

Így nem tudom, hogy aki ismerősötök viseli, ő mikor és hogy kapta, de ha nincs a listán akkor jelenleg Magyarországon nem lehet anyakönyveztetni.

Egyébként tényleg elég rövid lenne a családnévvel.

A Búlcsú nem rossz, a Márk nem tetszik, a Kornél sem.

Angelika nekem Angelina alakban jobban tetszik, a Hédi aranyos, a Hanna szép.

Szóval szerintem ha az Eörs nevet szeretnétek adni, akkor érdemes lenne kérvényeztetni, hogy mire megszületik addigra anyakönyvezhető legyen.

2013. jan. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Anyakönyvezhető:

[link]


(itt szerepel)

2013. jan. 6. 14:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!