Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cumizik a babátok? Ha igen,...

Cumizik a babátok? Ha igen, mennyit egy nap? Mennyi idős? És mikor tervezitek leszoktatni róla?

Figyelt kérdés
Az én fiam 9 hónapos múlt, cumizik, de csak elalváshoz, és ha nagyon nyűgös, napközben nem nagyon kell neki.
2009. aug. 26. 11:42
 1/5 anonim ***** válasza:
A fiam 4.5 hónapos, szintén elalváshoz, és ha nagyon nyűgös, de mostanában hipp-hopp kiköpi, és inkább megkeresi előbb-utóbb az ujját. Ha kiköpi, nem szoktam visszatömködni. Egyelőre nem tervezem, hogy leszoktatom, majd ahogy az élet hozza, szerintem ennél többet úgysem hagyom cumizni, az meg röhejes, amikor még a játszótéren is lóg a gyerek szájából :)
2009. aug. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
az én fiam, ha a közelében van a cumi, azonnal beteszi a szájába játék közben is. így egyszerűen elteszem a közeléből, és nem is keresi. elalváshoz megkapja, és mikor ébred azonnal a szájába tömi. utána kiköpi és gyorsan el is teszem. már tudja, ha a cumi a környéken van, akkor aludni kell:-) egy éves.
2009. aug. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az enyém 6 hónapos,és ugyanúgy vagyunk a cumival, mint ti.

Pár hetes korában megbolondultunk volna cumi nélkül, úgyhogy én cumipárti vagyok.

Szerintem ez egészséges mértékű cumizás, úgyhogy nem lesz gond leszoktatni róla.

2009. aug. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kb. 2-3 hetes kora óta van cumija kislányomnak, most 11 hónapos és még mindig cumizik. Persze ezt nem úgy kell elképzelni, hogy egész nap a szájában lóg, sőt. Elalváskor szokott cumizni és ha megyünk valami úgymond stresszesebb helyre (pl. dokihoz, oltás) vagy a babakocsiban, ha már unja a banánt. Én nem szeretném leszoktatni, majd ha már nem kell neki, abbahagyja. Nálunk amúgy még van többször egy nap szopi is, úgyhogy a cumizás-igény ki van elégítve :)
2009. aug. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 3 hónapos lesz, de nem kell neki a cumi. Pedig jobban örülnék neki, mert így az öklét szopogatja. Azt meg nem tudom elvenni tőle.
2009. aug. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!