Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Alvásproblémában kérnék...

Alvásproblémában kérnék segítséget (? )

Figyelt kérdés

7 hónapos a kicsi lányom, és velünk alszik. Este van hogy felkel, bekapja a cicit, és már alszik is tovább. Viszont szeretném átszoktatni az ágyába, mert arra gondoltam hogy zavarjuk így egymást az alvásban.

Van valamilyen tuti módszer, vagy először a délutáni alvás legyen ott és utána próbáljam este is odaszoktatni??

Nem olyan módszert keresek, hogy hagyjuk sírni, mert én max 2-3 percig hagyom sírni, és akkor is azért mert dolgom van.

Köszönöm, és BÚÉK :)


2013. jan. 2. 15:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Boldog új évet! :)


Cumit elfogadja? Ölelgetős rongyija van esetleg?


Nálunk a napközbeni alvás csak együtt megy, éjszaka viszont egyedül alszik (velem alszik el, de bepakolom a kiságyba).

2013. jan. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Cumizik, igen. :)

Rongyija még nincs, de már nézelődtem, és már tervben van hogy veszek neki.

Hát, nekem nem megy az hogy "átpakolom", mert akkor rögtön felkel :D

Kis boszorka, mindig bújik hozzánk este is :)

2013. jan. 2. 15:38
 3/8 anonim ***** válasza:

szia, mi is ugyanebben az időszakban "értünk" meg erre az elhatározásra.

Én nem tudom mi a tuti módszer, de igen, pontosan úgy csináltam, ahogy írod, először a nap közbeni alvásoknál tettem az ágyába, és egész nap mondogattam neki, hogy este is ott fog aludni, bár még nem értette látszólag, de én azért hiszem, hogy vmit hatott ez is. :-)

Aztán 1-2 hét után elkezdtük este odatenni...hát mit mondjak..elég gáz volt, én sem hagytam sírni, így mindig nálunk kötött ki.:-/

Aztán azt csináltam, hogy nagyon nagyon nagyon elhatároztam magam, és elkezdtük.

Letettem, puszi, stb, és kimentem nyitott ajtónál.

3 perc sírás, vissza, felvettem megnyugtattam, és újra indult az egész. :-( 3 éjjelem ment rá, de a harmadik este már nem sírt mikor odatettem az ágyba, és egyre hosszabbodtak az egyedül eltöltött idők...

Most már 2,5 éves, azóta is áldom, hogy ezt így végigcsináltuk, de akkor én is, és a férjem is sírt, megmondom őszintén, hogy nekem nagyon nehezen ment, de a negyedik éjjel az örömtől sírtam, mert a kicsim akkor azonnal estétől hajnalig aludt, míg előtte állandóan felébredt, és mi is persze, szóval vágj bele, de csak ha nagyon elhatároztad magad, mert nagyon kis csimpikék ám...:-))

sok sikert!

2013. jan. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha bealudt, akkor várj kb. 20 percet, utána pakold át a kiságyba. Elvileg akkor már mélyalvásban van, nem kelti fel a fenekébe integrált giroszkóp :)


Remélem sikerrel jártok sírásmentesen!

1.

2013. jan. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Ettől féltem hogy picit hagyni kell sírni :( Nekem az olyan rossz amikor Ő sír, mert akkor rám vár, és csalódást okozok neki, hogy nem megyek és vígasztalom meg rögtön :(

De muszáj lesz tenni valamit, mert tényleg kis majcsi és lóg rajtunk állandóan :))

2013. jan. 2. 15:57
 6/8 A kérdező kommentje:

Hát ez nekünk nem jött be :(( 1,5 óráig kitartóan csináltam , fájó szívvel, de csináltam. De olyan fájdalmasan sírt , mar a végén ugy sírt hogy kapkodta a levegőt. (1perc után) amint betettem az ágyba már sírt , nézett rám , es nyújtotta a kezét hogy vegyem fel :((

Úgyhogy kivettem es össze bujtunk, de alig tudott megnyugodni.

Most nemrég jöttünk be aludni, mert nem alszik valamiért , betettem az ágyba hogy átöltözzek pizsibe, de ahogy letettem sírt :(

Remelem nem utalta meg a kisagyat :(

2013. jan. 3. 01:58
 7/8 A kérdező kommentje:
Most nincs baja a kisággyal, játszik benne :)
2013. jan. 3. 11:56
 8/8 anonim ***** válasza:

szia, :-)

harmadik vagyok.

Figyu, ez nem fog 1-2 óra alatt megoldódni, azért is írtam, hogy nagyonnagyonnagyon határozd el magad, és csakis akkor vágj bele, mert akkor érzi ő is, hogy ezt végig fogjuk csinálni. Így most végigszenvedtetek 1,5 órát a semmiért...:-(

Mi ugyanezt végigjátszottuk...az az igazság, hogy az embernek el kell jutnia egy olyan kimerültségi ponthoz, mikor már annyira fáradt, hogy szinte nem érdekli a gyerek, mert már az összeesés határán van, én csak akkor tudtam ezt megcsinálni...:-(( Sőt még akkor is nehezen.


de ha nektek alszik veletek, akkor miért akarod különtenni?

mert nálunk az volt a baj, hogy se velünk nem bírt aludni, állandóan felébredt, és én meg egyáltalán nem tudtam vele aludni, állandóan rettegtem, hogy ráfekszem..:-(( nekünk muszáj volt lépni, ezért csináltam...most meg annyira vágynék rá, hogy aludjon velem, de nem tud, csak bohóckodik..:-)


ja, de látom Te is írod, hogy zavarjátok egymást az alvásban...hát igen, nem tudsom, ezt sztem mindenki maga érzi, és anyukától, babától is függ...én sem hagytam csak 1-2-3 percig sírni, az elején talán csak 1 percig, és úgy emeltem az időt 20-30másodpercekkel...

2013. jan. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!