Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyors segítséget kérek!?...

Gyors segítséget kérek!? Többi lent!

Figyelt kérdés
Elkezdem a lányomnak adni tejet,mert az orvos mondta hogy most már lehet,mert abban a korban van!Kicsit nyálkás volt a kakija reggel,meg volt benne egy piros pötty...az vér lehetett???Nagyon picike volt,alig lehetett látni!azóta volt kaki 2x de az a piros nem!Felhívtam a dokit és mondta hogy várjak még 1 napot és ha folyamatosan lesz az a piros benne a kakiba akkor valami baj van!Volt valakinek a babájának hasonló?Mi volt a baja?Ez lehet allergia???Tegnap kezdtem a tejet adni neki és semmi baja nem volt!Kérlek segítsetek...Nagyon félek hogy baj lesz!!!
2012. dec. 2. 23:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

"Baj" nincs, maximum allergiás a lányod. Azt mondjuk nem tudom, mennyi idős, hogy már "abban a korban van", mert erről mindenkinek más az elképzelése.


Én tutira szüneteltetném a tejet egy hétig, aztán kipróbálnám újra, és ha megint hasonlót tapasztalok, akkor irány a gasztroenterológia.


Amúgy már minden más tejterméket fogyaszt, és egyiktől nincs semmi baja?


Voltak/vannak tejfehérje allergiás gyerekeim, nem katasztrófa, hidd el, és ki is növik jó eséllyel, ezért kell kideríteni mi van, és addig meg nem "hülyére terhelni"


Legjobbakat!

2012. dec. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem mertem eddig adni neki semmi tejterméket!De ha allergiás lenne akkor folyton véres lenne a kaki...nem?
2012. dec. 3. 00:14
 3/15 anonim ***** válasza:

Semmilyen tejterméket nem adtál még neki, és tejjel vezeted be?

És ezt a doki javasolta?

De mennyi idős a baba??


A tejfehérje allergiánál amúgy a tünetek nem mindig jelentkeznek azonnal, sokszor csak pár hét/hónap után, amikor már túlterhelődik a szervezet.

2012. dec. 3. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
10 hónapos elmúlt.
2012. dec. 3. 00:18
 5/15 A kérdező kommentje:
Akkor ez lehet csak azért volt,mert eddig nem adtam neki tejterméket?
2012. dec. 3. 00:18
 6/15 anonim ***** válasza:

Nem biztos hogy folyton véres lenne, a "nyálka" is elég rossz, már magában.

Amúgy pedig azért javasoltam az egy hét szünetet, vagy még jobb a kettő-három, mert akkor biztosra mehetsz, hogy a tej miatt van, és nem más probléma okozza. Feltéve, hogy a közbülső időben újra tünetmentes lesz.

2012. dec. 3. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
A nyálkás kakira annyit mondott hogy az lehet hasmenés!De ezt nem a doki mondta hanem a védőnő
2012. dec. 3. 00:21
 8/15 anonim ***** válasza:

Nem, nem "csak" azért volt, mert eddig nem adtál.


De komolyan nem értem, mert már a legliberálisabb doki sem javasolja egy év alatt a tehén tejet.


A véres-nyálkás széklet meg a tejfehérje allergia egyik jellemző tünete.


Én a helyedben egy éves korig nem is adnék tejterméket, semmilyet. Aztán próbálkoznék:

margarin, sajt, túró, tejföl, joghurt, kefír, tejszín(hab),vaj, tej.

Ebben a sorrendben tudtam bevezetni kb. egy év alatt a lányomnál a tejtermékeket.

Mindig kis mennyiségben, néztük, van-e tünet. Ha nem volt, növeltük az adagot. Majd később jött egy következő termék.

És minden tejszármazékot/tejport tartalmazó étele ugyanúgy vigyázni kell. (Felvágottak, kekszek, pékárú stb.)

2012. dec. 3. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
értem és köszönöm a válaszodat!!!!!
2012. dec. 3. 00:27
 10/15 anonim ***** válasza:
margarint ne adj,azt nem szabad,és szerintem várj még egy hónapot akkor kezd el neki a adnia sajtot,túrót,joghurtot,tejfölt,vajat,majd 1 éves kora után a tejet,fokozatosan kell,bár én fiamnak már 7 hónaposan adtam túrót,8 hónaposan,vajat,joghurtot,sajtot,és 11 hónaposan kóstolgattam a tejet higítva,de szerintem te még várj kicsit
2012. dec. 3. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!