Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinálok rosszul? Ciciztetés

Mit csinálok rosszul? Ciciztetés

Figyelt kérdés
6 hetes a kisfiam. Pár napja megcsappant a tejcsim. Van hogy óránként kell cicizni, de még az sem elég szerintem, mivel 60 ml tud szívni, napközben épp ezért sokat sírdogál, alig alszik. Éjszaka viszont fura, mert egyszer kel csak fel cicizni hajnalban. Szülés óta minden nap fogyasztok tejszaporító teát. Már arra is gondoltam, hogy megszokta a szervezetem. Vagy pár napja pecsételő vérzésem jelentkezett, esetleg az befolyásolja. Teljesen kétségbe vagyok már esve.
2013. jan. 3. 18:31
 1/5 Gyönyörűséges ***** válasza:
79%

6 hetesen van a babáknál általában egy növekedési ugrás, néhány napig tart, addig szoktak ilyen gyakran cicizni, utána meg fog nőni a tejcsi mennyisége és minden oké lesz, a következő növekedési ugrásig. Most amit tehetsz, hogy lazítasz, ha teheted bújj össze a babáddal, adj neki gyakran cicit, akár mindkettőt és minden rendben lesz, csak ne idegeskedj. Ha éjszaka nem ébred fel, azért az jó. A pecsételő vérzésre nem tudok semmit tanácsolni, mert nekem 7,5 hónapja nem jött meg... még szoptatok.


Nyugi, minden rendben lesz.

Szoktad mérni minden szopi után? Ha igen, akkor erről szokj le gyorsan... én is ezt tettem és majd beleőrültem, a második babámnál tuti nem fogom méricskélni.

2013. jan. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
még annyit tennék hozzá az előttem szólóhoz, hogy szopizás után mindig fejjél is, akár kézzel, akár géppel, mert így is tudod szaporítani a tejed, másrészről meg kitapinthatod az esetleg eltömődött tejcsatornákat és ki tudod masszírozni, és ezzel is több tej fog jönni a következő szopizásnál. (én a lefejt tejet összegyűjtöm és éjjel adom oda a babámnak, mert olyankor valahogy nem érzem magamban az erőt, hogy negyven percig szoptassak, utána meg fél órát altassak)
2013. jan. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Tuti növekedési ugrás szerintem is. Szedhetsz homeobigyót (nekem az Urtica Urens 5CH vált be, napi 2*5 bogyócska), ihatsz alkoholmentes sört is, Karamalzot esetleg, vagy Maci kávét, ha szereted.


Kicsi vérzés szoptatás alatt bármikor jelentkezhet, nekem ezt mondta a nődoki.

2013. jan. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez tuti növekedési ugrás. Nálunk is 5 hetesen 6 napig egész nap cicimen lógott a pici olyan szinten ,hogy volt mikor délután 2 -kor jutottam el a boltba reggeliért.


Most 2,5 hónapos és megint ez van 2 napja. De már nem aggódok,rendesen hízik (1kg-t 4 hét alatt) és ennyi elég.

Ha szopi után még jön a melledből tej akkor tutira elég.


Én viszont nem tanácsolom a minden szopi utáni fejést. Egyrészt sok idő,másrészt ha nem tudod lefejni a tejcsit egy két alkalommal akkor be is gyulladhat. Jobb a kereslet -kínálat elve ,illetve akkor fejni csak ha valami dolgod van és a babádra más vigyáz.

2013. jan. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
szia, az én lányom ma 5hetes és ugyanez megy nálunk is, nappal kevesebb alvás, sokszori evés, most mértem ő is 60ml-t evett! Éjszaka alszik szépen 5-6órát! Én homeós bogyót szedek, meg 2-3naponta sört iszom! Ma volt a védőnő azt tanácsolta, h amikor igényli egyen, ő is ezt a növekedési ugrást mondta! Reméljük pár nap és újra minden oké lesz a babáinknál!
2013. jan. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!