Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem baj ha hagyom álomba...

Nem baj ha hagyom álomba sírni a babámat?

Figyelt kérdés

Kisfiam 3 hónapos korától sírva merül álomba. Éjjel csak ritkán kel fel, 10-13 órákat aludt egészen 6 hónapos koráig, most már 6-8 órát alszik, 7 hónapos.

A lényeg, hogy nagyon nem szeretem, hogy így alszik el, de ha ott vagyok mellette, csak jobban sír.

Olvastam több helyen is, hogy nem baj, ha így alszik el, de annyira rossz érzés.

Amúgy életvidám, mosolygós kisbaba, csak akkor sír ha álmos, meg persze olykor vannak nyűgös napjai, de alapjába nem sír sokat.

Ha lehet olyanoktól várok választ akik tapasztalták vagy tudnak rá megoldást, arra nem igazán vagyok kíváncsi, hogy milyen rossz anya vagyok, hogy hagyom sírni.. de igazából a picifiú nem ad más választást. vagy hagyom, vagy jobban sír.

Köszönöm!



2013. jan. 3. 21:19
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

elnézést, nem fejeztem be egy mondatot: tehát, ha valaki azt mondja, hogy nem jó, ha sír, elfogadom a válaszát természetesen, de hát mit tegyek? ki mit tett ilyenkor? (és még egy szemet szúró félre értés, olyanok válaszára nem vagyok kiváncsi aki rossz anyának tart, mert hagyom sírni és nem olyanokéra akik szerint nem jó ha hagyom sírni, az ég szerelmére OLVASSÁK EL RENDESEN EGYES EMBEREK!) már kipróbáltam sokmindent, ha mellette vagyok és foglalkozom vele, jobban sír, ha kiveszem, felélénkül, nem alszik el utána még 2 órán keresztül, ha nem álmos, sose eröltetem az alvást.

a mi ágyunkban szintén nem akar elaludni. énekelgetek, mesélek, simogatom, ringatom, semmi.. a kiságyába meg nem tudok befeküdni, de be szoktam bújni a fejemmel, mintha, ott feküdnék, de az sem jó neki.

ilyenkor leülök az ágya mellé, sose hagyom egyedül.

10, ritkán 20 percnél tovább nem sír. és nem is úgy sír, hogy keservesen. akik már tapasztalták, tudják miről írok, és leginkább az ő véleményük érdekelne :)

köszönöm!

2013. jan. 4. 10:16
 12/25 anonim ***** válasza:

Ezen az oldalon az a baj, hogy végig sem olvassák és nem is értelmezik azt, amit az ember ír.

Én is jól le lettem pontozva, pedig nem azt írtam, hogy egyedül hagytam és ő meg ordított torka szakadtából, miközben én meg röhögtem a markomba. De valamiért ezt képzelik az okoskodók, vagy csak magukat erősítik meg azzal, hogy márpedig milyen piszok jó anyák, mert az ő gyerekük nem sírt (és ez kizárólag az ő érdemük, nem pedig gyermek alkati és természetbeli kérdés...).


Én akkor hagytam őt sírdogálni, ha csak nyöszörgött. Nem tudtam mit csinálni, mert ha ringattam lekéredzkedett, ha simogattam még jobban sírt. Így maradt az, hogy ott vagyok mellette, ha kell megnyugtatom, de a lányom állandóan pityergett...ez egy időszak volt, amit túléltünk (úgy hogy szétpróbálkoztam az agyam, hogy kitaláljam mi a jó neki).

Alapvetően is olyan, érzékeny baba volt, most érzékeny gyerek. De imádjuk egymást pityergés ide-oda. S jó a kapcsolatunk, tudja, hogy nem hagyom magára.


Kérdező, neked kell kísérletezgetni, és kitalálni mi a legjobb a babádnak. Nem minden gyerek alszik el csöndben és nyugiban, valamelyiknek tök más technikára van szüksége, mint ahogy azt itt páran gondolják. De te ismered őt, neked kell próbálkoznod, és nem hiszem, hogy rosszul csinálod.

2013. jan. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Sok szerencsés van, aki olyan ügyes volt, hogy el tudta szó nélkül altatni.

Szívesen kölcsön adtam volna pár napra a lányomat, aki minden elalváskor üvöltött, bármit is próbáltam tenni.

Elkeseredésemben kihívtam a védőnőt, majd az orvost is, és végül mindketten megállapították, hogy bele kell törődnöm, hogy ilyen alkat. Extra érzékeny, és fáradtság ide vagy oda, neki sírás kell az elalváshoz.

Ja, és még mielőtt valaki hülyének néz, én sem hagytam egyedül. Próbálkoztam, egyfolytában. (Leginkább az vált be, ha felé hajoltam, de nem értem hozzá, és halkan dúdoltam picit, ha pedig már csak halkan sírdogált, akkor abbahagytam, viszont érezte a jelenlétemet és nyugodtabb lett nagyjából.)

Míg nem jó pár hónap eltelt, és elmúltak ezek nagy sírások. De baromira nem volt egyszerű feladat.


No, azóta született még egy lányom. Ő meg...leteszem és hopp már alszik is. A körülmények ugyanazok. Ugyanaz az anya, ugyanaz az apa, ugyanaz a szeretet, a szoba, a lakás, és minden.

De ő meg szuperül tud aludni, hurrihopp. Ennyi. :)


Kedves kérdező, szerintem ne figyelj arra, aki szerint béna vagy és biztos a te hibád, mert nem teszed a dolgod...

Annyi, hogy ki kell próbálni mindent, amit csak lehet, legyen benne rendszer és hátha bejön. Ha meg nem, akkor az nem a te hibád. Vannak ilyen és olyan gyerekek, és hiszem, hogy van amelyiknek lételeme a sírás. :)

Félre ne értsetek, nem az a lételeme, hogy az anyja sza.rja le, de itt senki nem is ezt írta! Úgyhogy felesleges kioktatni szegény kérdezőt, aki nem azért jött, hogy megtudja más milyen okos volt, hanem hogy vajon mit csináljon...

2013. jan. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
27%

7-es vagyok, elolvastam a kérdéshez írt kommentet, és pont arra reagáltam. Kérdező, mindegy, nem akarod érteni amit mondok, tényleg csak azok a válaszok érdekelnek, akik téged megerősítenek, hát erre nem tudok mit mondani.

Csak a 13-as válaszolóra reagálnék még. Az, hogy én nem hagytam sírni a babámat, nem azt jelenti, hogy ő mindig egy perc alatt szó nélkül elaludt. Bizony volt, hogy órákig ringattam, énekeltem, suttogtam neki, volt, hogy egy éjszaka alatt kb 100-szor pattantunk ki az ágyból felváltva a férjemmel, volt, hogy egy nap csak 1-2 órákat aludtam. És mielőtt rám fogjátok, nem mártírkodok, mert szívesen tettem, és örülök, hogy így tettem, mert ez volt akkor a dolgom, és szerintem ennek köszönhettem, hogy mára egy nyugodt, okos, egészséges kisfiam van, aki mindig bizalommal fordul hozzám.

2013. jan. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Csak a gyengébbek kedvéért, ezt írtam, melybe nincs bele foglalva, hogy nyugtassanak meg, csak hogy aki ROSSZ ANYÁNAK tart az ne írjon: "arra nem igazán vagyok kíváncsi, hogy milyen rossz anya vagyok, hogy hagyom sírni.."

és ha esetleg ez a gond, akkor az elötte lévő szöveget kéne átolvasni, hogy segítséget kérek, ha valaki tud, illetve normális e, de ez nem azt jelenti, hogy nem érdekel más vélemény, csak normálisan kell megírni, nem leoltó stílusban!!!!!!!!!!! ja, itt a szöveg: "de igazából a picifiú nem ad más választást. vagy hagyom, vagy jobban sír."

ha kell, kielemzem az egész szöveget :)

2013. jan. 4. 20:13
 16/25 anonim ***** válasza:

16, elemezheted, meg kiforgathatod, ahogy akarod.

Most mi a kérdésed?

Te írtad:

"de igazából a picifiú nem ad más választást. vagy hagyom, vagy jobban sír"

Akkor erre most mégis mit lehet mondani? Hát csak azt, hogy ez az, így tovább, király vagy, jól csinálod, nem? :)

Ha tényleg mindenhogyan sír, akármit csinálsz vele, akkor orvoshoz kell vinni, mert valószínűleg fáj valamije. De arról nem írtál, hogy akkor is sír-e, ha tartogatod, járkálsz vele, ringatod, rázod a fenekét?

2013. jan. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
0%
De inkább ne is válaszolj, már az előbb is írtam, hogy ezek után a "kérdésedre" én nem tudok válaszolni, mert abba nem megyek bele, hogy bólogassak rá, hogy jó dolog sírni hagyni egy babát. Csak arra a feltevésre reagáltam, amikor valaki írta, hogy aki nem hagyja sírni a babáját, annak minden bizonnyal magától elalszik a gyereke egy perc alatt. Hát nem, néha elég rendesen "meg kell dolgozni" azért, hogy elaludjon, de hát szerintem erről szól az anyaság, nem csak arról, hogy a közösségi oldalakon dicsekedjünk a gyerekkel :)
2013. jan. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Nem arról van szó, hogy aki nem hagyja sírni, annak elalszik egy perc alatt, de arról sincs szó, hogy aki picit sírni hagyja, az nem próbálkozott ezerféleképpen, és szívtelenül magára hagyja a gyereket.

Ugyanannyira kiforgatjátok ti is az ember szavát, mint amennyire azt hiszitek, hogy mi is (akik dögök, mert a gyereket sírni hagyták a szó NEM szoros értelmében).

2013. jan. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Bármennyire is meglepő ez egyeseknek vannak olyan babák, akik nem szeretnek úgy elaludni, hogy ringatják Őket. Én 24 órában a lányommal vagyok, már nem normális módon. Ha ébren van csak és kizárólag vele foglalkozok, nem hagyom sírni soha. Nagyon sokára jöttem rá, hogy Ő csak úgy tud elaludni, hogyha leteszem. Amikor már nagyon álmos volt, akkor mindig sírni kezdett, én meg ringattam, énekeltem neki, hurcoltam, apa hurcolta, apa ringatta. Semmi nem volt jó. Aztán rájöttünk, hogy le kell rakni. Ez nagyon jól működik a mai napig. Álmos lerakom, esetleg kicsit simogatom a fejét és alszik. Akkor van gond, ha már nagyon fáradt és emiatt sír. Ilyenkor amikor leteszem akkor is tovább sírdogál, nyöszörög egy kicsit. DE!!! még mindig kevesebbet, mintha ilyenkor ringatom. Nekem az a szerencsém, hogy azt még elviseli, ha ülök mellette és simogatom a fejét.

Én annyit tudnék neked javasolni, hogy próbáld meg az álmosság legelső jelére lerakni. Lehet, hogy már túl fáradt, amikor leteszed. Esetleg még kipróbálhatsz valami halkan zenélő játékot. Az én lányom szereti a felhúzós zenélő mackóját. Jobb ötletem nincs.

2013. jan. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

nem kötelező válaszolni a kérdésre, úgy gondolom! és pláne nem ilyen stílusban!

elég lett volna csak a tapasztalatodat leírni és ennyi..



köszönöm mindenkinek a tapasztalatok leírását!!

2013. jan. 4. 21:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!