Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy idegroncs vagyok? Mikor...

Egy idegroncs vagyok? Mikor lesz már könnyebb?

Figyelt kérdés

Egyszerűen már teljesen tanácstalan vagyok, itt bőgök,mint valami hüye gyerek,mert már teljesen kivagyok.

A babám 4 hónapos múlt, olyan szépen kialakult napirendünk volt, de ahogy hasra tudott fordulni felborult minden, utána helyreállt két hét múlva pedig visszafordult, most pár napja pedig kutyázik. Egy hónapja alig lehet elaltani. Egyedül egyáltalán nincs el. Én kimerült, fáradt vagyok,mert éjszaka is legalább 6-8 alkalommal felkel szopozni.

Nincs száz kezem, és főzni,mosni takarítani, a nagyobbal játszani is kellene. Ráadásul amióta a kicsi ilyen sírós, nyügis, azóta anagy is olyan hisztiket le tud vágni...


Teljesen kivagyok, és egyszerűen nem értem mit csinálok rosszul


2013. jan. 6. 15:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem csinálod rosszul. Amikor valami j beindul a mozgásfejlődésben, olyankor borulni tud nagyon sok minden. Nem tudom, van-e járókátok, amit kirakhatsz konyhába, esetleg pihenőszék, amit ott tarthatsz magad mellett (bár úgy emlékszem az enyéim ilyen idős korban már nem nagyon volt el benne).

Nincs nagymama, testvér, barátnő, akitől időnként segítséget kérhetnél? Vagy a férjed mennyit segít be?

Kitartást, elhiszem, hogy nehéz, de nem azért, mert rosszul csinálod.

2013. jan. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nagyon fáradt lehetsz, de nyugodj meg, nem csinálsz semmit rosszul.

Az egyik, ami nagyon megkönnyítené az életeted, az a hordozás, a kicsit magadra vaheted, így szabad mindkét kezed és tudsz a nagyobbal is játszani. És ha alszanak, tudnál Te is pihenni.

"a szülők szemszögéből is vizsgáljuk meg a hordozás lélektanát, fizikai hatásait.

Ha a gyermek jól érzi magát, elégedett, akkor a szülő is az. A hordozás segítségével megnyugtatott, magát biztonságban érző baba a szülőt elégedettséggel tölti el, kerek lesz a világ. Ahhoz, hogy ezt az állapotot fenntartsuk, vagy létrehozzuk, fontos, hogy gyermekünk igényeit minél hamarabb észleljük, és ezekre megfelelő, gyors reakcióval válaszoljunk. Ha a kicsink a közvetlen közelünkben van, akkor ezt könnyen meg tudjuk valósítani, hiszen egyből látjuk, érezzük a felmerülő problémát, igényt, legyen az éhség, szomjóság, vagy tele pelus . A gyors és megnyugtató válaszreakció jutalma a baba elégedettségén keresztül az, hogy ügyesnek érezzük magunkat. Képesnek arra, hogy csecsemőnk igényeinek megfeleljünk, tehát anyai, apai kompetenciánkban megerősödünk. Ennek pedig kétségtelenül fontos szerepe van a gyermeknevelésben, hiszen egy önbizalommal teli, nyugodt, kiegyensúlyozott szülő az egyik legfontosabb és legbiztosabb háttér a gyermek és a család számára. Olyan családoknál pedig, ahol van testvér, nagyon nagy könnyebbséget adhat, ha a kicsit magunkon hordva tudunk a nagyobbal játszani, játszóterezni, fürdetni. ĺgy az ő igényeit is kielégíthetjük, ezáltal segíthetünk a testvérféltékenysége leküzdésében.


A babahordozás tehermentesítő ereje az élet praktikus oldalán is megtapasztalható.

Hordozott babával bárhova eljuthatunk, legyen az bevásárlás, hivatali ügyintézés, kirándulás vagy csak akadálymentes városi séta. Nem kényszerülünk a négy fal közé, vagy nem kell a tömegközlekedéshez igazodnunk, alacsonypadlós buszra várva. Ez a szabadság minden anyukának feltöltődést jelenthet, hiszen nem kell távol maradnunk az élettől fizikai akadályok miatt, vagy nem kell aggódnunk a kicsi altatása miatt, hiszen hordozva bárhol pihenhet, aludhat a baba. Fontos praktikus érv lehet a hordozás mellett, hogy a házimunkával sem kell elmaradnunk, ami lelkiismereti problémát is okozhat sok anyukánál. A hordozás által felszabadított két kezünknek köszönhetően szinte bármit elvégezhetünk, legyen az porszívózás, mosogatás vagy teregetés."innen: [link]

2013. jan. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyszülők dolgoznak, tesók messze, a barátnők szintén kisgyerekesek. A férjem szerencsére sokat segít, de napközben ő is dolgozik:(:(
2013. jan. 6. 15:43
 4/4 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a két gyereket együtt játszásra "szoktatni". Ne főzz mindennap. Én hetente 2-szer főzök, + a hétvége. De akkor 2-3 félét, hogy minél tovább kitartson. Takarítani sem kell mindennap, meg mosni se. Szerintem helyezd előtérbe a gyerekeket, és csak utána a többit. Ha itthon nyűglődés van, én nem főzök, majd eszünk, amit találunk. Ennyi!
2013. jan. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!