Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » árthat a babának, ha plédbe...

árthat a babának, ha plédbe tekerve alszik éjjel-csípőficam, gerincbaj, bölcsőhalál, bármi?

Figyelt kérdés
6 hetes, nem tekerem be teljesen,h ne legyen melege,csak kétszer megy rajta át,hogy a keze ne zavarja,ha hason alszik nem kalimpál,de háton mindig felébred,hogy a kezeivel megrezdül,pólyába már nem fér,a pelenka is kicsi,hogy átérje,illetve akkor túl szorosan kellene megkötni,így meg lazább,a lábai is szabadok

2013. jan. 6. 21:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
.
2013. jan. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én is plédbe csavarva altattam. Nem lett semmi baja.:)
2013. jan. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
és meddig altattad úgy?
2013. jan. 6. 22:10
 4/12 anonim ***** válasza:
Hát én nem tekerném plédbe. a pólyát sem szeretem, a védőnőm sem ajánlotta, mert nem tud benne mozogni a baba.
2013. jan. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én 38 éve voltam kisbaba. Anyukám mesélte, hogy a gyerekorvos néni valami eszközzel, undorodva piszkálta arrébb a pólyát (akkor még nagy divat volt), hogy "minek ez a gyerekre?"

Nem is használta anyu aztán.

Én sem használtam. Body, rugdalózó, két takaró vagy egy paplan. Bőven elég, és még mozogni is tud, amennyire persze tud...

2013. jan. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

hogy érted,hogy nem tud mozogni?

a lába már nincs erősen bebugyolálva,fel is van neki húzva,tehát ott tud mozogni,és a karját is tudja,tehát még az én karom is nagyjából lefér,csak nem tudja magát fejbe kólintani,szóval azért vmennyire tud mozogni

inkább az a bajom,hogy van még egy réteg alatta a feje viszont így egy réteggel lejjebb van,de ha belegondolok a hálózsáknál is ez van

2013. jan. 6. 22:23
 7/12 anonim ***** válasza:

Csakhogy a baba kicsit törékenyebb, mint egy kamasz vagy felnőtt ember, aki hálózsákban alszik.

Nem véletlenül kell teljesen vízszintesen fektetni a babákat.

De nyilván mindenki úgy csinálja, ahogy akarja.

2013. jan. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A babáknak is van hálózsák, nem csak felnőtteknek és kamaszoknak. :)Ezt a részt nem is értem.


Szerintem attól, hogy egy réteg van a baba alatt, nem lesz semmi baja. Nekem is ajánlották a betekerős módszert, hogy ne ébredjen fel a kisfiam a keze mozgására. Az már más kérdés, hogy hiába tekertem be, háton akkor sem aludt jól.

És csak halkan jegyzem meg, hogy én 6 hetes korától hason altattam, szigorúan légzésfigyelő mellett.

2013. jan. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Talán 2 hónapos koráig altattam így. Ő is kapálózott és felébresztette magát. Mondjuk én nem háton, hanem oldalt altattam, mert sokat bukott.

2013. jan. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Sok mindent árulnak babáknak, aminek egy része nem biztos, hogy jót tesz az egészséges fejlődésének...
2013. jan. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!