Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyatej mellett tápszer? Bőv....

Anyatej mellett tápszer? Bőv. Lent

Figyelt kérdés
Kislányom 3 hónapos, eddig csak anyatejet kapott és szépen fejlődött, jelenleg 65 cm és 6300g.Az utóbbi héten kevesebb lett a tejem, pedig semmit sem csinálok másképp.A kislányom így kb 2 óránként eszik és így is nagyon nyűgös. A védőnőm kiszámolta, hogy valószínűleg naponta 200 ml-rel kevesebbet eszik, mint kellene (Mérek minden szoptatáskor).Beba Pro 1 HA-t írt fel az orvos amiből minden etetés után 30-40ml-t kellene ennie a babámnak. A tápszert viszont (érthető módon) kiköpi, nem hajlandó semennyit lenyelni belőle. Nem tudom, hogy most mi lesz, mert a tejem kevés,éhes marad a lányom mégsem fogad el mást a tejen kívül.Kaptam olyan tanácsot, hogy etessem először tápszerrel mert farkaséhesen úgyis megenné, de ezt nem akarom mert csak minimális pótlás kellene a tápszerből, nem akarom hogy később a tejet utasítsa el. Voltatok Ti hasonló helyzetben, hogyan oldottátok meg? Mit tehetnék a tejmennyiség növeléséért, próbáljak más tápszert?
2011. júl. 1. 13:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Három hónaposan van egy fejlődési ugrás, amikor is a baba többet eszik/ehet, mint előtte. Nem a tejed lett kevesebb, hanem neki nőtt meg az igénye. Én nem adnék neki tápszert, hanem többet tenném cicire, mert a megnövekedett igényre a tested is több tejet fog termelni. Pár nap az egész, csak ne add fel, mert így könnyen elapadhat....és a kisbabád is rászokhat a tápszerre, mert azzal nem kell dolgoznia.
2011. júl. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

3 hónapos és több k mint 6 kiló, minek akarnád megtömni tápszerre.Soha nem mértem emnyite szik lányom, 4 hósan volt 5,9 kil, pedig 4 kilóval született.

eszembe sem jutott tápszert adni, ha kért, kapott cicit.


Nehogy adj neki tápszert, ezzel jó úton elindulsz a elválasztás felé:-((



[link]


ja és itt egy táblázat:

Eszerint a kislányod egy éátlag 4-5 hónapos baba súlyában van

2011. júl. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy az előttem szólóknak igaza van. Én is úgy voltam vele, hogy a 8 hetes babám 4-5 napja 2-2,5 óránkánt szopizik általában. Úgy érzetem, kevesebb a tejem. Aztán ma a fiatalúr elaludt, vagy 4 óra hosszat, és mire felébredt, már spricceltem, át is kellett öltözni. Szóval nem a tej lett kevesebb, csak ugye ha 2 óránként eszik, nem gyűlik össze annyi. (De hogy megnyugodj, igyál anyatejnövelő teát, pl. lakotherb, mecsek, naturland, meg bogyókat: ricinus communis 5 ch, urtica urens 5 ch.).
2011. júl. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én most nem itélkezem, kell-e tápszer neki, csak a kérdésedre válaszolok: a pótlást keverd össze fele adag anyatejjel, és úgy simán meg fogja inni. Nálam is ez volt, csak nálam már nem volt gond, 6 hónapig csak szoptattam..
2011. júl. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!Másik tápszer!!! Én így pótoltam:cici tápszer cici máig szopizik :-) 2 éves :-)

Sok sikert:-)

2011. júl. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!Jelenleg tápszer nélkül küzdünk a tejért gyakori szopikkal és iszom a teát.Eddig bíztatóan alakulnak a dolgok.

Második válaszolónak mondanám,tudom h nagyobb a kiscsajszi a koránál mivel anyatejből rengeteget evett, de az orvos azt mondta h adjak neki annyit amennyi jólesik hiszen anyatejből nem tudok neki túl sokat adni.Viszont mivel elérte ezt a súlyt emellett már van egy mennyiség amit meg kellene kapnia.Nem akarom tápszerrel ,,tömni",de nyilván azt sem mondhatom, hogy éhes maradhat, mert úgyis előbbre tart a fejlődésben.

2011. júl. 1. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!