Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6-12 hós babátok az anyatej/tá...

6-12 hós babátok az anyatej/tápszer mellett mennyi folyadékot iszik meg egy nap?

Figyelt kérdés
Mennyit kell nekik a tápszer-anyatej folyadékon túl?Pl:teából, vízből, vagy babaitalokból?
2011. júl. 8. 10:52
 1/6 anonim ***** válasza:
én ezt soha nem mértem, többször meg kell kínálni, annyit igyon amennyi jól esik neki. Nem kell félni hogy tápszer helyett csak inni fog, amikor a kisfiam éhes volt nem szomjas úgy köpte ki a vizes cumisüveget hogy csak na...
2011. júl. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az is számít mennyi tápszert hajlandó meginni.

Lányom például nagyon kevés tápszert hajlandó csak meginni, ezért napközben mindenképpen kínálom neki a vizet, bár abból sem iszik sokat. Kb. 100 ml-t naponta.

Nyáron én többször kínálom őt vízzel, de nem egy nagy ivó. Egy ideig nem is volt hajlandó inni szinte semmit sem.

2011. júl. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez nálunk folyamatosan változott, 6 hónaposan még jó volt ha 1,5dl vizet megivott egy nap, pedig mindig kínáltam, de nem kért. Most már 11 hónaposan 4-5 dl megiszik, ilyen melegben meg még többet is.
2011. júl. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

nekem 2x iszik tápszert 2-2 deci. ha almalevet adok felvizezve akkor kb 2-3 decit is megiszik, de ha csak vizet akkor max 2 decit.

én ezt kevésnek találom de ennyi az igénye.

9 hós.

2011. júl. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
1 éves a kislányom. Tápszerből kb. fél liter iszik, vizből pedig ha nincs túl meleg, akkor 2 dl, ha meleg van, akkor 3,5-4 dl-t.
2011. júl. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Reggel 160 ml tápi aztán napközben és este üveges kaja, vagy joghurt, vagy tejpép.

Nem ritka, hogy emellett még napi 3 üveg (160 ml-es)folyadékot megiszik.

Teát vagy gyümölcslevet kap babavízzel.Csukláskor a citromlé után tiszta vizet.

Hűvösebb napon nincs ekkora folyadék-igénye és azt vettem észre, hogy ha ízlik neki amit kap, képes egyszerre meginni, csak mert finom, pedig már nem is szomjas:)

6 hónapos kislány anyuja

2011. júl. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!