Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás korábban?

Hozzátáplálás korábban?

Figyelt kérdés
Felvetődött bennem egy kérdés, mivel babám jóval gyorsabban gyarapodik, mint az átlag. A hozzátáplálás korhoz kötött vagy súlyhoz is?CSak féléves kortól ajánlott vagy előbb is el lehet kezdeni? A kisfiam anyatejes..még nem aktuális mert csak 10 hetes, csak érdeklődöm...6200 g 2800al született
2013. jan. 7. 20:58
 1/6 anonim ***** válasza:
4 hónaposan lehet leghamarabb.
2013. jan. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Súlytól csak abban az esetben függ, ha alultáplált.

Abban az esetben is tápszert javasolnak 6 hónapos korig.

De nagyon eltérőek a vélemények ebben is, valaki azt mondja már elkezdi korábban.

Szerintem az az oka ennek, hogy kíváncsiak a kismamik.

Én is alig vártam, hogy 6 hónap kizárólagos szoptatás után már etethessem a kicsim :)

2013. jan. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
4 hónapos kora előtt még a gyomra nem elég érett rá, pláne ha anyatejes. Semmi köze a dolognak a súlyához.
2013. jan. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem hallottam még hogy súlyhoz lenne kötve.A lányom tápszeres 4,4-5 hósan kezdtük a hozzátáplálást,anyatejes babáknál általában 6 hónapot szoktak javasolni.
2013. jan. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Macska333 válasza:
56%
Az én babám is 10 hetes 7090gramm.Anyatejes.Én ha tudom 6 hónapos koráig semmi mást nem adok neki,mert az anyatejnél soha nem fog jobbat kapni életében.Az egy védőital!!!!Mind a ketten nagyon betegek voltunk a férjemmel ő meg még náthás se lett...megvédte az anyatej(mondta a dokink)!Meg az allergiákat is ki lehet küszöbölni(pl:tejet 1 éves kora előtt semmi képen,de még utána is szeretném húzni picit)
2013. jan. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A jelenlegi ajánlások szerint anyatejes babát hat hónapig kizárólag szoptatni ajánlott:). Ne félj ha most ducibb, amint elkezd mocorogni, le fog állni a nagymértékű súlygyarapodás, fél- egy éves korukra "összenőnek" a babák, vagyis a kerekdedebb anyatejes babák is visszavesznek a hízásból:).
2013. jan. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!