Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit ehet a 8,5 hónapos babám?...

Mit ehet a 8,5 hónapos babám? Napirend lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tapasztalt anyukáktól kérnék tanácsot.

Napirend:

8-kor ébred ( éjjel 3-4-5x kel, szerintem cicifüggő)

9-30 reggeli anyatej

11-30 ebéd üveges bébiétel valamilyen főzelék

12 alvás kb. 1 óra

Amint felkel kéri a cicit vagy ha nem alszik el ebéd után akkor még eszik egy cicit és azon bealszik.

15-kor anyatej ( gyümölcsöt nem eszi meg, csak a banánt)

15-30 alvás kb. 1 óra

17-kor anyatej

19kor fürdés

19-30 vacsi üveges főzelék

21-kor még kiszív 2 cicit és könyörgök neki hogy aludjon el.

22-kor alvás

Szokott még enni kenyérfalatkát magában.

Tanácstalan vagyok mit adhatok neki még ezek mellé. Mikor eszünk mindent kinéz a szánkból :)

Illetve egészséges hogy ennyit cicizik még? Neki biztos jó de én félek nehogy 2 éves korában is még kelljen neki.

Köszönöm a segítséget előre is!


2013. jan. 8. 11:25
 1/7 A kérdező kommentje:
Lemaradt, van 4 foga 2 felül, 2 alul.
2013. jan. 8. 11:26
 2/7 anonim ***** válasza:
Kisfiam is 8,5 hónapos, de ő szinte már mindent eszik(kivétel tojásfehérje, tej, ízesített tejtermékek, hüvelyesek, mogyoró és ilyesmik)Ha például készítek egy spagettit, már simán adok neki pürésítve egy kis sinlac-kal ízesítve.Neki még csak alul van 2 foga.Viszont szerintem nem sokat tudok segíteni mert ő csak 5 hónapig szopott, és szinte mindig kellett neki pótolni tápszerrel.4 hónapos korában kezdtük a hozzátáplálást.
2013. jan. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem baj, hogy ennyit szopik a baba, addig a jó! :) Én lehet a 15 órai szoptatást próbálnám kiváltani. Nem tudom miket szeret a babád, de biztos akad a fogának való. A lányom ennyi idősen nagyon sok mindent megevett, de te pl próbálkozhatsz tejpépekkel, zöldség pürékkel, ill te magad is készíthetsz neki finomságokat.

Vagy én ebédre főznék valami jó laktatót, pl bolognait, és a 17 órai szoptatás helyére raknám át az üveges bébiételt.

Ha érdekel, linkelek recepteket.

2013. jan. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Tejpépet már evett és ízlett is, túlságosan. Aztán megnéztem a dobozt és teli van cukorral. Ameddig csak tudom szeretném egészségesen táplálni, nem akarom cukorral tömni.

( Ezt nem bántásnak írom)

A kenyérdarabkára lehet rakni valami feltétet? vaj? párizsi?

2013. jan. 8. 12:44
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehet.
2013. jan. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia.

Nekem 8 hós a babám.

Napi 3szor szopizik.

Reggel 7.30 kor kel.

Reggeli:cici.

Utána Viszem a nagylányt oviba,és mikor megjövünk kb. 9.30, 10 órakkor tejpépet vagy gabonapelyhet eszik gyümölccsel (alma,banán,körte,barack....stb)van hogy csak gyümit.

11 kor alszik 1 óráig.

1 kor ebéd:

rizs,burgonyapüré (ezt natúr joghurttal vagy anyatejjel szoktam készíteni),

zöldségek:répa,kukorica,spenót,brokkoli,borsó,paradicsom(abból csak keveset szoktam adni mert túl savas neki.)

csirkemell,pulykamell,kacsamell,kacsa ill.csirkemáj,

sütőtök krémleves(tejföllel vagy joghurttal készítem neki.)céklaleves,zöldség krémleves,sajt,

Húsleves levéből is adok neki és a répát is megeszi belőle,meg szoktam neki beledobni mellet.

Tésztát is eszik már.Nem tojás nélkülit.

(mivel már babapiskótát is evett,és abban is van tojás.Arra meg az van ráírva hogy 6 hós kortól ehetik.)

túrós tésztát tejföllel,...stb

16órakor uzsi:

cicizik,utána még eszik joghurtot,vagy gyümit v.kekszet v.babapiskótát,

19 órakor vacsi: általában az ami az ebéd volt.

20 órakor fürdés

mikor végzünk még szopizik és közben el is alszik.

Néha felkel 3,4 óra körül szopizni.

Remélem segítettem!

2013. febr. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

azt elfelejtettem hogy ő is eszik kenyeret.

Fogunk az még nincs. :)

2013. febr. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!