Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor és hogyan alakítsunk ki...

Slami kérdése:

Mikor és hogyan alakítsunk ki napirendet egy kisbabának?

Figyelt kérdés

Az én kislányom 2 hónapos és az evésidők kivételével minden kusza. Próbálom betartani az evés - peluscsere - játék - alvás rendet de nem nagyon partner benne a babus. Enni nagyjából 3 óránként kér kivétel este amikor az utolsó evés után (7 körül) alszik egy huzamban 5 - 6 órát, majd ismét 3 óránként kér enni. Az esti fürdés is mindig fél hétkor van.

Ezeken kívül az napközbeni alvás teljesen össze vissza van. Ráadásul mikor látom hogy álmos próbálom elaltatni (mivel nem alszik el egyedül) és mindig sír egy 5-15 percet mire elalszik. Az esti alvás előtt van hogy 1 órát sír. Miért lehet ez? Rosszul csinálok valamit?

Mi a játék egy 2 hónapos babának? Én szoktam neki csörgőt, színes játékokat mutogatni, van hogy nem érdekli de van hogy 10 -15 percet elnézegeti. Ezen kívül nincs el a kiságyban (a nappaliban van egy utazóágy hogy velem legyen ha ébren van), nem tudja "elszórakoztatni" magát egyedül.

Mit tegyek hogy jobb naprendünk legyen?

Segítsetek kérlek! Előre is köszönöm!



2012. aug. 21. 12:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Amiket leírtál, azok már a napirend részei, és 2 hónapos babánál, szerintem ez még pont elég. Az alvásnál figyelj arra, hogy a babát sok minden zavarhatja, pláne napközben, fény, zajok, bármi. Ringasd, és énekelj, a SSSSSS hang megnyugtatja a piciket, mert a magzatvíz hangjára emlékezteti őket, ez általában nálam beválik. Legyél nyugodt és türelmes, akkor ő is nyugodt lesz. Lehet, hogy hasfájós. Játéknak: csörgők, állatkák, színes dolgok, babusgatás:)
2012. aug. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat! :-)

Szerinted miért sír elalvás előtt? Első perctől vigyáztam hogy ne mindig síri csendbe altassam, este viszont figyelek hogy azért nagy zaj ne legyen.. Annyira nem értem ezt a sírást, hisz ha álmos akkor miért nem alszik??

2012. aug. 21. 12:47
 3/6 anonim ***** válasza:
Mikor az enyém két hónapos volt, még nálunk is olyan kusza volt minden. Nekem is sírt este cicizés előtt de , hogy miért nem tudom. Nagyon éhes volt pedig. Volt, hogy a hasa fályt és annyira belemerült a sírásba, hogy közben megéhezett , akkor azért sírt. Aztán azt vettem észre , hogy egyszer csak már volt napirendünk. Most 5 hónapos és minden nap szinte ugyanugy telik. Kivéve, ha megyünk valahová de mostmár ehhez is jol alkalmazkodik. Jót aludni viszont csak a kiságyában tud.
2012. aug. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha mondhatok ilyet, akkor az alvás előtti sírás nagyon sok babára jellemző, amit kinőnek egyszer csak. Neki még meg kell tanulnia elaludni úgy, hogy egyre több inger éri. Ne ijedjetek meg ettől, nem azt jelenti, hogy rosszul csinálnátok bármit is. Egyébként nagyon jól haladtok a napirenddel. 2 hónapos babánál ez még sokszor fog változni, mire stabilan ki tudjátok alakítani. Az esti fürdés időpontja jó, ha stabil. Az is jó, ha az esti fekvésnek van egyfajta szertartása, ami mindig ugyanúgy történik. Az esti nyűgi lehet túlfáradástól, hasfájástól, ingerfeldolgozástól stb. El fogja hamarosan hagyni.

Egyedül egy ekkora baba nem igazán tud még játszani. Beszélj sokat hozzá, énekelj neki, hagyd, hogy kölönböző színes, érdekes anyagú tárgyakat megtapinthasson. A csörgő is nagyon jó.

Majd belejössz, eddig nagyon jól csinálod:)

2012. aug. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálunk nem igazán volt szigorú napirend, illtve ő diktált, amikor éhes volt evett, amikor álmos lett, aludt. Amit megfigyeltem, hogy ha este 8 körül elaludt, utána hosszabban aludt, szóval ehhez igazítottuk a fürdést és a vacsit is. Reggel ébredt, általában jó korán 6 körül és aztán ez is befolyásolta, hogy mikor eszik és alszik, de az esti fürdésre mindig ugyanakkor került sor. Percre pontosan nem lehet belőni persze. Én nem emlékszem sok sírásra alvás előtt, bár nálunk kézben aludt el sokáig, majd mellettem, még most is 2,5 évesen meg kell várni, hogy elaludjon, de szeretem és megteszem neki.

De nálunk sem volt el a kiságyban, nem tudtam mellette pl. főzni, hogy én hosszú percekig ne vegyem fel, nem tudta tolerálni, amikor már akkora volt, hogy nem kellett két kézzel tartani, akkor már könnyebb volt. Türelem és kitartás! :)

2012. aug. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A sorrend a fontos a piciknél, nem kell órát állítani hozzájuk, ill őket az órához. Jó ez a napirend, nálunk is hasonló volt, ami fontos az esti rituálé, ott mindíg igyekeztünk ugyanabban az időben , fürdetni, etetni ,aludni :) Ha jól emlékszem a délutáni sírások nálunk kb 5 körül voltak, ill volt egy időszak amikor később 7 körül. Sokáig megvolt ez a sírásos időszak, áll az ingerek, az evés, ..... délutánra merülnek ki a kicsik, ezért nyűgösebbek, majd elmúlik. Nem tudsz mit csinálni max ha udod hogy kb minden nap mikor vannak a sírós időszakok, felkészülsz, nyugodt maradsz, esetleg próbáld ki hogy neki ilyenkor babusgatás kell, vagy figyelem elterelés játékkal, ha a poci (evés miatt van ) akkor jobban bevállik a játék, figyelem elterelés, ha fáradt, és sok az inger akkor inkább séta, levegőzés,. Ebben a melegben nem is baj egy kis késői séta.

üdv.

20 hós kisfiú anyukája

2012. aug. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!