Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyiket válasszam? 9 hónapos...

Melyiket válasszam? 9 hónapos fiamnak a nagyszülők névnapra babataxit, babakompot vagy járássegítőt szeretnének venni. Mik a tapasztalataitok? Melyikbe érdemes beruházni?

Figyelt kérdés
2009. aug. 27. 21:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A kompot felejtsétek el! Régen gyógyeszköz volt, (azt hiszem)csípőficamos babáknak. Késlelteti a járástanulást. Azonkívül semmi értelme!
2009. aug. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%

9 hónaposnak már nem kell a babykomp. Nekünk Chicco járássegítőnk van, zenél, és formabedobó van az elején.

Azt nagyon szereti, kisebb korában is elüldögélt előtte, most már a formákat dobja bele, és tologatja is. Nekünk jövő héten lesz az 1 éves szülinapunk, arra kapja a babataxit.

2009. aug. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%

Hááát.. hm, a másik kettőnek sincs sok értelme, többet ártanak, mint használnak - legalábbis mi így tanultuk az ortopédia szakon a fősulin.

Akkor már inkább legyen hinta: a szobahintát már most is élvezné, vagy hintaló, de azt inkább egyéves kor körül szokták megszeretni a kicsik.

Vagy olyan tricikli, amit tolni lehet és van körben kapaszkodója meg biztonsági öve, eleinte csak csücsül rajta és élvezi ahogy ti tologatjátok, aztán meg később ő is teperhet rajta.

2009. aug. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Babakompot ne,amerikában állítólag már be is tiltották. Nekünk pl. bele sem lehetett ültetni. Babataxit 9 hónaposan jobban kihasználja, mert arra fel is tud majd ülni.Általában vannak egyéb funkciói is és később is sokáig játszik vele. A járássegítő igazán csak nem sokkal a járás előtt érdekes.Kevesebbet használja. Én tapasztalatból mondom, nekünk minhárom volt. A taxit 6 hónapos kora óta használja. Felborította és pakolt bele:) most is imádja, másfél évesen, de a 3 éves kisfiú a szomszédban is eljátszik vele. Egyre figyelj, ne legyen túl könnyű, masszív műanyagból legyen, lehessen bele pakolni, stb..Nekünk Disney-s micimackós repülő formájú van Auchanból.
2009. aug. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Első vok. Lemaradt: a babataxi jó ötlet!
2009. aug. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget!
2009. aug. 27. 22:06
 7/9 anonim ***** válasza:
78%

én azt mondom, hogy egyiket sem. vegyenek neki egy szobai hintát, vagy egy zongorát mondjuk ami állathangokat ad, vagy valami babáknak való építőkockát, ilyesmit.

Esetleg lehet olyan kisautót venni, ami tolható autó. a gyerkőc beleül, a szülő pedig tolja. akár babakocsi helyett is jó egy rövid sétánál vagy bevásárlásnál.

De ha a három közül kell választani, akkor a járássegítő még talán, a másik kettő felesleges, nem biztos, hogy segíti a mozgásfejlődésben a gyerkőcöt!

2009. aug. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%
Egy masszívabb,esetleg zenélő hinta-babapihenő szerintem is hasznosabb,és fejleszti az idegrendszerét.
2009. aug. 28. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A babykompot már nem érdemes, nekem 5 hós korától használta a fiam 8 hós koráig amikor már állt magától és nem maradt el benne, mert jobb volt neki önállóan állni, az meg egy baromság, hogy késlelteti a járást. Nekem 10 hós korától jár önnállóan a fiam, szerintem a kompnak köszönhetően. A babitaxi jó ötlet mi is nagyon szeretjük. De van a FP-nak multifunkciós kismotorja ami járássegítő egyben. Járássegítőként nem fukcionál, mert nem tud vele megállni a gyerek, de kismotorként kitűnő és mikor még kicsi akkor van egy golyóbedobója ami zenél azzal elvan addig. De én most triciklit vettem a fiamnak ami szülormányos, kiesésgátlós, lábtartós. Uttána meg ezeket le lehet venni és tudja saját maga tekerni. Imádja a fiam állandóan azzal megyünk. A babytaxin kívül én még ezt is nagyon jónak tartom. A kettő közül válaszd valamelyket.
2009. aug. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!