Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Könnycsatorna, aki tud kérem...

Könnycsatorna, aki tud kérem adjon tanácsot?

Figyelt kérdés
Kislányom 3 hónapos, jobb szeménél könnycsatorna elzáródás van, azaz születése óta nem pattant ki a könnycsatorna. Gyerekorvosunk már 6 hetesen akart küldeni áttisztitásra, elmentem szemorvoshoz, ő viszont azt mondta, hogy 6 hónapos korig ezzel nem csinálnak semmit. Mitévő legyek, ahogy maszirozom neki ott, akkor ilyen kis csomót érzek, gondolom ez ott, ami összegyűlt, mivel nem tud elfolyni... Volt másnál is, és rendbe jött magától??? Várjak, vagy keressek fel egy másik szemorvost???
2013. jan. 9. 10:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia! Minél korábban jó megcsináltatni, de mi is vártunk 4 hónapos koráig, és megoldódott magától a probléma. Én amikor csak tudtam, a kisujjammal óvatosan végigsimítottam a szemzugtól az orrnyereg mellett lefelé haladva az arcát, és így megnyílt neki. Nem kellett átmosni. Minden jót Nektek!
2013. jan. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2 hónapos volt a kislányom, amikor elmentünk orvoshoz kitágították és átmosták neki.Figyelj nem az őskorban élünk, örüljünk, hogy van rá megoldás stb. Mindenki mondta, hogy hülye vagyok :D.Másnaptól téma le volt zárva, megoldódott.kb. 1 perc sem volt a "beavatkozás".
2013. jan. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A kislányomnak 2 hónaposan átmosták.A kisfiamnak is van sajnos,havonta 1X-2X előjön,hogy nagyon váladékozik.De a gyerekorvosunk azt mondta most várjunk 8-9 hónapos koráig hátha elmúlik.Jövőhéten lesz 7 hónapos,tegnap kaptunk 1 újabb adag szemcseppet.....
2013. jan. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
nekünk is születése óta csipásodik a szeme. először mindkét szeme olyan volt, az egyik nagyon a másik kicsit. kaptunk tobrexet, az segített, a kicsit csipás rendbe jött, a másik csak javult. egy hétig egyáltalán nem csipásodott, fogalmam nincs miért (?!) aztán megint csipásodni kezdett. egy ismerősöm ajánlotta, hogy anyatejet csöppentsek a szemébe, az is először jónak tűnt, de másnap ugyanúgy csipásodott. most egy másik ismerős szemvidítófüvet ajánlott, hogy azzal borogassam neki. ezt még csak most kezdtem el, még nem látom, hogy használna. de már megvan a következő szemcsepp receptünk. a fiam most 4 hónapos, remélem megússza az átmosást. a doki szerint neki nincs elzáródva, csak beszűkülve.
2013. jan. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kisfiamnak is volt, a szemcsepptől jobb lett aztán visszatért néha.A dokink javasolta hogy menjünk szemészetre átmosatni,de egyre ritkábban jött elő és szerencsére kb.4 hónapos korára megszűnt.Most 11 hónapos és azóta sem volt probléma .Lehet hogy még várhatnál vele,főleg hogy a szemész is ezt javasolta.
2013. jan. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
8 hetes volt a kislányom, mikor átmosták a könnycsatornáját. Szerintem most vidd el szemészhez, minél hamarabb megcsinálják, annál jobb. Én magánorvoshoz vittem, azt mondta, hogy 1 hónapos koruk után csinálnak ilyen beavatkozást. Mesélte, hogy volt aki tizenévesen vitte el a gyerekét, hát, alig tudták lefogni, mert nem maradt nyugton a gyerek.
2013. jan. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mi 7 hónaposan vittük el a kisfiunkat, hogy átmossák neki, miután az itt felsorolt kezelések egyike sem vált be és nagyon váladékozott. Az valóban csak pár percig tartott, utána már nevetett. Azóta semmi gond vele.
2013. jan. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anyács ***** válasza:

Az én kislányomnak fél éves koráig 5ször mosták át(ha sikerült volna), az utolsó eseménynél mondta a szemész, hogy meg kell operálni. Azóta várok!

Az egyik szeme rendbe jött, a másik szokott könnyezni, főleg ha szélben, vagy hidegben viszem ki. Még várok, bár aktuális lesz a szemészet, mert már 14hónapos!

2013. jan. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anyács ***** válasza:
Ma voltunk a szemészeten, és azt mondta a doktornő, hogy 2 éves koráig várjunk a műtéttel...és enyhén utalt rá, hogy kár volt már 5ször átmosatni feleslegesen! Ha lesz még egy gyerekem, és ilyen problémája lesz, akkor tuti várni fogok...
2013. jan. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!