Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményed azokról az...

Mi a véleményed azokról az anyukákról akik szinte csak üveges bébi kaját adnak a babájuknak?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy "háború indító" lesz a kérdésem, nem ez a célom, csak tényleg kíváncsi vagyok! :)
2009. aug. 28. 07:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%

Szia!

Semmi rossz nincsen abban,legalább többet tud foglalkozni a gyerekével,na meg kényelmi szempontból se rossz!Én is adtam ezt is azt is,de mostmár nagyon sokba kerül és meg se tudnám venni,csak néha 1-1 üveggel!Na,meg a tejpépek is nagyon praktikusak,könnyen elkészithetőek és jóllakik vele a kicsi!

Jóétvágyat a babáknak!:)

2009. aug. 28. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Semmi különleges. Vagy nincs ideje főzni, vagy nem szeret, vagy nem tud, vagy nem bízik a főztjében, stb. Még mindig jobb, mintha azt adná a pici babájának amit ők is esznek.


Egyébként nem tudom mi ebben olyan érdekes, hogy miért vagy annyira kíváncsi erre.

2009. aug. 28. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az a véleményem, hogy mindenki maga dönti el, hogyan csinálja: inkább főz, vagy előnyben részesíti az üvegeset.

Lehet, hogy csak kényelmi szempontok vezérlik, lehet, hogy más oka van, de biztos mérlegelt valamilyen szinten, hogy mi a jó a babának, és mit tud ő ezért tenni.

Milyen jogon ítélhetnék el bárkit is ezért? Végülis nem mérgező anyaggal tömi...


Én a magam részéről a hozzátápi elején adtam üvegeset is, pedig nyilván jobb a friss. De tél volt, és csak kevés féle gyümölcsöm volt fagyasztva, import-gyümit meg nem akartam adni neki. Annál sztem még az üveges is sokkal jobb, mert az legalább ellenőrzött minőségű, nem pedig kitudja-milyen vegyszerekkel kezelt.

Aztán ahogy elérhetőek lettek a normális hazai gyümik, zöldségek, lassan áttértem a főzőcskézésre. Most 11 hós, alig kap üvegeset (pl ha utazunk), és nem csinálok belőle lelkiismereti kérdést magamnak.

Mindenevő, mindent szeret, mindenből sokat eszik, és jól is fejlődik, hál istennek!

2009. aug. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
Már volt nemegy ilyen kérdés, és igen, háborúindító.... :) Mindenki azt ad a babájának, amit csak akar.... És sokszor szerintem még jobb is, mint a benzingőzben érlelődött zöldségből főtt főzelék. Én egyébként vegyesen adom. 15 hónapos kislány anyukája.
2009. aug. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmi. Az ő dolguk.
2009. aug. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is 90 %-ban azt adok. Mi mostanában sokat spórolunk magunkon a kaja terén, és csak ritkán tudok olyat főzni, amiből egy kis mennyiséget a babának is elkészíthetek. Az üveges kajákat, babapudingokat, joghurtokat, tejpépeket anyukám és nagymamám veszi zömmel. Nekik nagy öröm, nekünk óriási segítség. Zöldségféléket és friss gyümölcsöket én is sokszor veszek neki, azt magam készítem el, csak a húsfélékkel van gond, mert pl. marhahúst vagy borjúhúst nem vehetek 5 dkg-ot csak a gyereknek, fagyasztani meg nem igazán van helyem. Egyébként amit én csinálok, azt is megeszi, ezzel nincs gond. Viszont így sokkal változatosabb az étrendje.
2009. aug. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
jok a bébiételek,de én magam főzök neki mert drága lenne indennap azt enni.Amugy csak olyat adok neki üvegest ami még nem idény zöldség igy nem tudom megcsinálni neki.De nem ítélem el azt aki naponta ilyennel eteti a babáját,jó ám csak ugy kivenni a spejból és már enni is.nincs ebbe semmi elítélendő,ha megteheti tegye.
2009. aug. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én egy "üveges bébikaját adó anyuka" vagyok. Nem azért eszik üvegest, mert nem tudok, nem akarok, vagy nincs időm főzni. Egyszerűen csak egyd arabig ette meg azokat a főziket amiket én főztem neki. Most megint nem kell neki csak az üveges. Pedig nem főzők rosszul és szívesen főztem neki. Az üvegesből napi 2üveggel betermel, a friss gyümölcsöt hála az égnel megeszi, így csak napi 2 és nem 3üveg fogy....A gatyánk rámegy de ez van. 9hós lassan csak kinövi.

Igaz most már abból is adok neki egy kicsit amit mi eszünk.

2009. aug. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én vegyesen adom,van hogy főzök,van hogy üvegest kap,hála Istennek,mindent megeszik,kivéve a sütőtök.

Nem gondolok semmit a csak üveges anyukákról,bár anyagilag nem hiszem,hogy könnyű a csak üveges.

2009. aug. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
75%

meg ha az lenne a kerdes, hogy mi a velemenyunk az uveges bebietelekrol...de, hogy az anyarol?. szerintem az az anya eleg tajekozott es joindulatu ahhoz, hogy babanak megfelelo etelt adjon,mert ugye adhatna helyette egy kis kamillas tehentejet toltottkaposztaval is...

en jo haziasszonynak tartom magam :), vagyis minden nap fott etelt ebedelunk stb. fozok a babanak is, de neha uvegeset is adok neki, mert sokkal praktikusabb utazaskor vagy ha ugy jon ki a lepes, vagy csak egyszeruen ugy esik jol aznap. szerintem nem ettol lesz valakinek kulonosebb velemenye rolam...

viszont kedves kerdezo, ha meg raersz esetleg tedd fel azt a kerdest, hogy "mi a velemenyetek a hulyesegeket kerdezokrol?"

2009. aug. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!