Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj ha még mindig cumizik a...

Baj ha még mindig cumizik a fiam 4 évesen?

Figyelt kérdés
Napközben nem kell neki, de alváshoz még mindig kéri. Melyik a jobb megoldás, erőszakkal elvenni,vagy megvárni még magától eldobja?
2013. jan. 9. 17:29
 1/9 anonim ***** válasza:
69%

Nem tudom baj-e, de az 5 éves lányom is cumival alszik.

Én azt várom, hogy magától letegye. Amúgy az iskolakezdést tettük meg végső határnak, de remélem előbb elhagyja. Ő mindenben makacs eléggé, amit akar, véghez viszi, ezért remélem, ha eljut odáig hogy nem akarja többé, akkor simán leteszi.

2013. jan. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én is abban bízok, hogy magától leteszi. Köszönöm a válaszod!
2013. jan. 9. 17:32
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Lányom is 4 éves, alváshoz kell a cumi.

Engem nem zavar, egy szavam sem lehet! 7 éves koromig cumiztam, semmi bajom nem lett!

Majd eldobja ha akarja, ha cikknek érzi!

Minap voltunk baba boltban, mondtam válassz cumit, mert az otthoniak már kopottak, és nem kellett neki, mert az a picibabának való!

Lassan csak cikingek érzi:)

2013. jan. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha még szüksége van rá, az magában nem baj, de utalhat olyan dologra, ami viszont baj. Szóval a tüneti kezelés maga nem sokat ér (értsd: elveszed erőszakkal).

Esetleg megpróbálhatod leszoktatni, alkut kötni vele (ha el tud aludni x este cumi nélkül, kap valamit stb.), így legalább kiderül, van-e valami lelki ok a háttérben.

2013. jan. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Milyen lelki dologra gondolsz?
2013. jan. 9. 17:38
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem baj, mert a cumi kore deformalodik a foga es kesobb nehezebben lesz ertheto a beszede es van olyan kisgyerek aki a cumi miatt lesz posze, de ha csak este kell neki akkor gonolom nem lesz baja. Amugy meg ismerek olyat akinel kivartak, hogy magatol letegye es ez 10 eves korara jott el. Eroszakkal se hiszem, hog jo lenne, inkabb alkuval, elcserelni vmi edessegre vagy egy apro jatekot valaszthat vagy ilyesmi.

Sok sikert! :-)

2013. jan. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2013. jan. 9. 19:01
 8/9 anonim ***** válasza:

szia.én 2.5 évesen vettem el tőle,vagyis pontosabban már csak 1 cumija volt és elkeverte valahova,másnap megtaláltam,de nem adtam oda neki,volt kicsi sírás de mondtam neki hogy hagyta el...

amúgy kezdett már kifelé állni a foga,én már le akartam szoktatni róla.

2013. jan. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szomszédunknál a télapó vitte el a cumit. Be is vált 2 napig. Azóta az ujját szopja a gyerek.

Az enyém kezdetektől az ujját szopja....ezt hogy adjam oda a télapónak?? :-))

2013. jan. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!