Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 vagy több kisgyerekes...

2 vagy több kisgyerekes anyukák! Nektek is folyton lelkiismeret-furdalásotok van, mert egyik gyerekre sincs elég időtök?

Figyelt kérdés
Nekem egy egy hónapos és egy 2 éves kisfiam van, mind a kettő egész embert kívánna, de ez megvalósíthatatlan. Emellett hulla fáradt és sokszor türelmetlen is vagyok. Segítségem nincs. Van még valaki ilyen helyzetben?
2012. jan. 18. 07:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát más a helyzet, de hasonló. 3 gyerekem van 5 év a legkisebb és a legnagyobb közti különbség. A születések utáni3-4 hónap nehéz, de aztán egyszerűbb. Igazából addig nehéz, amíg a kicsi át nem alussza az éjszakát. Addig én is ezt éreztem, és zombi voltam.
2012. jan. 18. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
23%
A kétéves már el tud lenni a játékaival maga is. Feltéve,ha nincs elkényeztetve. Nem könnyű,de nem is olyan kibírhatatlan. Nekem is 3 van,igaz,hogy az éjszakai szopásról 2 hónapos korukra leszoktattam őket.
2012. jan. 18. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem is 2 évesem van.Ne legyen lelkiismeret furdalásod,nem könnyű két ilyen kicsivel.De nem is kell állandóan velük foglalkozni.Nekem a 2 évesem most is brümmög a szobájában,megszokta hogy én most kávézom,ő meg játszik.Sokat játszik egyedül,mert a kislányom most ágyhoz van kötve,nekem is itt a házimunka,főzés stb.Lehetetlen egész nap szórakoztatni,de nem is igényli.Ha igen akkor szól hogy menjek be,de vannak fix időpontok általában délelőtt mikor tudja hogy én csinálom a dolgomat.Igy szoktattam.Bele fogsz jönni csak idő kérdése.
2012. jan. 18. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


az 1-es és 16 os válaszok az enyémeim.

nekem mondjuk 3 van, és folyton úgy érzem külön külön egyikre se jut elég időm.

2012. jan. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Kedves második válaszoló! Az éjszakai szoptatásról hogy lehet leszoktatni? Nem magától szokik le egyszer csak? Nekem a nagyobbik 2 hónaposan magától átaludta az éjszakát, de ha van valami fortély, az érdekelne.:)
2012. jan. 18. 08:47
 6/8 anonim ***** válasza:

itt vagyok...:)

és még az elején. 3 éves nagyon anyás kisfiú, aki megszokta, hogy rengeteget törődök vele, és egy 1 hónapos áldott jó kislány anyukája vagyok, és úgy érzem kéne még belőlem legalább 3.:)

a kisfiam imádja a hugiját, de érezhetően bánatos, amiért osztódik a figyelem, én meg úgy érzem szétszakadok. Próbálok kettesben töltőtt időt csempészni a napokba, de ha apa nincs itthon lehetetlen. Mikor a kicsi alszik, a naggyal foglalkozom, így meg a házimunka tolódik.

Remélem beáll a rend hamarosan, és megnyugszik a fiam is.

Nekem szerencsém van, mert a kiscsajszim 2x kel éjszaka, és általában alszik is tovább, bár az etetés jó 40 perc.

nappal is nyugis baba. Ha hamar átalussza az éjszakát én se leszek ilyen zombi remélhetőleg.:/

kitartás neked is!

2012. jan. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló! Detto ugyanez van nálunk is. Nekem a szívem szakad meg, és totál lelki furdalásom van, hogy a fiamat rászoktattam a mese nézésre, de azt nagyon szereti, én meg addig tudok a picivel foglalkozni. Nekem is 2x kel éjszaka, én is remélem, hogy már nem sokáig... A férjem este 7 előtt nem ér haza, szóval nem könnyű. Kitartás neked is!
2012. jan. 19. 08:00
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért annyira nem szörnyű, és sitty-sutty elszáll ez a nehéz időszak, aztán már együtt fognak játszani, és a veszekedésüket kell majd mindig megfékezned.
2012. jan. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!