Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek? A kisfiam feneke...

Mit tegyek? A kisfiam feneke 5 napja a "csíknál" végig ki van pirosodva. Gyógyszertári és Sudocrem popsikrémünk van, próbáltam már hintőporral is, de nem múlik el a pirosság. Mondjatok nekem olyan praktikát, amitől hamar elmúlik ez?

Figyelt kérdés
2012. szept. 26. 08:27
 1/10 anonim ***** válasza:
pedig a sudocremtől el kellene múlnia!már 5 napja ilyen?szerintem vidd el orvoshoz hogy nézze meg!biztos ami biztos!azzal nem veszítesz semmit!
2012. szept. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Próbáld minden pelenkázáskor langyos vízzel lemosni és ha teheted, nincs nagyon hideg nálatok akkor szabadon hagyni, hogy szellőzzön. Ha hideg van akkor lehet langyosra állított hajszárítóval kicsit szárogatni (már ha nem fél nagyon a hangjától) Nálunk sem a gyógyszertári, sem a sudocrem nem volt jó, viszont a Bepanten szuper volt és a dokinknak van saját keverésű un: perubalzsamos krémje, az valami csoda.

Jobbulást!

2012. szept. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ami nekünk használt: sudocreme+hintőpor, törlőkendő helyett vizes/kamillateás vatta vagy zuhany, extra gyakori peluscsere, sok szellőztetés és egyszer kamillás ülőfürdőt is bevettetünk (nagy lábas tea a fürdővízhez). Fogzástól tud sajnos olyan kaki lenni, ami kicsípi, így leginkább az használ rá, amikor elmúlik ez az időszak...
2012. szept. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget, szellőztetgetem a kis popsiját, és holnap megmutatom az orvosnak!
2012. szept. 26. 08:33
 5/10 A kérdező kommentje:
a kisfiam még csak 1 hónapos
2012. szept. 26. 08:34
 6/10 anonim ***** válasza:
Neogranormon.
2012. szept. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

vízzel, gyógyszertári fürdetővel mosd minden pleusozásnál, sokat legyen pelus nélkül-amíg jó idő van

és a legjobb az lenne, ha textil pelust adnál rá.


tényleg, m ilyen pleus van rajta? (pl. a Pampersben elég durva illatanyag van. eldobhatóból a Dm-es Babylove talán a legjobb.)

ja, és gyakran cseréld 2-3 óránként!

2012. szept. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A hintőpor is válthat ki allergiás reakciót. Nekem a frezyderm folyékony hintőport javasolták, nagyon bejött! :) Azóta jobban utánanéztem és találtam babakrémet, ami a piros popsira nálunk nagyon bejött.

Amúgy ha már 5 napja tart ez a dolog, akkor mindenképp keressétek fel az orvost. Jobbulást a kisfiadnak! :)

2012. szept. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Libero pelus,van dm-es babylove is itthon, most akkor adok rá olyat. Szellöztetem,vízzel mosom minden pelenkázásnál.

A hintöport erre a pirosságra ajánlották,a sudocremre rászórva. köszönöm a segítségeteket.

Még egy dolog,hogy szájpenésze volt, ez összefügghet a jelenlegi problémával? Többször is olvastam ilyet ezen az oldalon.

2012. szept. 26. 09:48
 10/10 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom összefügg, sőt! Mindenképp mutasd meg akkor dokinak, mert valószínűleg a popóján is gombás fertőzés van akkor, és arra speckó krémet adnak.

Egyébként nekem csak a Bepenthen jött be, a Sudocrem nem, illetve a doki nekem is a minden alkalommal vizes lemosást ajánlotta. Mostam is sokáig, amikor ajándékba kaptam popsitörlőt, és valahogy kipróbáltam mosás nélkül, és kiderült hogy az addig használt popsikendőre volt allergiás! Szóval esetleg cseréld le azt is, de csak akkor ha mégsenem gombás fertőzés, amit a dokid tud megállapítani!

Most Huggies a popsitörlő egyébként, de nem biztos hogy mindenkinek ez jön be, ki kell tapasztalni.

2012. szept. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!