Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most őszintén: ti soha nem...

Most őszintén: ti soha nem adtatok még egy kicsi "egészségtelen" dolgot sem a babátoknak?

Figyelt kérdés
Annyiszor olvasom, hogy csak a legdrágább sonkát, bio termékeket stb. adják a (már nagyobb, egy év körüli) gyereknek. Ti soha nem adtatok májas kenyeret, vagy margarinos kenyeret sima parizerrel, csak tényleg ami "minőségi" ? Ismerőseim többsége(nem barátaim, csak ismerőseim) egy 10 hónapos gyereknek májas kenyeret adnak vacsorára, vagy azt, amit éppen aznap főzött a családnak, pl paprikás krumplit vagy bablevest. Mi még messze vagyunk ettől(3 hónapos a babám), de tényleg érdekel a ti véleményetek! Nyilván a nevesincs táblás csokit, vagy csilis babot én sem fogok adni, de most az "egyszerű" ételekről beszélek.
2013. jan. 12. 19:13
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
A lányom 14 hónapos, csak azt eszi, amit mi, lehet, én maradtam le valamiről, de mivel engem is így etettek, és semmi bajom, sőt, makk egészséges vagyok, merem őt így etetni. Mindent eszik, a darabosakat egyedül, nem is hagyja már, hogy én etessem. Igaz, naponta eszik joghurtot, de a legolcsóbbat, nem biot. Gyümölcsből legtöbbször házit, nagy a kert, el szoktam tenni fagyóba is, zöldség-gyümölcs... de ha füstölt csülkös babgulyás van otthon, abból is betol egy tányérral, jó étvággyal. Májkrémes kenyeret nem kér, tegnap pont az volt reggelire, de csak a kenyeret ette, májkrém-részt körberágta. Amit ritkán kap, az az édesség, mert cukros vagyok én is, és óvatosnak kell lennem, én is örököltem.
2013. jan. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, ha megütné a szemeteket a cukrosság meg az egészség, de azt tényleg örököltem, nem kajáktól van, másrészt semmi bajom :)
2013. jan. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel a jelenséggel én is találkozom anyukás fórumokon is babaklubban is jellemzően első gyerekes anyukákra jellemző és én is ilyen voltam megvallom őszintén és azt hittem hogy jót teszek...sikerült egy extra válogatós gyereket nevelnem elsőre aki vagy 2 éves koráig nem is rágott rendesen és amúgy is az ételek jó nagy részét később elutasította.

Na második gyereknél nem követtem el ezt a hibát és a harmadiknál se.

Kifejtem: az első csak bio italokat kapott, meg babavizet, rágcsálni valót csak bio bulátát kölesgolyót teljes kiőrlésű babakekszet. Ételeket vagy bébiételt vettem hiszen ki tudja mi van a bolti cuccban (kertem sajna nincs) vagy ha sikerült a piacon olyan nénit találni aki saját kertjéből hozta a bio dolgot, na ezt megfőztem szépen főzeléknek (ami szintén nem igényel nagy rágást).

Párizsit virslit sokáig nem adtam mert hogy az tele van minden vacakkal, a rendes húst meg sonkát meg nem szerette.

Édességet nem kapott mert juj az de káros, finomított cukros dolgokat se mert az is ördögtől való. Natúr joghurtot túrót azt szerette. Péksütit se adtam mert az is még akkortájt főleg a csokis croissant meg kakaóscsigában merült ki meg zsemle kifli ami szintén fehér lisztes.

Egyszerűen megfosztottam egy csomó féle íztől, élménytől, utólag bántam persze.

A második és harmadik gyerekem bizony beleevett 10 hónaposan az általam főzött pörköltbe vagy rakott krumpliba mert az égvilágon semmi bajuk nem lesz tőle viszont megismernek ezen a "diétás" étrenden kívül mást is és jó étvágyú gyerekek lettek, és a közösségben se volt semmi gond abból hogy esznek e, szemben a nagyfiammal akibe úgy próbáltak a 3 étkezésből egyet beleimádkozni...Ja és persze megismerkedett az édességekkel persze (3 évesen került oviba torta csoki süti stb.) és iszonyú édességmániás lett.

Elszúrtam és vállalom. És már csak mosolygok amikor első gyerekes öko bio mamikkal találkozunk akik elszörnyednek ha kuki van a gyerekem kezében vagy sima kifli, esetleg perec. Nem azt mondom hogy CSAK ez van de nem is esek a másik végletbe.

A másik dolog meg az ami eszembe jutott hogy mindenki azt mond, meg ír amit akar, nem lehet leellenőrizni.

2013. jan. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
68%

Törekszem arra, hogy minél később egyen "haszontalan" kaját. Úgy gondolom, hogy lesz még épp elég lehetősége az életben sz@rt enni, úgyhogy amíg csak tőlem függ, mi kerül a tányérjára, addig igyekszem neki a legjobbat adni. És ez nem azt jelenti, hogy méregdrága bio cuccot vásárolok sznob helyeken (itt vidéken nem is nagyon megoldható az ilyesmi), hanem törekszem ara, hogy minél kevésbé feldolgozott, minél kevesebb ipari szennyet tartalmazó, lehetőleg saját termelésű/készítésű ételt egyen a gyerek, meg persze mi is.


Cukrot egy éves koráig egyáltalán semmilyen formában nem adok, nem adtam. Sót is igyekszem elkerülni addig a korig. Az elsővel ezt szigorúan betartottam, most hogy a kicsi is elkezdett kóstolgatni (9 hónapos), nála már kicsit lazább vagyok.

A nagyobbik 1,5 éves elmúlt már, majdnem kettő volt, amikor már főleg azt ette amit mi, de igazából inkább mi alkalmazkodtunk hozzá, azaz csak enyhén sózok, csípőset utólag teszünk a saját kajánkba, stb.


Csokit, chipset, gumimacit, ilyen "hülyeségeket" nagyon ritkán adunk neki (2,5 múlt), inkább csak ha ajándékba kap valakitől, de szerencsére nem is lelkesedik érte. Párizsit, virslit, hasonló ipari szemetet mi magunk is ritkán eszünk. Ha nincs itthon semmi más, akkor inkább a vajas kenyér mint ezek a szójás zsírok.

2013. jan. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Nálunk mindkét gyerek kapott mindent, persze nem túlzásokba esve. (a kicsivel lustább voltam, sokáig szoptattam, később ismerkedett az ízekkel)Mára megszokottá vált, hogy nasi és cukros üdítő, egészségtelen kaja a bulikon vannak, (havonta egy-két alkalom)amikor minden gyerek chipszet majszol két pilótakeksz között. Én néha még a mekibe is elviszem őket. (a kicsi úgy egy évesen rágcsikált először sült krumplit a mekibe, persze nem egy egész adagot.)
2013. jan. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
90%

Én próbálok arra figyelni, hogy minőségibb ételet egyen a gyerekem. De a májkrém baj?? Az egyik legegészségesebb belsőség és kiváló vérképző.... az én lányom imádja. Az, hogy minőségi ételt adok neki, az nem attól függ, hogy sonkát eszik vagy májkrémet.... Én arra szoktam figyelni,hogy a megvett ételben ne legyen semmi E-, és emulgeátorok (emulgeáló szerek). (Ez mondjuk konkrétan kihívás!!!) Ezek valóban káros,rákkeltő szemetek. Nem veszek pl krémtúrót, mert az is tele van káros anyagokkal, inkább elkészítem én. A joghurtot és a kefirt is csinálom. Bolti tejet sem veszünk, hanem házi tejet. Az étrend megtervezésekor (és itt nem csak a gyerekere gondolok, hanem magunkra is) én arra figyelek, hogy mindig legyen benne zöldség, vagy gyümölcs. Kerülöm az ételízesítőket, fűszerkeverékeket, készételeket. Tehát amiben megítélésem szerint túl sok mesterséges anyag van, de nyilvánvalóan elkerülhetetlen, hogy valamilyen módon, valamilyen mennyiségben ne kerüljön bele.


A bio élelmiszerek jó nagy marhaságok szerintem. Oké, hogy nem permetezik, nem műtrágyázzák és még a légteret is megveszik felettük, de azt már nem mondják, hogy pl az eső, ami leesik, lehet , hogy 400 km-ről jött felhőkből hullik, amik éppen elrepültek egy szénerőmű, vagy egy szmogos város felett. A szélről nem is beszélve.....

Egyébként pedig amit megeszünk az sokkal kevésbé káros, mint amit magunkra vagy a gyerekeinkre kenünk. Mi bio (igazából nem is bio, hanem öko szenzitívek vagyunk) termékeket csak ilyeneket veszünk: fogkrém, gyerekfogkém (fluormentes), tusfürdő, szappan, mosószer, mosogatószer, tisztítószer, sampon. Nem öblítőt használunk, hanem illóolajat. 2 okból: 1. akármilyen mosószert vettem, mindre kipöttyösödött a gyerek. Ill. a kozmetikumok nagy része rettenetesen allergizáló és rákkeltő hatású. 2. ezek sokkal kevésbé szennyezik a környezetet. És ez nálunk fontos szempont.

2013. jan. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
41%
Nem értem, hogy miért kell leszólni azokat az anyukákat, akik megpróbálják egészségesen etetni a gyermeküket. Én az egyetlen egészségtelen dolog amit adok, az a fehér kenyér, mert ebben a korban még szükségük van a fehér lisztre is. A lányom csak vizet iszik, mást nem is fogad el, nem sózom és cukrozom az ételét, nem evett még édességet, sem virslit, sem parizert, csak oliva olajat használok, minden nap a piacról vásárolt zöldségből főzöm neki a főzeléket, sok halat eszik, általában lazacot vagy rio mare tonhalat. Nekem így jó, mi is odafigyelünk az étkezésre, neki is a legjobbat szeretném adni, és szerencsére meg is tehetem. De eddig egyszer sem jutott eszembe, hogy elítéljem azokat az anyukákat, akik máshogy nevelik a gyereküket. Nekem az a legfontosabb, hogy egészséges gyermekem legyen, és ennek érdekében bármit meg is tennék. Nem hiszem, hogy gúnyos megjegyzéseket kellene tenni az ilyen "elvetemült öko-bio mamikara", mint én... Ja és hozzáteszem, mi is ugyanilyen egészségesen próbálunk étkezni, mert mi ettől érezzük jobban magunkat.
2013. jan. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Én nem adtam még a 11 hós babámnak soha májas kenyeret, sem margarinosat, sem párizsit. De ma disznósajtot reggelizett apával, mire észrevettem. A nagyobbik már megetette néhányszor Kinder csokival, csak a leheletéből jöttem rá, kogy találhatott a konyhában leesve egy darab vöröshagymát,kóstolt halászlét, és még sorolhatnám.
2013. jan. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
teljesen természetes,hogy a legjobbat szeretnénk a lurkóknak,mindenki nyílván úgy eteti a gyermekét,ahogy maga is étkezik,hisz max 1 éves korától már úgyis 1 koszton van velünk.ez meg sok dologtól függ,például az anyagiaktól is.általában az olcsóbb kaják a nem túl egészségesek,de akinek nem futja lazacra meg rio mare-ra marad a paprikás krumpli:)
2013. jan. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
82%

A gyerek egészsége nem az étel minőségétől függ.

Aki ezt gondolja, az nagyon-nagyon buta ember.

Nyilván ügyelni kell arra, mit eszünk, de azért nem kéne a ló túlsó oldalára átesni.


Se nem csak egészségesnek mondott ételeket, se nem csak agyon sózott, cukrozott ételeket. A kettő között. Szervezetnek mindenre szüksége van. Csak meg kell találni az egyensúlyt.


De hogy mitől lesz egészséges vagy beteges egy ember? A gének....

2013. jan. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!