Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most őszintén: ti soha nem...

Most őszintén: ti soha nem adtatok még egy kicsi "egészségtelen" dolgot sem a babátoknak?

Figyelt kérdés
Annyiszor olvasom, hogy csak a legdrágább sonkát, bio termékeket stb. adják a (már nagyobb, egy év körüli) gyereknek. Ti soha nem adtatok májas kenyeret, vagy margarinos kenyeret sima parizerrel, csak tényleg ami "minőségi" ? Ismerőseim többsége(nem barátaim, csak ismerőseim) egy 10 hónapos gyereknek májas kenyeret adnak vacsorára, vagy azt, amit éppen aznap főzött a családnak, pl paprikás krumplit vagy bablevest. Mi még messze vagyunk ettől(3 hónapos a babám), de tényleg érdekel a ti véleményetek! Nyilván a nevesincs táblás csokit, vagy csilis babot én sem fogok adni, de most az "egyszerű" ételekről beszélek.
2013. jan. 12. 19:13
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
A fiam 3, a lanyom 1 eves. Amit a fiam eszik azt kenytelen vagyok a lanyomnak is adni, de minimum meg kell kostolnia, mert kulonben kitorva haboru. Szoval de, mar evett mindenfelet, parizert is. :-D
2013. jan. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

mi már adogatunk neki, mert nem szeretnénk azt sem hogy hozzá szokna ezekhez a csúcsminőségi kajákhoz aztán ugye ovis meg iskolás korában ha menzára kerül vagy erre szorulunk rá ami nincs kizárva, ne legyen az hogy megbetegszik tőle mert nincs hozzászokva. Az a baj ugye amit egy orvos ismerősöm is mondott hogy nem szabad túlzásba vinni ezt hogy óvjuk a kosztól, meg mindenből csak a biot adjuk neki meg antibakteriális szerekkel fürdessük, mert ugye az immunrendszere nem fog hozzászokni, a rosszhoz és akkor később vagy esetleg már felnőttkorában könnyebben lehet beteg mert gyenge az immunrendszere pont ezért. Régen nem voltak ilyenek hogy ilyen bio olyan bio még is felnőttek a gyerekek egészségesek semmibajuk, nem haltak bele semmibe, pedig már akkor is pl 15 éve már voltak minőségtelen ételek.

Nyilván nem tesco gazdaságos szemetet adok de azért nem árt ha apránként ilyet is kap, vagy margarinos esetleg vajas kenyeret vagy zsíros kenyeret, ezek olyan alapvető anyagok amire szüksége van a szervezetének.

Unokahúgom a példa rá hogy a szülei annyira elkényeztették az ilyenekkel hogy néhány alaptápanyag hiányzott belőle és befolyásolta a fejlődését és ezt is valami professzor derítette ki a fővárosban, hogy ez a baja. Aztán hogy 4 éves korában szoktatták ezekre meg ugye ovi, menza kaján élt így nehéz volt mert folyton hányt tőle, meg kilökte a szervezete, nem volt hozzászokva. Tehát kell ilyet is adni neki nem kell a full drága ilyen bio olyan biot adni. Egy gyereknél normális az ha koszos lesz, ezért van a fürdés a szervezetének hozzákell ehhez szoknia hogy az élet ne szúrjon ki vele.

2013. jan. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
61%
De hogy nem mindenki csak van aki hazudik, mert ettől lesz önmagának jó anya.
2013. jan. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk a kicsi 1 éves,evett chipset,csokit,csokis kekszet,palacsintát,mekis kaját.A nagynak nem adtam anno,de most ő is eszi amit a nagy.
2013. jan. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
51%
Csak nagyon nagyon ritkán adok neki. Másjkrémet kap de házikészítésűt.
2013. jan. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
74%
Dehogynem. Mi 11 hónaposak vagyunk. Eszünk időnként túró rudit, krémtúrót. Mindig megkóstolja azt, amit mi eszünk. Legyen az csoki, vagy 1-2 kocka szalonna. Nem azt mondom, hogy ilyen nehéz, egyáltalán neki nem való kajákkal tömöm, de baja nem lesz, ha megkóstolja. Beleharap a csokimba, de egy egészet nem adok neki. Nem vagyok benne biztos, hogy azzal teszek neki jót, ha kerülöm a szénhidrátot, sót, lisztet, és csak bio bigyókat adok neki.Igyekszem megtalálni a középutat.
2013. jan. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
nem bántásból írom,mert biztos vannak ilyen anyukák, de aki csak azért írja azt, hogy nem ad ilyeneket, az miért is írja??? Hogy magát dicsőítse? Azzal szerintem senki sem lesz jobb anya, hogy ezeket az ételeket adja a gyerekének, vagy sem..na meg a menza koszt..dédikénk már alig várja, hogy mikor ehet már a fiam "kis katonákat" ? Zsíros kenyér, vagy szalonna (pici kis falatokban) messze vagyunk még ettől, de biztos nem fogom tiltani tőle.
2013. jan. 12. 19:38
 8/24 anonim ***** válasza:
62%
Azért írom ezt mert így van. Nagyon nagyon odafigyelek a táplálkozására mivel nem szeretném, hogy beteg legyen. Cukrot pl egyáltalán nem használunk, tk kenyeret eszik és mindenből igyekszem jó minőségű adni, mondjuk az nálam nem a biot jelenti, mert az kamu.
2013. jan. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
80%
6. vagyok. Nekem egy idős néni rokonom azt mondta, a gyereknek mindig adjak egy falatot abból, amiből én eszek. Ma pl. tojásos nokedli volt itthon, szerinted........nagyon ízlett neki. Kapott pár kanállal, de nem egy tányérral. És ha vkinek ez nem tetszik.....sorry, az én gyerekem, a mi életünk. Nekem ez a véleményem erről.
2013. jan. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 Kerria ***** válasza:
86%

Azok az anyukák akik ezt állítják, szerintem tényleg bio kajákat adnak a gyereknek... 'szerintem'. Valamivel egészségesebb, de hogy jobb-e, az meg csak hit kérdése...


Pár válaszoló már írta, de én is csak azt tudom mondani, megkóstol mindent amit mi eszünk, de nem az a fő eleségforrása... Mi azt esszük, amit meg tudunk venni, szégyen nem szégyen, ez van. A gyerekre persze jobban figyel az ember, de ha mással etetném, később lennének gondok, mert akkor már lehet nem is ízlene neki amit mi eszünk.


Okosnak lenni nehéz, a lényeg, azt tedd, amiben hiszel.

2013. jan. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!