Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most őszintén: ti soha nem...

Most őszintén: ti soha nem adtatok még egy kicsi "egészségtelen" dolgot sem a babátoknak?

Figyelt kérdés
Annyiszor olvasom, hogy csak a legdrágább sonkát, bio termékeket stb. adják a (már nagyobb, egy év körüli) gyereknek. Ti soha nem adtatok májas kenyeret, vagy margarinos kenyeret sima parizerrel, csak tényleg ami "minőségi" ? Ismerőseim többsége(nem barátaim, csak ismerőseim) egy 10 hónapos gyereknek májas kenyeret adnak vacsorára, vagy azt, amit éppen aznap főzött a családnak, pl paprikás krumplit vagy bablevest. Mi még messze vagyunk ettől(3 hónapos a babám), de tényleg érdekel a ti véleményetek! Nyilván a nevesincs táblás csokit, vagy csilis babot én sem fogok adni, de most az "egyszerű" ételekről beszélek.
2013. jan. 12. 19:13
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
68%
"De eddig egyszer sem jutott eszembe, hogy elítéljem azokat az anyukákat, akik máshogy nevelik a gyereküket. Nekem az a legfontosabb, hogy egészséges gyermekem legyen, és ennek érdekében bármit meg is tennék. " Kedves 17 es a mondatod két része agyoncsapja egymást ..miszerint neked nem jut eszedbe hogy elítélj más anyukákat DE! neked az a legfontosabb hogy EGÉSZSÉGES legyen a gyereked...ergo aki nem Így csinálja mint te annak NEM FONTOS a gyereke egészsége...ennél nagyobb negatív vélemény nem is kell ebben a témában...
2013. jan. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Sajnos egész életünkben ha felnőnek egészségtelen kajákat fognak enni,ha csak nem lesz sok sok pénzük biora ami nem is biztos h az!ugyan már már a levegő sem az sőt!na haggyuk nekem is van egy 4,5 éves fiam és egy 5 hós lányzóm.és a szívem megszakad ha arra gondolok hogy ebben a mérgező világban kell hogy felnőjenek!
2013. jan. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

Én megpróbálom ésszel csinálni, inkább úgy mondanám,hogy felesben. 13 hónapos és kapott már pl. túrórudit, de minden nap nem adok neki édeset. Gyümölcs viszont minden nap kétszer is van!

Egyébként nem gondolom,hogy az egészség pusztán az ételtől függ. Barátnőm gyerekkorától csak csirkét, pulykát, halat eszik, édeset ritkán, nem iszik kávét, sportol és mégis mellrákos lett!

2013. jan. 13. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
előre leszögeztem, hogy ezzel nem akarok senkit megbántani, nehogy félreértés legyen. Tényleg az arany középút a legjobb, mert ugyan megkóstolnak ezt-azt a gyerkőcök, de nem csipszen élnek. Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszát, ezzel nekem is sokat segítettetek! Nekünk veteményesünk van, így tudom majd mit adok a gyerekemnek, de így nem fogok "félni", ha belekóstolgat ebbe-abba :-)
2013. jan. 13. 16:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!