Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért jó sírni hagyni a babát?

Miért jó sírni hagyni a babát?

Figyelt kérdés
Nem provokálok, csak kíváncsi lennék, hogy aki hagyja, miért. Én nem vagyok rá képes, úgy gondolom, azért vagyok, hogy segítsek neki.
2012. aug. 12. 14:12
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
45%

Én mindkét gyereket 10 percig hagytam sírni! Ha tudtam, hogy nem éhes és tiszta a pelus, nem fáj semmije.

Hamar megtanulta mindkettő, hogy anyának más dolga is van!


Ebbe beletartozik az is, hogy mindkettő születése óta egyedül alszik el!

Hozzáteszem, mindkét gyerek normális!

Nincsenek elkényeztetve, de tudják hol a helyük!

2012. aug. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
59%
Jól gondolod! A baba még nem tud beszélni nem tudja csak sírással jelezni,hogy valami nem ok, tehát helyre kell hozni ami nem jó és már nem is fog sírni. Nem tudom ki találta ezt ki de szerintem nem jó.Én is volt hogy egyszer megpróbáltam hagytam,de megszakadt a szívem úgyhogy inkább felvettem és megvígasztaltam és nem arra vártam,hogy majd abba hagyja.Egy baba annyira kiszolgáltatott, most a lányom már 3 éves most viszont tényleg hagyom néha mert a sírás nem mindig igazi sírás tehát hiszti.Ez viszont már más.
2012. aug. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
41%
Én 5-6 hónapos koráig nem hagytam sírni a kicsimet, hiszen rám van szüksége, nem azért sír, hogy bosszantson. Nem véletlen, hogy vannak népek, akik 5 hónapos korukig a gyereket nem teszik le, ez véresen komoly. Magukra kötözve hordják, tisztálkodásnál pedig másik családtag fogja a kicsit. Fárasztó, kimerítő, de ezért vagyunk otthon, ezért vagyunk anyák, hogy a kicsinknek biztonságot nyújtsunk, hiszen ő csak ránk számíthat, nem tudja, mi történik vele, amikor hív és anya sehol nincs. 6 hónapos kora utána tanítottam meg neki, hogy kell egyedül elaludni, nem volt könnyű, de 5 percnél tovább akkor sem sírt soha. A Suttogó titkaiban van egy jó módszer, a felvesz-letesz módszer, nálunk teljesen bevált.
2012. aug. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem az találta ki kedves második, akinek egynél több gyermeke van. Próbáld meg a második, harmadikat, többediket nem sírni hagyni, amíg a tesóknak rendezed a fenekét, fürdeted, etetd, öltözteted...stb.
2012. aug. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
4%
Egy esetben hagynám csak sírni, amikor szoktatás van. Pl egyedül alvásnál, de akkor is csak max 10 percig. De persze olyankor már nagy. Meg kell tanulnia hogy hisztivel és sírással nem ér el semmit. Persze nem a kisbabákra gondolok. :) Csecsemőket nem szabad sírni hagyni.
2012. aug. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
73%

Én azért szoktam sírni hagyni, mert más dolgom van, például a nagyobbikat öltöztetem, pelenkázom, esetleg a fürdetésre készülünk elő, sajnos, ha nincs itthon a férjem, az sohasem megy sírás nélkül. Ezt is utálom, de sajnos néha képtelen vagyok máshogy megoldani. Nevelési, szoktatási célból soha nem hagyom sírni, éjjel az első nyekkenésére ugrom (mondjuk egy szobában is alszunk, így nem nehéz). Meg van hordozókendőnk is, de egy előre kötött babával sajnos nem lehet mindent elvégezni benne.

Nem hiszem, hogy ez "jó", de ez van. Bízom benne, hogy ettől nem alakul ki benne, hogy anya magára hagyja, hiszen alkalmanként pár percről van csak szó. Míg csak egy gyerekem volt, én sem tudtam elképzelni, hogyan tud valaki ilyet csinálni.

2012. aug. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
26%
Persze magukra kötik 5 hónapos korig,szegény gyerek,szegény nő,egy anya nem rabszolga....
2012. aug. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
62%
Óriási tévedésben vagy, a gyereknek a legjobbat teszik vele és nem érzik rabszolgának magukat az anyák egyáltalán. Nyilván ők egy más világban élnek, nem tévéznek meg neteznek. Tudod, valamelyik anyukának már az is óriási teher, hogy főznie kell a kicsijének, vagy nem tudja elfogadni, hogy van egy időszak, amikor nem tud annyit aludni, amennyit szeretne, mert felelősséget vállalt egy gyerekért, akiről gondoskodnia kell.
2012. aug. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
69%

"Persze magukra kötik 5 hónapos korig,szegény gyerek,szegény nő,egy anya nem rabszolga...."


Ez most hogy jön ide? Magamra kötni kényelmes is, praktikus is, a gyerek is szereti, én is, hol a probléma? Jobban szeretem, ha lóg rajtam, mintha a járókájában ordít.

2012. aug. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
6%
kisfiam már 2-3 hónaposan imádott hason lenni,nézelődni a kiságyban,pihenőszékben hintázni,meg is őrült volna ha magamra kötöm. Mikor tanítottuk aludni akkor sírt kb 5 percet,vagy miután elkezdett hisztizni 8 hónaposan akkor,egy babának semmi baja nem les ha sír pár percet,persze egy 2-3 hónapos csecsemő még biztos hogy okkal sír.
2012. aug. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!