Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor vírus vagy baci...

Most akkor vírus vagy baci okozza az influenzát?

Figyelt kérdés

Nem értem mert azt mondják ha vírus akkor majd magától gyógyul és nem jó rá az antibiotikum ha meg baktérium akkor van a ge....sz mert az már gáz!!

Ez egy szezonális dolog miért kell ennyire be..ni tőle??

Tegyük már ezt tisztába valaki mondja el nekem!!

És ha valaki elkapja akkor mi a teendő komolyabb gyógyszerek nélkül?

Van egyí 4,5 éves és egy 6 hónapos gyerkőcöm nagyon féltem őket!!

Oltást nem engedtem beadni!!

De most kérek mindenkit nem kell ezért leordítani a fejemet mert milyen felelőtlen anyuka vagyok hogy juj nem adattad be az oltást!!Biztos sokan gondolkodnak ugyanigy!!

Ki ért velem egyet hogy nem oltatom?!!


2013. jan. 16. 19:26
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Ellenben, a "hú, de ijesztő" influenzák, az oltásoknak köszönhetően jöttek létre. És a különféle szerek miatt mutálódnak a vírusok.
2013. jan. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

Hát pont ezért nem is engedtem oviba ,nyáronmegszületett a teso, és szeptemberben volt 2 napot oviban a nagy beteg is lett ismét antibiotikum! Na nem ezt nem csináljuk igy azóta nem megy oviba !

Elég volt már 15 antibiotikumos kúra a 4,5 év alatt

Lányommal ezt nem fogom végigcsinálni az biztos!!

Én egész életemben nem kaptam ennyi antibiotikumot mint a szegény kisfiam!!

2013. jan. 16. 20:18
 13/26 anonim ***** válasza:
59%
az influenzat tenyleg egy virus okozza, es a legyongult szervetetet konnyen megtamadja mas bakterium. 16 evesen sikerult elkapnom nekem is. Nem azt a sima megfazast, ami esetleg egy gyenge lazzal jar, hanem az igazit. 2 hetig 40 fokos lazban fekudtem otthon, majd sztreptokok fertozesem lett, rament a vesemre. 2 honapig nem jarhattam iskolaba. Ezt senkinek nem kivanom. Na en azota minden evben beoltatom magam, mert meg egy ilyen es nem biztos hogy kibirom. Es elotte semmilyen betegsegem nem volt. Megeri atgondolni, de mindenki maga dont
2013. jan. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

"És a különféle szerek miatt mutálódnak a vírusok."


Ez buta hazugság a vírusok mutálódnak maguktól is ezt illő volna tudni!!!Annyit illő volna tudni hogy amikor nem voltak gyógyszerek akkor is mutálódtak állandóan!!

2013. jan. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
13%

"Én egész életemben nem kaptam ennyi antibiotikumot mint a szegény kisfiam!!"


Én gyerekkoromban kilószámra kaptam az antibiotikumot, már rég nem élnék ha nem lettek volna!Most 72 éves vagyok és 12 éve kapom az injekciót, köszönöm jól vagyok!

2013. jan. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó! Hogy van a családja? Megkérdezhetem, gyermekei küzdenek allergiával, érzékenyek valamire?

Ezutóbbiak, ha nem is az adott személynél, de a szülőnél alkalmazott antibiotikumok és egyéb jóságok immungyengítő hatására vezethetők vissza.

2013. jan. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Igen kedves 72 éves válaszolóm!

Csak hogy te megélted ezt a kort mi viszont nem fogjuk!!

mert kinyirnak minket a gyógyszerek és az oltások!

2013. jan. 16. 23:20
 18/26 anonim ***** válasza:
Na ez nekem is új! Nem elég hogy gyilkolnak a gyógyszerek még a gyilkos hajlam öröklődik is?Csakhogy én nem tapasztaltam semmi ilyet!Az igaz hogy a gyógyszereket nyeltem mint kacsa a nokedlit de pld nem vagyok alkoholfüggő és soha nem dohányoztam!Mellesleg az USA-ban kezd kialakulni egy nagyméretűnek látszó járvány aminek a legfőbb kialakítója az emberi ostobaság felelőtlenség!És mit szóljon az a kisgyerek akinek nics anyja mert nem volt beoltva, mert ha be lett volna még most is élne.
2013. jan. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

"Én egész életemben nem kaptam ennyi antibiotikumot mint a szegény kisfiam!"


Na itt a nagy kérdés! Ha nem kapott volna élne még?Szórakozásból kapta?

2013. jan. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
36%

Ajjajajajaj!


Mi ez az oltások elleni üldözés???


A vírusra antivirális szer kell, van pár ilyen, amit influenzában is lehet adni.

Megelőzésre NEM (!!!!!!!!!!) adunk antibiotikumot, soha!

A vírus okozta bakteriális felülfertőződés következményeinek enyhítésére adunk antibiotikumot, ami lényegében már egy köhögéssel járó influenzánál is indokolt.


Beszarni miért kell tőle?


Mert én kisgyermekként majdnem belehaltam sajnos, 2 évesen, és mert adott rizikócsoportok számár nagyon nagy kockázatot hordoz.

A védőoltás jó, ha magatokat és a nagyobb gyereket oltatnád, a kicsit is jó eséllyel megvédenéd tőle.


Nyilván te is tartasz ettől, és félted a gyermekeidet, valami miatt a hatékony védekezés viszont nem érdekel. Racionalizálsz - keress egy védőoltási tanácsadót, tedd fel neki a kérdéseidet, és talán eloszlatja a félelmeidet. Ha meg nem, akkor légy következetes, és nem foglalkozz vele, végül is csak szezonális.


Egy orvos

2013. jan. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!