Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van még, akinek a fél év...

Van még, akinek a fél év alatti babájának nem nőtt a súlya?

Figyelt kérdés

babám 3,5 hónapos, 2700 grammal született, és most egy hónapja nem nőtt a súlya. Csak anyatejes eddig, nyugodt, jól alvó baba, nem szokott éhesnek tűnni. Azt mondta az orvos, kezdjem el hozzátáplálni, mert ha továbbra sem nő, abból baj lesz.

Volt valaki hasonló helyzetben? Mit csináltatok?


2013. jan. 17. 15:05
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Mennyi jelenleg a súlya? A fiam csinálta ezt a 3. és a 4. hónap között, ekkor nőtt 4 cm-t, ezért állt le a súlynövekedés. De utána szépen gyarapodott tovább.
2013. jan. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Igen, öt hónaposan jártunk így, akkor írtak fel tápszert, mivel nem akarta meginni, így maradt az anyatej plusz hozzátáplálás. Egy hónap alatt egy grammot sem hízott, ezért kellett adnom mást is.
2013. jan. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Mennyi most a súlya?

Alap esetben, egészséges baba esetében nem jelent egyből gondot ha egy hónapban nem hízik. Hosszra nőtt? Elkezdett már mocorogni? Ezek miatt megállhat a súlygyarapodás, ami ismét beindul ha ezen feladatokat a szervezet "letudta", illetve a kalóriafelvétele igazodik az új, megnövekedett "égetéshez"(ami a mozgással jár). A hozzátáplálás alatt vajon mit értett a doki? Tápszert? Mert a hozzátápi messzenem jjelenti, hogy hzni fog a baba, hiszen az anyatej(ha te is egészséges vagy) a legjobban hasznosuló táplálékok között van, tehát igen nagy mennyiséget kéne másból elfogyasztani a babádnak, hogy attól jobban hízzon. Ami ugyebár azért nem egészen életszerű.

2013. jan. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
mennyi most?
2013. jan. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

4900 g.

zöldség, gyümölcs, amit kéne adni, de úgyis fokozatosan vezetném be, úgyhogy ettől nem hízna még jó ideig. Nagyon sokat mocorog! Nem tudom, mi legyen.

2013. jan. 17. 17:04
 6/21 anonim ***** válasza:
Pont most tettem fel én is egy hasonló kérdést. Igaz az enyém még csak 2,5 hós de most alig hízott és én is attól félek amit te mondasz, hogy a gyerekorvos majd tápszert akar adni. Szóval a kérdésedre válaszolva igen, van más is így ezzel, de sajnos én sem tudom mit csináljak :(
2013. jan. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Én a kislányommal a 2,-3, hónapban jártunk így, utána elkezdtünk tápszert is adni az anyatej mellett a doki javaslatára. Jót tett, a lányom sem igazán jelezte hogy éhes, csak többet volt ébren. Kiderült, hogy az éhségtől :( Nem volt elég az anyatej . Azóta minden rendben.
2013. jan. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Az én lányom kb 4 hónapos kora óta havi 100-200g-ot hízik. Nagy súllyal született, de most már a picik közé tartozik. 6 hónaposan kezdtem el hozzátáplálni, nem nagyon fogadott el semmit anyatejen kívül, a doktornő a tápszerrel macerált hónapokig, de nem akartam adni neki, és nem is adtam. Most 11 hónapos, szépen eszik, nagyon mozgékony, kiegyensúlyozott, vidám, de a többiekhez képest kisebb baba. Szerintem ne ess kétségbe, a lényeg, hogy ne fogyjon, majd megjön a kedve az evéshez, nálunk is 5 hónapba telt.
2013. jan. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: azt elfelejtettem írni, hogy 8 hónapos korára duplázta meg a születési súlyát... Mindenki ezzel "riogatott", mégsincs semmi baja.
2013. jan. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
nehéz eldönteni, mi lenne a legjobb. Az is igaz, hogy nappal elég keveset alszik, de éjjel nagyon jól.
2013. jan. 18. 23:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!