Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van még, akinek a fél év...

Van még, akinek a fél év alatti babájának nem nőtt a súlya?

Figyelt kérdés

babám 3,5 hónapos, 2700 grammal született, és most egy hónapja nem nőtt a súlya. Csak anyatejes eddig, nyugodt, jól alvó baba, nem szokott éhesnek tűnni. Azt mondta az orvos, kezdjem el hozzátáplálni, mert ha továbbra sem nő, abból baj lesz.

Volt valaki hasonló helyzetben? Mit csináltatok?


2013. jan. 17. 15:05
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Szia! Mintha csak én írtam volna a kérdést.. Kislányom 2950 g-mal született, 3 hónaposan,azaz elsején volt 5640 g és azóta nem hízik. A gyerekdoki szerint ilyen előfordul ennyi idős korban,de szerintem azért ez nem jó. Olvastam valahol,hogy próbáljam meg többször cicire rakni,néha bejön,és éjszaka egyszer kelt idáig,és most beiktattam még egy étkezést,álom etetést,akkor elég sokat eszik. Remélem lesz eredménye. Nálatok mi a heyet,majd írd meg kérlek nektek mi vált be. Én még nem szeretném elkezdeni a hozzátáplálást.
2013. jan. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
én is megpróbáltam többet szoptatni, de nem igazán eszik többet. Amint jól lakik fel akar ülni nézelődni, és nem szórakozik tovább. :) Első két hónapból van lefagyasztva egy csomó tejem, ma veszek elő neki először, kíváncsi vagyok, abból mennyit bír megenni. Sokat gondolkoztam ezen is, mert ez persze a tejtermelésemnek nem fog jót tenni, de inkább ez, mint a hozzátáplálás, plusz elkezdek megint fejni. Ha esetleg elapad a tejem, lefagyasztva akkor is rengeteg van, és a táplálást akkor is elkezdhetem. De azért bízom benne, hogy nem apad el.
2013. jan. 22. 12:38
 13/21 anonim ***** válasza:
Nekem is van sok tejem lefagyasztva és én is elkezdtem fejni,mert attól félek,hogy kevesebbet eszik és kevesebb fog termelődni. Én se szeretném ha elapadna. Egy másik oldalon azt írták,hogy lehet vashiányos. Most elkezdek vasat szedni,hátha abból jut neki is és segíteni fog. Írj,majd kérlek,hogy elfogadta-e a fagyasztott tejet és hogy javult-e a helyzet. Én is írok.
2013. jan. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Szia! Nem írtál,hogy sikerült tegnap,megitta a fagyasztott tejet?
2013. jan. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Szia! Egyszer próbáltam ki, 10 ml-t evett belőle, de több nem kellett neki. Aventes pohárban volt lefagyasztva, és nagyon átvette a hűtő szagát, legközelebb olyat veszek elő, ami zacskóban van, nem tudom, hogy az is olyan büdös lesz-e. Majd írok, ha kipróbáltuk azt is!
2013. jan. 24. 15:29
 16/21 A kérdező kommentje:
WAncsa- utána még egyszer próbálkoztam a tejjel, de nem itta meg, szerintem valójában tudott szopizni annyit, amennyit akart. Viszont azóta napközben kétóránként megetetem, illetve vasat kezdtem el adni, és két hete újra elkezdett hízni. Végülis elkezdtem a hozzátáplálást, de csak kóstoltattam, sokat azért nem evett. Éjszakák lettek elég rosszak, ezt a h_lye időjárást is nagyon érezte. Nálatok hogy alakul?
2013. febr. 15. 16:27
 17/21 A kérdező kommentje:
Ja, és fejni nem kezdtem el, a vasat pedig én neki adom, Maltofer cseppeket, kiskanálból anyatejjel.
2013. febr. 15. 16:30
 18/21 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Bocsi,hogy csak most írok,a Maltofer cseppeket receptre adják vagy lehet kapni annélkül is? Azóta már hozzátáplálsz rendesen? Nekem miután besze
2013. febr. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Bocsi,hogy csak most írok,a Maltofer cseppeket receptre adják vagy lehet kapni annélkül is? Azóta már hozzátáplálsz rendesen? Nekem miután beszéltünk elkez
2013. febr. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Bocsi,hogy csak most írok,a Maltofer cseppeket receptre adják vagy lehet kapni annélkül is? Azóta már hozzátáplálsz rendesen? Nekem miután beszéltünk elkezdett hízni,de most egy hete megint leállt,úgyhogy elkezdem a hozzátáplálást. Majd írj,ha tudsz. Köszönöm!
2013. febr. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!