Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Utálom a babakocsinkat!...

Utálom a babakocsinkat! Vennék másikat, de milyet?

Figyelt kérdés
rengeteget gondolkoztam a babakocsin még a fiúnk születése előtt, hogy melyiket vegyem. aztán úgy hittem megtaláltam a tökéleteset, a vaterán. újnak volt hírdetve, de láthatóan használták már előtte. a színe sem volt olyan mint a képen. már közel volt a szülés ideje, így se energiám se időm nem volt már ahhoz, hogy visszaküldjem, de utólag nézve, igenis vissza kellett volna küldenem. ez egy angol,többfunkciós babakocsi, itthon nem kapható. funkciójában remek, extra könnyű, nagyon lazán kinyitható ás csukható. most 9 hónapos a fiam és váltanánk a sport ülésére, de utálja. láthatóan extra nagy az ülése, kényelmetlenül ül benne. mellesleg picit instabil szerkezet. továbbá-bár ez csupán az én bajom- nem is tetszik a babakocsi. őszintén szólva szívem szakad meg, hogy nem vettem új, másfajta babakocsit neki anno. annyira váltanék, de mindenki próbál lebeszélni róla.. tényleg meglehet, hogy 1 éves korára utálni fog babakocsizni és onnantól kezdve elfelejthetem a babakocsizást ? ha eladnám ezt, érdemes beruházni egy másik multifunkcionális kocsira (pl bugabbo cameleon-használtan), vagy vegyek sportbabakocsit ? annyira nem tudom mitévő legyek :(( szeretnénk majd másodikat, de kb 2 év múlva. Te mit tennél ?
2013. jan. 18. 12:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én azt tudom Neked írni hogy az hogy egy éves kora után utálni fogja a babakocsizást az nem igaz.

Ha meg is tanul járni stabilan az nem azt jelenti hogy onnantól nem ül meg és mindenhová gyalog jár.

Igenis kell babakocsi és ha elfárad jó ha bele tud ülni.


Nem ismerem a márkákat - azért leírom nekünk egy Haberkorn sportkocsink van amit imádok.- de nem is célom hogy márkákat irogassak .


annyit azonban javaslok hogy menj be egy bababoltba és próbálgass tologasd hogy lásd melyikkel könnyü kanyarodni melyik könnyü félkezesen is melyik az amelyik megfelel az életviteleteknek az útviszonyoknak - város vs falu-


aztán ráérsz a neten keresni olyat csak olcsóbban .


ezt azért írom így mert nekem is volt ugye előzö gyerek óta megmaradt babakocsim és dilemmáztam a váltáson de nem találtam megfelelőt .


úgy tervezz hogy kb. másfél és két éves kora között fogjátok letenni a babakocsit végleg és utánna már csak hébe hóba kell majd . ha ez az időszak még messze van v. terveztek még kisbabát akkor mindenképp ajánlott egy új kocsi beszerzése .

2013. jan. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem tökéletes babakocsi sajnos nincsen. Nekünk 4! babakocsink van itthon, én is mindegyiket másért szeretem. Attól is függ, hogy hogyan és mikor használod, például kell-e vele buszra szállnod, milyen terepen sétáltok, stb. Nekem van egy könnyű sport amit buszozni használok, de az csak kicsit dönthető, egy 3 kerekű nagy amiben sétáltatom, mert itt nagyon rosszak az útviszonyok, ebben szokott aludni is kint, jó nagy, de közlekedni nem lehet vele, a kocsiba is éppen hogy befér. Még van egy olyan sportkocsim ami vízszintesig dönthető (ez kellett még régebben, mostanában nem használom), és egy olyan amit újszülött és sportkocsinak is lehet használni, ezt csak azért tartom meg, mert tervezünk kistesót, és neki kelleni fog. Persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy ennyi kocsira van szükség, csak szerintem próbáld eladni, ha te sem szereted és a baba sem, és inkább mindkettőtök számára kényelmesebbet venni.
2013. jan. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Mi is időt és energiát nem kímélve válogattuk a babakocsikat, és mi is azt hittük, hogy megtaláltuk az igazit...hát utáltuk nagyon :(

4 hónapos volt a lányom, amikor eladtuk, egyébként egy 3 részes, multifinciós babakocsi volt ez is.

És mi akkor már csak sport kocsit vettünk, ami szinte vízszintesig dönthető, konkrétan az ABC DESIGN Primo-t. Hát, jobb vételt nem is csinálhattunk volna, imádjuk. És én már egyáltalán nem vagyok a multifunkcionális kocsik híve! Vettünk egy normális, jó törtésteszttel rendelkező ülést (0-18kg), tehát a hordozó fölösleges, és szerintem közel sincs ilyen biztonságos, mint ezek az ülések. A mózes részt 4 hónapig használtuk, de akkor már nem nagyon szeretett feküdni, mindenképp váltanunk kellett, és a sportkocsiját meg ugye utáltuk, úgyhogy most ez a sportkocsi tökéletesen kielégíti minden igényünket, a gyerek is imádja...

Úgyhogy én egy sportkocsit vennék a helyedben, ami kicsire csukható, mert azért 1,5 éves korig biztos kell, de utána is jó, ha sokszor kéznél van, ha nem akarod a kezedben cipelni, ha elfárad, elálmosodik.

Most nem vennék több részest semmiképp, még akkor sem, ha akartok kistesót, mert már minden részt nem tudtok kihasználni (mózest pl), lehet akkorra meg már más fog tetszeni, és addig meg rakosgathatod, és nézegetheted, hogy megint másfajtát szeretnél:)

2013. jan. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ne multifunkciósat vegyél, csak sima sportot, ami teljesen dönthető. Ezért kell a kocsikat kipróbálni valahol, és utána keresni egyet a neten. Ha testvérnek is szánod majd a késöbbiekben, akkor csak és kizárólag újat vegyél!! Ezt meg tedd fel a vaterára és add el, legalább nem kell kerülgetned. Nálunk a gyerekek nagyon sokáig használták/ják a babakocsit, mert korán elfáradtak. A kicsi még 15hónapos, de nem jár szóval mi extrán kihasználjuk.
2013. jan. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. jó olvasni más véleményét is ! mi közepesen jó útviszonyok közt babakocsizunk, és a közeli bevásárlóközpontba szoktunk menni. autózunk. sajnos nincs lift, a negyediken lakunk, így a babakocsi a lenti tárolóban vagy a kocsink csomagtartójában van. így fontos, hogy extra könnyen kinyitható-csukható legyen. van már egy filléres esernyőkocsink, de azt a gyors nyári sétákra terveztem használni. igazából szívem vágya egy szép, jól kihasználható, könnyű és stabil többfunkciós babakocsi.(a második baba miatt is) ha valakinek van bevállt márka, szívesen olvasnám ! köszönöm.
2013. jan. 18. 12:38
 6/11 A kérdező kommentje:
elgondolkodtató amit írtok, köszönöm ! nézegetem is a sportkocsikat ! a kedvem is jobb lett, van remény :))
2013. jan. 18. 12:40
 7/11 anonim ***** válasza:
Szia. Nekunk is a 3.! kocsi az, ami bevallt. Espiro vector 4!! Prima kis multifunkcios jargany, arrol nem beszelve, hogy szuperul nez ki. A mozes picit kicsi, de mi nem sokaig hasznaltuk, kb 2-3 honapig. Mondjuk a mi fiaink amugy is nagyok voltak. :-) A hordozo szuper parnazott, gerincvedovel! A sportresz mar tenyleg hasznalhato 6hos kortol, nem ugy, ahogy a tobbire is ra van irva, aztan bele sem tudom tenni szegenyt. Mind a harom resze ket iranyban rateheto a kocsira, ez is jo. Ami rossz, hogy extra kicsi a bevasarlo haloja!! Viszont egy kezzel is siman tudod kormanyozni, tolni, es kicsire, konnyen osszecsukhato. A sport resz kagyloba dontheto. Ennyit tudtam segiteni, nezd meg esetleg a kepeit googleba, aztan hasznaltan mar egesz jo arban lehet kapni. Sok sikert akkor is, ha nem ez lesz! :-)
2013. jan. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én is sportkocsit vennék már a picinek, nem azt a legegyszerűbbet, hanem a dönthetőt, azok azért kicsit masszívabbak is. tesóm is ezt használta a fiával fél éves korától, ahogy kinőtte a hordozót, mert olyan egy marha nehéz kocsit vettek, utálták, alig lehtett tolni. Ezt meg vagy három éves koráig használták. Ők mamas&papas márkát vettek anno. Barátnőmék is ugyanígy csinálták, nekik Esprit kocsijuk volt. :)

Elég macera ez a babakocsivásárlás egyébként. Én mondjuk nem panaszkodok, én jót vettem- mert már a 3. gyereket tolom benne, és még mindig nagyon jól bírja. :)) És annak idjén 70ezer ft volt mózessel, hordozóval, sportrésszel együtt. Jó vétel volt- szerencsére.

De inkább többet tudok olyat, akik váltottak többször is kocsit.

Sok sikert!!

2013. jan. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy döntesz, de mindenképp próbáld ki, tologasd, mielőtt megveszed. Nekem egy többfunkciós, sajnos itthon már nem kapható márkájú babakocsim van, nem volt olcsó, de most a második gyereknél is újnak néz ki. Nem is ez a lényeg, de volt olyan ismerős, aki olcsón vett sportbabakocsit, elkérte egy kicsit, tolta pár métert és közölte, hogy már érti, hogy mi a különbség a két kocsi között. Ő képről választott, nem próbálta ki, sokkal többet küzdött vele, mint én a méretre nagyobb kocsival.

És van e mellé egy esernyőre csukható változat is, kisebb helyet foglal a csomagtartóban.

2013. jan. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Sport esernyő kocsit vegyél neki, pl quinny Zapp extra.

A bugaboo már felesleges neki, használtan 100.000 kőrül 3 éves kocsikat kapsz, amiket 2 gyerek kiszolgált, kopottak fakók!!!

Használnád 4-5 hónapot, majd vennéd a sport kocsit, mert a bugaboo is nagy lenne.

2013. jan. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!