Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres babák anyukái...

Tápszeres babák anyukái segitenétek?

Figyelt kérdés
Kislányom 3hónapos anyatejes.Sajnos a vacsit pótolnom kell mert nem narad elég.Igény szerint szopizik ugy hogy nem igazán van pontos időhöz kötve.A kérdésem az hogy mikor csináljam meg hogy egyből szopi itán oda adjam.Mert tegnap akkor tettem fel a vizet forralni mikor elkezdett szopizni és még kicsit sem hűlt ki mire végzett a szopival.adnátok tanácsot béna vagyok ilyen téren.köszönöm
2013. jan. 18. 17:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Én babavízből csináltam (Jana vagy Szentkirályi), így nem forraltam, mondjuk nekem gyorsan fogyott a víz, mert csak tápszeres volt a babám. Olyan hőmérsékletűre melegítettem, ami pont jó volt neki. Vagy használhatsz cumisüvegmelegítőt.
2013. jan. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Bocsi, de miből gondolod, hogy kell a tápszer?

Adsz neki mindkét ciciből ilyenkor?

Nekünk bevált az álometetés: 11-ig etesd meg még egyszer, de ne keltsd fel, ne kapcsolj villanyt, csak tedd cicire. Ha kevésnek gondolod az esti tejcsit, akkor beszélj szopis tanácsadóval is, szerintem ne nyúlj mindjárt tápszerhez, ha eddig elég volt a tejed. Nekem bevált a tejszaporításra, ha 2-2,5 óránként cicire tettem (ha nem aludt) akár mindkettőre, nem vártam meg, amíg szól, 2-3 nap alatt több lett a tejem és visszaálltunk az igény szerinti szopira. Nekem a homeopátia is bevált: Urtica Urens-et szedtem ilyenkor.

2013. jan. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De rá van irva a Jana vizre hogy 24óra után forralni kell.
2013. jan. 18. 17:28
 4/10 anonim ***** válasza:
Forralj fel előre egy mennyiséget és amikor kell,melegíts rá!
2013. jan. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
igen, azért írtam, hogy nekem gyorsan fogyott, mert napi 6-szor is csinálnom kellett. De lehet venni, pici 2,5 dl kiszerelésben is, de gondolom úgy anyagilag nem éri meg.
2013. jan. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 holysmoke ***** válasza:
Én úgy szoktam ,hogy 40-60 ml forralt víz és ahhoz öntök 100 baba vizet így pont olyan hőmérsékletű amilyet a babám szeret.
2013. jan. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én babàm tàpszeres szuletése ota én mikrozom és igy nincs nagy tulmelegités
2013. jan. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én Szentkirályi szénsavmentest használok régóta (ugyanaz, amint a babavíz, erre is rá van írva, hogy forralás nélkül adható babáknak, sőt még a 24 óra sincs ráírva)

Én nem forraltam soha, mert ami nem fogy el a nap végén, azt megisszuk mi... Nyilván mi többet használunk, mert most már a tejpépjét is abból csinálom...

2013. jan. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A vizet melegítsd meg mikróban, abba tedd a tápszert. Ne közvetlen szoptatás előtt forrald. 24 óráig jó a forralt víz. Ha csak este pótolsz, akkor délután felforralod, este meg csak meglangyosítod.
2013. jan. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Régen mi is előre forraltunk egy napra előre, most mi is Szentkirályi vizet használunk, 24 óra után mi isszuk meg. Mi is a mikróba betesszük x időre, hogy megfelelő legyen a hőmérséklete, sosem közvetlen előtte forralunk.

Egyébként előre el lehet készíteni 2 órával a tápit.

2013. jan. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!