Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A tapszer jobban hizlal mint...

A tapszer jobban hizlal mint az anyatej?

Figyelt kérdés
Azt nem ertem, h kisfiam 5 honapos es 8.2 kg,de "csak" napi 4x eszik 200 ml-t es mindig 4 orankent evett, de ertelemszeruen mindig kevesebbet, korahoz megfelelot. 2 hos koratol csak ejszaka 1x, 4 hos koratol pedig nem is eszik. vannak napok amikor meg 5 ora elteltevel sem enne, de szeretnem tartani magam a 8-12-16-20 orai evesekhez! 8.2x150 az 1230/4=307!!! o 200-nal nem essik tobbet. Nem duci baba, olyan kis lapos mindene, nem kerek az arca es a combja se hurkas... A csontjai lehetnek erosek? nem ertem. Felre ne ertsetek, nem problemazok, csak ha fel evesen kellene +duplaznia a sulyat, akkor o ezt mar 4 hosan +tette..nem egeszsegtelen ez?
2013. jan. 19. 22:25
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Szerintem meg egy gyereket nem lehet túletetni, mert tudja magától, mikor elég az elég. És mifelénk a tápszer jobban 'felfújja' a kicsiket, mint az anyatej.


Az én lányom 3 hónapos korára duplázta a születési súlyát, 2780 grammal született. Úgyhogy ez szerintem nagyban függ attól is, melyik baba mekkora súllyal jött világra. Mert ha egészségesek, arányaiban nézve nagyjából azonos mértékben gyarapodnak.

2013. jan. 20. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Huu koszonom a sok valaszt. 3800-al szuletett es 3500-al jottunk haza a korhazbol. 68cm,51-el szuletett. Eppen azon gondolkozom, h en 160cm es 58kg vagyok, parom meg 180cm es 90kg,de o sem kover csak izmos. De!! az apukaja is 90kg, de o gurul... jo h irta az egyik valaszolo ezeket a sulyokat,mert per pillanat ezzel vigasztalom magam. Mindig annyit adnek neki amennyit ker, de o mindig 200-at eszik igy nem keszitek mar tobbet. Es szerencsere beallt a 4 ora. Mig szopizott, akkor is durvan 4orankent kert cicit, de mar masfel honapos kora ota tapszeres:(
2013. jan. 20. 08:01
 13/17 anonim ***** válasza:
Már többen írták, hogy igény szerint szoptatott babáknál nem gond, más az anyatej összetétele. 3640-el született a fiam, 4 hónaposan 7200 gramm volt, azóta lelassult és 6 hónaposan 7900 gramm. A tápszeres babáknál azért más a helyzet, és tény hogy náluk gyakoribb a későbbi súlyprobléma....mondjuk a gyerekorvosnak tápszeres baba esetén körültekintőbbnek kellene lennie, esetleg más tápszert írni vagy kivizsgálásra küldeni, ha továbbra is ilyen ütemben gyarapszik, gondolom a percentilje is magas. Ami eszembe jutott és kérlek ne sértődj meg, de jól keverd a tápszert? Nem töményebb?
2013. jan. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
:) úgy keverem ahogy a dobozra van írva:)
2013. jan. 20. 10:46
 15/17 anonim ***** válasza:
Tényleg fura, hogy 5 hónaposan több, mint 8 kiló!Hú meg 200ml tápszer egyszerre?Jók étvágya van :) Az én lányom most majdnem 10 hónaposan 9 kiló és 210 ml tápszert eszik. Na, de szerintem nem kell aggódnod, ugyanis vannak erős vastag csontozatú babák.Lehet hogy a csontjai nyomják a súlyt.Kis izmos fiú lehet:) Ne aggódj minden baba más..
2013. jan. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Irjatok h fura, de megse aggodjak :( a ketto nem fer ossze. Sztem nem eszik sokat, mondjuk ez az en agyszulemenyem, mert a tapszeres dobozunkra 170-280ig van irva 4-6 hos babaknal... 5x-i evesre, de o csak 4x eszik.Kozben meg lehet h jo etvagya van tenyleg csak en nem sokallom.
2013. jan. 20. 21:05
 17/17 anonim ***** válasza:

Azért ne aggódj, mert bár soknak tűnik, de biztos, hogy nem fog ilyen sokat hízni a későbbiekben a súlya, amikor elkezd mozogni.


Egyik előző válaszoló voltam

2013. jan. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!