Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bele lehet tenni egy 5 hós...

Bele lehet tenni egy 5 hós kisbabát a kompba ha nem ér le a lába?

Figyelt kérdés
2013. jan. 20. 10:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Szia! ne tedd bele, nem tesz jót a gerincének és a mozgásfejlődésnek
2013. jan. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%

szerintem az alábbi okok miatt fontold meg:

nem tud még (gondolom, önállóan és biztonsággal ülni)

nem ér le a lába, vagyis fennáll a veszélye, h kiesik

mivel nem ér le a lába, a teljes tstsúlya a gerince alsó szakaszáraés a lágyékára terhelődik, ami ha hosszú távon előfordul, súlyos egészségügyi problémákat okozhat (gerincferdülés, járási nehézségek, ágyék/lágyéksérv stb)

2013. jan. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%
eszembe se jutna...
2013. jan. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
53%
Fölösleges és veszélyes. Előttem is írták, nem ér le a lába, kicsi még, nem tölti ki rendesen, ki is eshet. Én semmiképpen nem tenném bele.
2013. jan. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem biztos, hogy nem ér le a lába, keresztlányunknak vásároltuk a kompot, de véleményem szerint nem érne le a lába, legalábbis olyan nagynak tűnik. Bocsi a hülye kérdésért amúgy, de nekünk még csak terveben van a kisbaba és nem tudom mi jó és mi nem. Várjunk még vele 1-2 hónapot mire átadjuk? úgy szeretném, hogy ha elmegyünk és odaadjuk, egyből láthatjuk is, hogy tetszik-e Fanninak vagy sem!
2013. jan. 20. 10:55
 6/11 anonim ***** válasza:
88%

addig mindenképpen várjatok, amíg meg nem tnul egyedül ülni! azt azt jelenti, hogy fekvő helyzetből önmagát fel tudja húzni, nem azt, hogy valakinek az ölében tud ülni megtámasztva.


ezeknek az eszközöknek az a "bűne", hogy sokszor egy oda nem figyelő, vagy csak rosszra nem gondoló szülő olyan mozgásformát kényszeríthet a babájára, ami árt neki, mert amikor a baba megszületik, renyhék az izmai, s úgy alakuknak később ki, ahogy ő mozog, vagyis először csak a forduláshoz szükséges kar és gerinckörnyéki, aztán az üléshez való alsó háti és felső lábszári, majd az álláshoz a vádli, a talp - ha ebbe beleavatkozunk, akkor fennáll a veszélye, hogy bizonyos mozgásformák azért mennek majd nehezebben, mert valami miatt korábban megerősödtek, csak éppen nem a testalkatához megfelelően az izmok (ilyenkor érdemes az iskolatáskára meg a gerincferdülésre gondolni, mert ez ugyanaz csak piciben)


szóval szerintem várhattok még egy picit

2013. jan. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
42%

Nálunk ez lenne a az ajándék, amit ki sem bontanánk :(((

Nagyon káros, de ettől függetlenül, mindenkinek szíve joga, úgyhogy lehet örülni fognak neki.


De mindettől függetlenül szerintem oda adhatjátok már most, majd döntsék el ők, mikor és mit kezdenek vele...

2013. jan. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ülni még nem tud, akkor várunk még vele! Akarnak venni majd kompot, de kiharcoltuk hogy ezzel mi szeretnénk kedveskedni, úgyhogy erről tudnak, csak azt nem tudják h már megvan. Várunk addig, amíg már majd biztosan beleülhet és részesei lehetünk a reakcióknak, mert messze lakunk, így csak havonta max 2x tudunk találkozni.
2013. jan. 20. 13:27
 9/11 anonim válasza:
69%
Miért szeretnéd bele rakni????Ne sürgess semmit,minden jön a maga idejében!!Egyánltalán ,semmikor ne tedd bele!!!!!A mozgásfejlődése a gerince bánhatja,ja és a telitalpal tanulja az első lépéseket.Nekünk is van,de egy percre sem tettem bele.Pedig eléggé sok gondunk volt a gerincével a lábával...stb.Az első pillanattól kezdve mindent úgy csináltam ahogy azt a fejlődés neurológián tanácsolták....és talán hihetetlen,de még a gerincében sincs"kanyar"mint ahogy született....:)))))Jó tanács!!!!
2013. jan. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A szülei IS szerettek vna, majd ők eldöntik, de azért köszi a választ.
2013. jan. 20. 15:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!