Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka akinek a...

Van itt olyan anyuka akinek a babája nem annyit evett amenyi "elő van irva" még is hizott a pici és mosolygós baba volt és még igy is betartotta kb 3órát?

Figyelt kérdés
Azt értem ez alatt hogy 150ml/kg (ugye jól mondom?) kellene megenni a babának de ő nem eszik csak 90ml naponta 7szet eszik,bele számitva az éjszakai egyszeri kelést.igaz nem mindig mérem csak ugy néha,de akkor mindig ennyi.ez gond?3hónapos
2013. jan. 20. 11:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem gond, nem vagyunk egyformák mi sem ugyanannyit eszünk, felnőttek.

A lányom volt ilyen, mindig keveset szopott, keveset, de hízott, már elmúlt 4 éves, most sem egy nagy evő, a 1,5 éves fiam sokkal többet eszik, mint a nagylány.:)

Ez van, tényleg ne aggódj, amíg mosolygós, hízik, boldog, van pisis, kakis pelus nincs gond.:)

2013. jan. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

az én kislányom többször keveset evett (kb 3óránként)

a max amit mértem egy étkezésre 110gr volt 4hósan!!!! egyébként átlagban 50-80 grammot evett míg a vele egyidősek 100-200 grammokat!

havonta átlagban 350-600 grammot hízott tehát a minimumot!de mosolygós vidám és az orvos szerint is rendben van! (anyatejes)

most 8hós kb 7,5kg 65 cm, tehát nem nagy baba, de nem sovány egyáltalán! mászik, feláll minden okés!

sokáig aggódtam mert mindig mondták milyen pici, meg hogy keveset eszik, meg az ő babájuk 1-2kg-val több, de mára már tudom hogy teljesen jó a kislányom súlya!

2013. jan. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen van.

Az én babám most 6hetet töltötte,hazajövetel első éjszakától 3-4óránként (csak)cicizik,3030gr jött haza most 3760gr és nyugis elégedett evés után is.

2013. jan. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kicsit nagy sùllyal 3900g született 3710g volt haza jövetelkor.most 16.án volt 3hónapos és 6300g.anyatejes
2013. jan. 20. 12:12
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát az én lányom 300-400 ml-rel evett kevesebbet a tankönyvinél naponta, de most 8 hónapos korára 10,5 kiló, és 78 centi, 4 óránként evett mindig is, és 6 hetes korától éjjel sem eszik már, addig is csak egyszer evett.
2013. jan. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Tápszeres a baba? A 150-es képket csak tápszeresekre vonatkozik és ott is csak iránymutató, lehetnek eltérések. Ha anyatejes és igény szerint szoptatod, akkor bárennyit is eszik, akkor az neki az elég. Ne aggódj emiatt! Nem kell egyébként méregetni, csak ha keveset pisil, vagy megváltozik a közérzete, esetleg akkor ha nem hízik de ez utóbbi sem mindig gond, vannak olyan időszakok amikor keveset híznak vagy stagnálnak, ez lehet normális.

Ha pedig mindenképp mérni akarod, akkor ne csak néha mérd, hanem legalább 24 órán át minden étkezést, de inkább több napot, és abból látod majd hogy nem minden nap eszik meg ugyanannyit. Az enyém néha 600-at eszik, néha 800-at, és a 150-es képlet szerint 700-at kéne neki, de mivel anyatejes, én ezt nem veszem ennyire komolyan. Úgyis annyit eszik amennyire szüksége van.

2013. jan. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Anyatejes igen
2013. jan. 20. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!