Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz anya lennék?

Rossz anya lennék?

Figyelt kérdés

27 hónapos a nagy, a kicsi pedig 5 lesz.

Másfél hete jöttünk haza a kicsivel a kórházból. OTt nem tudott elaludni csak ha ringattam. Itthon is elringatom,de van olyan,hogy nem tudok kétfelé szakadni.

Most is ebédeltettem a nagyot, nagyon megviselte az egy hét míg nem voltunk otthon és most két napja nekem kell etetni megint:( A kicsi álmos volt, de nem tudtam ringatni, a hordozóban nem maradt, sírdogált egy kicsit, pár percet és elaldut.

Olyan lelkiismeretfurdalásom van:(:( Miért nincs nekünk, anyáknak száz kezünk.


2013. jan. 20. 12:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Megmondom őszintén, hogy nekem még csak egy babóm van, és pont ezek miatt nem szeretnék még kistesót, úgyhogy egyrészt nagyon csodállak, büszke lehetsz magadra, nem hogy rossz anya lennél!!!!!


A hordozó alatt az autós hordozót érted?

Nekem mentő ötletként ilyen esetekre a hordozókendő, mai-tai jutott eszembe, és így mondjuk nem lovalja bele magát a sírásba a kicsi sem, vele is vagy, nyugodtan el tud szenderedni, a naggyal is tudsz foglalkozni...

Én így próbálnám, és akkor még lelkiismid se lenne...

2013. jan. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
"(...)Olyan családoknál pedig, ahol van testvér, nagyon nagy könnyebbséget adhat, ha a kicsit magunkon hordva tudunk a nagyobbal játszani, játszóterezni, fürdetni. ĺgy az ő igényeit is kielégíthetjük,(...)"
2013. jan. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
63%

Dehogy vagy rossz anya! A két gyereket elég nagy trauma érte a kórház miatt, és ezt most mindketten a maguk módján "gyógyítják". Annyit tudsz tenni, hogy megpróbálod időben minél jobban szétválasztani a kötelező programjaikat. Pl: a nagyobbik ebédidejét a kicsi alvásidejére ( amikor már valóban alszik) tenni, ha ez nem jelent túl nagy gondot. Megoldás lehet átmenetileg, ha a kicsit pl. a babakocsijában ringatod. Ez jobb mint a hordozó, mert kényelmesebben, esetleg hason is fekhet benne, plusz gyerekek többsége "reflexből" elalszik, amikor a kocsiban van.

A kisebb nagyobb bömböléseket akkor sem tudnád kivédeni, ha nem lett volna a kórház. Ne légy emiatt feszült, vagy dühös magadra, mert a gyerekek ezt érzik meg legelőször, és csak ront a helyzeten. Két kisgyerek mellett, nagyon sokszor előfordul ( és még elő fog fordulni ) hogy az egyikkel KELL foglalkoznod, és a másiknak ez nem tetszik. Idővel megtanulják majd, hogy mamiból csak egy van, és időnként egy kicsit várniuk kell a sorukra.

2013. jan. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Dehogy vagy rossz anya. Amúgy több gyerekeseknél én is a mei-tai-t vagy kendőt javasolnám, ha nem is száz, de lenne két kezed úgy, hogy "ringatod" picit. Tesz-veszen, vaterán vannak használtan jó árban.

2013. jan. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem vagy rossz anya. Majd szépen kialakul, hogyan osszad be okosan az idődet, a két gyerek más szervezést igényel mint az egy gyerek. Érdemes lenne mind a kettőt rászoktatni a türelemre. Ha pedig leteszed akkor kész ennyi le vannak téve és alvás.
2013. jan. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nekünk 22 hónap van a kettő között az eljén nagyon nehéz volt .Bár nem szeretem a kendős hordozást de rávettem magam és megkönnyítette a napjainkat.:-) Most 5 hós a kicsi és most kezd minden megint gördülékenyen menni a napjainkban.szerintem rossz anya nincs!
2013. jan. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok :


A déli elaltatások még mindíg nehezek:-(

2013. jan. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!