Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek is 'rossz' anya...

Szerintetek is 'rossz' anya lennék?

Figyelt kérdés
Elég sokan megszóltak családból,barátok,hogy én nem készülök Mikulásra,Karácsonyra.Fiam 6 hónapos és szerintem semmi szüksége még nincs a Mikulás csomagra vagy ajándékra,eleve van kb.1szobára való játéka,fele felesleges.Szóval ajándékkal én nem készülök számára semelyik ünnepen.Ez ekkora baj?
2012. dec. 6. 09:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem baj, mindenki csinálja úgy, ahogy jónak látja, nem vagyunk egyformák.


Én pl. készülök az 5 hónapos lányomnak is, és anno készültem a karácsonykor 5 hónapos fiamnak is.

Mivel vezetek nekik babanaplót, és abba betettem a képeket az első karácsonyról, és arról, hogyan kapta meg az ajándékát, így nem örültem volna, ha az első karácsonyom oldalon nincs semmi.

És le van fotózva, mennyire tetszett neki a fa, az ajándéka, az este:)


És nekem nagyon nagy ajándék mindkét gyerek, és alapból szeretem a karácsonyt, így evidens volt, hogy nekik is készülök.

Anno a fiam egy csörgőt kapott, most a lányom egy görgethető babahengert fog kapni. Apróságok, de ők is családtagok, ha mindenkit megajándékozok szeretetből, akkor pont a gyerekemet nem fogom kihagyni. MÉg akkor se, ha tudom, hogy egyelőre még nem érti, és nincs is számára jelentősége.

2012. dec. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
46%
Nem vagy rossz anya. Felesleges ekkora babának még ajándékot venni. Karácsonykor elég ajándék neki a fa.
2012. dec. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
75%
Szia! Az enyém 8,5 hós. Neki sem jött a Mikulás, hisz még semmit sem értene. Csokit meg nem eszik. Feleslegesnek tartom. Kap a mindennapokban elég sok mindent. Karácsonyi ajándékot vettünk, az el van téve, legyen valami a fa alatt, de Ő még azt sem fogja érteni.
2012. dec. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
90%

A lányom kapott egy zenélő mikulás rágókát, imádja. Lehet venni a kicsiknek olyat is, aminek értelme van, hiába nem érti, szerintem ez akkor is fontos.


Csak azért hanyagoljátok karácsonykor, mert még kicsi és nem érti?

Amíg felnő elég sok mindent nem fog érteni, de ezért kihagyni valamiből, ami a szüleinek fontos, hát... ti tudjátok.

Persze ha nektek sem fontos a karácsony, akkor érthető, de ha nektek fontos, akkor miért nem emlékeztek meg a gyermeketekről is? Nem is kell rá sokat költeni, a lányom pl. karácsonyra új cumisüveget kap - mert arra van szüksége. Plusz kap sapkát is, mert amik voltak, kinőtte, de azt is karácsonyra kapja, mert fontos a gesztus. Akkor is, ha nem érti.


MOndjuk nekem tök mindegy ki mit csinál, csak csodálkozom.

2012. dec. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Nekünk majdnem 4 hónapos a lányunk. Mikulás nem jön, de azt el sem tudnám képzelni, hogy Karácsonyra ne legyen ajándéka. Sőt csak neki lesz. Szépen becsomagolva. Ez nekem fontos, neki gondolom mindegy.

Ha neked nem fontos, és nem lesz ettől rossz érzésed, akkor nem baj, a babádat nem fogja érdekelni. Rossza anya ettől semmiképp nem vagy.

Másnak meg biztos az a furcsa, hogy mi felnőttek nem veszünk egymásnak ajándékot, de mi már évek óta nem erőlködünk azzal, hogy valami meglepetést próbáljunk venni egymásnak. Általában veszünk valamit megbeszélve, amit mindketten szeretnénk, de idén lehet, hogy az sem lesz, mert most megvan minden.

2012. dec. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk jön a Mikulás is, Karácsonykor is kap a 6 hónapos fiam ajándékot, attól függetlenül, hogy Neki is van sok játéka. Nyilván Ő még nem érti,, de ezek akkor is az első közös ünnepeink, eszembe sem jutna kihagyni belőlük a kicsimet. Természetesen ha Te nem így gondolod, attól nem vagy rossz anya, csak nekem is kicsit furcsa ez a hozzáállás.
2012. dec. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Szerintem az nem baj, ha nem kap ajándékot, de az ünnepet érdemes jelezni neki és beszélni róla. Például a lakást díszítésével, énekekkel stb.
2012. dec. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, nálatok ez hogy van, de nálunk a Karácsony a szeretet, a család ünnepe, ahol az ajándékozás arról szól, hogy örömet szerezzünk egymásnak. (Akár egy új fénykép az unokáról, akár hasznos dologról van szó...)

A gyermekem is a családom tagja, hagyjam ki, mert kicsi?! Most elkezdhetitek kialakítani a közös hagyományokat, tradíciókat, aminek a gyerkőc is a része lesz. Persze, nem érti, de ennyi erővel mondhatod az első anyák napján, az első húsvéton, az első születésnapon, az első bölcsis/ovis/iskolás napon, hogy nem fontos, mert nem érti.

Számodra nem lenne szép emlék, hogy a kicsid bontogatja az első karácsonyi ajándékát?

2012. dec. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

A lányom 4 hónapos volt és kapott mikulásra apróságot és nagyon örült a felhajtásnak , apán a miki sapkának.Az hogy nem fog emlékezni rá egy dolog ,de Ő is megéli a saját szintjén és kár ettől megfosztani.Akkor is ha nem telik rá ,kaphat apróságot.

A karácsonyról nem is beszélve.

Ennyi idősen már tudnak örülni.Egy 6 hetes baba nem fog de egy 6 hónapos igen.

Sőt szilveszterkor otthon csendesen akartunk lenni , de a lányom akkora partti csapott egy trombitával és egy parti kalappal hogy csak lestünk.Nagyon aranyos volt.

szerintem ha azt gondolod még kicsi hozzá értékeld át ;)

2012. dec. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

A fiunk 7 hónapos, és Mikulásra nem vettünk semmit, majd Karácsonyra fogunk.

Az én nagyim viszont vett neki 2 óriási csokit...

2012. dec. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!