Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A lanolin azt jelenti, hogy...

A lanolin azt jelenti, hogy nem csípi a baba szemét? 0. o

Figyelt kérdés
Párommal most ezen vitázunk! :D (hangsúlyozom, h ez csak egy vita téma, nem veszekedés, mielőtt még letámadnátok, h ez legyen a legnagyobb problémánk stb.) Vettem a fiamnak baba tusfürdőt, de ez most nem a sima lanolinos, hanem ez mézes-kamillás. Erre ő megkérdi, h ez is ilyen könnymentes izé-bizé. Mondom nem, hát mondom az előző lanolinos is és az sem könnymentes. Erre ő azt mondja, h pont azért lanolinos, mert az nem csípi a szemet. Mivel abból már nincs azt már ne tudjuk kipróbálni. De szerintem az ő állítása hülyeség :D Szóval kinek van igaza? Nekem vagy páromnak?

2013. jan. 20. 21:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem azt jelenti :D
2013. jan. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A lanolint a kozmetikai ipar gyakorta használja például krémek, kenőcsök, szappanok (pl. babaszappan) előállításához. A gyapjú zsiradékából állítják elő. Gyapjúzsírnak, gyapjúviasznak is hívják, a gyapjú mosásakor savak hozzáadásával zsírréteg formájában elkülönül a víztől. Tulajdonképpen a juh verejtéke, és már az ókorban használták. Sárgásfehér színű, szagtalan, 40 Celsius-fokon olvadó anyag. A tisztított lanolint 1885-ben Liebreich hozta létre. A kozmetikai termékek a lanolin mellett többek között 20 % olívaolajat, valamint különféle illóolajokat is tartalmaznak.


a kémiai anyagot helyettesíti...

remélem jót írtam..

2013. jan. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A lanolin a juh verejtéke? Beszarás!:)
2013. jan. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
És a juhverejték csípi a szemet? Mert most ez igazából nem derült ki... :D
2013. jan. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Attól könnymentes egy babasampon, hogy a ph értéke megegyezik a könny ph értékével Ezért nem csíp. Üdv.
2013. jan. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem azt jelenti, az egy összetevő.
2013. jan. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem csípi..De ezek után basszus egy izzadt juh fog az eszembe jutni akárhányszor Baba tusfürdőt használok :D
2013. jan. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
65%
És van olyan munka, hogy "lanolingyűjtő"? Kicsavarják a gyapjúból vagy mi?
2013. jan. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Tudtam én, hogy nekem van igazam! :D Na majd mindjárt mondom férjecskémnek! Háhá :D

Na ezen a juh verejtéken én is meglepődtem! Ez vicces :D

2013. jan. 21. 08:05
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Most elképzeltem egy halom birkát futópadon, mellette meg a lanolingyűjtő asszonyokat népviseletben...

:-DDDD

2013. jan. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!